מתלבטים איזה ביטוח רכב לעשות? לא יודעים מהם ההבדלים בין ביטוח חובה, מקיף וצד ג' לרכב? הכתבה הזו תנסה לעשות לכם סדר בראש בכל הנוגע לביטוח הרכב ואף תספק לכם טיפים חשובים בכל הקשור להשוואת מחירי הביטוח בין חברות הביטוח בשוק.

בין אם זוהי הפעם ראשונה שאתם עושים ביטוח רכב ובין אם לאו, אתם ממש לא חייבים להיות מומחים לביטוח רכב כדי להשוות בין החברות השונות הקיימות בשוק, עם זאת חשוב שתכירו מספר כללים בסיסיים שיוכלו לעזור לכם לשמור על עצמכם ועל רכבכם כהלכה ועל הדרך גם לחסוך כסף וזמן יקר.

סוגי הביטוחים

לפני שאתם רצים להשוות - קודם כל חשוב שתקבלו החלטה בדבר סוג ביטוח הרכב אותו אתם מעוניינים לרכוש. קיימים שלושה סוגי ביטוחי רכב וכל אחד מהם מקנה כיסויים שונים: ביטוח חובה – ביטוח המחויב על פי חוק אשר מעניק פיצויים בגין פגיעות פיזיות של הנהג, הנוסעים או הולכי רגל שנפגעו בתאונה. ביטוח צד ג' - ביטוח המעניק פיצויים לאדם אחר (לא בעל הפוליסה) שהרכוש שלו נפגע כתוצאה מתאונה שהרכב המבוטח אשם בה. לדוגמא: במצב בו הרכב המבוטח פוגע במכונית שחנתה ברחוב.ביטוח מקיף – סוג ביטוח שמקיף מגוון רחב של מקרי נזק כגון: תאונות, שריפות, גניבות או פגיעה ברכוש צד שלישי וכולל כיסוי לנזקים שיגרמו לרכב וכן לרכוש צד שלישי. 

עכשיו כשאתם מכירים את המוצרים הביטוחיים השונים בעולם הרכב ומבינים איזה מהם הכי מתאים לכם ורגע לפני שאתם יוצאים לבדוק את השטח, כדאי שתתנו את הדעת לכך שכאשר עוסקים בהשוואת ביטוח רכב העלות הסופית של הביטוח היא אינה חזות הכל. ישנם מספר פרמטרים שחשוב לשים לב אליהם על מנת להשוות בצורה מושכלת.

גבול האחריות והשתתפות עצמית

גבול האחריות של חברת הביטוח וההשתתפות העצמית שהיא דורשת מהמבוטח במצב תביעה הוא נושא חשוב ביותר כאשר עוסקים בהשוואה בין פוליסות הביטוח. במקרים שאנחנו גורמים נזק לרכוש של אנשים אחרים (לדוגמא: פוגעים במכונית אחרת) הפיצוי שעלינו לתת לו עלול להגיע לסכומים מאוד גדולים, לכן כדאי לבדוק מראש מה הסכום המקסימלי אשר חברת הביטוח מתחייבת לשלם, או במינוח המקצועי מהו "גבול האחריות" שלה. במרבית המקרים חברת הביטוח תדרוש גם השתתפות עצמית כלשהיא של המבוטח במקרה נזק.

מחירו הסופי של ביטוח הרכב מושפע מגבול האחריות של חברת ביטוח, גובה ההשתתפות העצמית ומשלל פרמטרים נוספים כמו גיל הנהג, עברו הביטוחי, וותק על הכביש, אמצעי המיגון ברכב, נהגים נוספים ברכב ונתוניהם ועוד. לדוגמא: ביטוח לנהג צעיר (מתחת לגיל 24) יהיה בדרך כלל יקר יותר מביטוח לנהג ותיק מעל גיל 45.

"טוטאל לוס"

סוגיה חיונית נוספת שרצוי לשים לב אליה בזמן ההשוואה. "טוטאל לוס"או "אובדן מוחלט" הוא ביטוי שהמשמעות שלו היא נזק ממשי ומוחלט לרכב, כלומר הרכב ספג נזק כל כך גדול שכבר לא משתלם לתקן אותו. הקביעה מתי מכריזים על "טוטאל לוס" משתנה אבל בדרך כלל מדובר בנזק שעולה על 50% מהערך (מחיר המחירון) של הרכב.


מבחינת חברת הביטוח, מצב של "טוטאל לוס" מחייב אותה לפצות את בעל הרכב בסכום השווה למחיר המחירון של המכונית (לאחר ניכויים מסוימים לפי קריטריונים קבועים). במקרים שהנזק הוא מתחת ל"טוטאל לוס", חברת הביטוח תשלם רק את עלות התיקונים ולא את הערך המלא של הרכב. לפני שעושים ביטוח, כדאי לבדוק באיזה אחוז של פגיעה ברכב הוא ייחשב כ"טוטאל לוס" על פי החברה המבטחת. כדאי גם לברר האם הביטוח נותן רכב חלופי במקרה של "טוטאל לוס" ואם כן, תוך כמה זמן הוא מסופק. בנושא זה כדאי גם לבדוק אם חברת הביטוח מתחייבת לספק למבוטחיה רכב חלופי גם במצבים של תאונות קשות שאינם מוגדרות כ"טוטאל לוס" ועדיין גורמות להשבתה ארוכה שלו עד שיתוקן וישוב אל הכביש.

השוואת מחירי ביטוח מקיף לרכב

פוליסת ביטוח מקיף לרכב מכילה את ההגנות הסטנדרטיות של כל ביטוח רכב ולצידם גם כיסויים שונים ומגוונים המקנים לרכבכם מעטפת הגנתית רחבה. כאשר עורכים השוואת מחירי ביטוח בין ביטוחים מקיפים של חברות שונות - חשוב גם לבדוק את המרכיבים השונים הנכללים בה. יכול להיות מצב בו הצעת המחיר הזולה שקיבלתם על ביטוח מקיף לרכב בחברה אחת, אינו כולל את מכלול הכיסויים שמציעה החברה מולה ערכתם את ההשוואה. במידה וזה קורה, כדאי שתחשבו האם חיוני לכם שהביטוח יכלול את הכיסוי שאינו נמצא או שאתם מוכנים לוותר עליו על מנת לשלם פחות. רק כאשר תשוו גם את המחיר וגם את מרכיבי הפוליסה תוכלו לקבל את ההחלטה החכמה והטובה ביותר עבורכם!

מה למדנו על סקר שוק?

כשעושים ביטוח רכב צריך לזכור כי מחירי ביטוח רכב משתנים בין החברות השונות והם מושפעים ממגוון פרמטרים. מומלץ מאוד לעשות השוואת מחירי ביטוח רכב, לבדוק בדיוק מה מציעים לכם בחברות השונות ולקבל הצעות מחיר מפורטות לביטוח המקיף, ביטוח החובה או צד ג' לרכב שברצונכם לרכוש.

טיפ אחרון, דעו כי אתם לא חייבים לרכוש ביטוח חובה וביטוח מקיף לרכב באותה חברה. אתם בהחלט יכולים להחליט שאתם מעדיפים לפצל את הביטוחים מסיבה כזאת או אחרת. חשוב להשוות בין המחירים והתנאים של הביטוחים השונים לרכב ולא פחות חשוב להתחשב גם באיכות חברת הביטוח בכל הקשור לאמינות שלה, רמת השירות והשירותים שהיא מציעה להתנהלות מולה - שכן זהו פרמטר החיוני ביותר בזמן אמת.

ב-9.000.000 תוכלו ליהנות ממגוון שירותים דיגיטליים מתקדמים שמבטיחים לכם שקט ושלווה לכל אורך הדרך. ברכישת ביטוח מקיף לרכב באתר תוכלו לחסוך זמן בתהליך On-Line פשוט וקצר, ליהנות מהנחה של לפחות 25% ואף לפרוס את הפרמיה השנתית ל-12 תשלומים ללא ריבית!

עד ₪2,020 הנחה בביטוח מקיף לרכב

קבלו הצעה ללא התחייבות: