לפי נתוני הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים, נהגים צעירים גורמים לכ-20% מכלל תאונות הדרכים בישראל, זאת למרות שהם מהווים כ-15% מאוכלוסיית הנהגים הכללית. המסקנה היא ברורה ומיידית: נהגים וותיקים ובעלי ניסיון נחשבים לקבוצה בטוחה יותר בציבור הנהגים על הכביש ולכן הם גם נהנים מפוליסות בעלות אטרקטיבית לעומת הראשונים.

נהגים צעירים, על פי החוק בישראל, הם נהגים אשר טרם מלאו להם 24 שנים. החוק עורך אבחנה גם בין נהג חדש צעיר שגילו מתחת ל-21 אל מול נהג חדש צעיר מעל גיל זה – כאשר הצעיר מבין השניים אינו מורשה להסיע יותר משני נוסעים, אלא אם יושב לצדו מלווה. אם כן, הוראת המחוקק רואה קו ישיר בין ניסיון בנהיגה לבין יכולות על הכביש וכפועל יוצא מכך, חברות הביטוח מתייחסות לנהגים צעירים באופן מיוחד ותנאי הפוליסות המותאמות להם משתנות בהתאם.

מה אומר החוק בישראל?

החוק בישראל מחייב כל נהג בביטוח חובה לפחות. נהיגה ללא פוליסת ביטוח מתאימה היא עבירה על החוק (גם של הנהג בפועל וגם של בעל הרכב). הורים רבים בישראל חוששים מהוספת הילדים (הנהגים הצעירים) לפוליסת הביטוח וזאת בשל העלות הגבוהה הכרוכה בכך. בהתאם לזאת, נהיגה שלא בהתאם לתנאי הפוליסה היא לא רק עבירה על החוק (הן מצד ההורים והן מצד הנהג), אלא יש בה כדי לשמוט את הקרקע תחת חובתה של חברת הביטוח לעמוד בהסכם מצדה בקרות תאונה.

לא חייב לייקר את הפוליסה השנתית

על מנת להקל על ציבור ההורים שעומד בפני התייקרות משמעותית של פוליסת הרכב הקבועה שלו, חברת הביטוח רבות מציעות פתרון אטרקטיבי ויעיל שמתכתב מצד אחד עם הצורך שלהן להתייחס לנתונים סטטיסטיים האמורים לעיל המעידים על מעורבות גבוהה של נהגים צעירים בתאונות דרכים מסיבות רבות ומגוונות, ומצד שני מספק מענה להורים שאינם רוצים למנוע מילדם לצבור שעות כביש וניסיון.

הפתרון שנחשב לפופולארי ביותר בשנים האחרונות, מעבר להוספת שם הנהג הצעיר תחת הפוליסה הסטנדרטית הקיימת על שם ההורים, הוא רכישת כיסוי נהג צעיר למספר ימים מוגבל – כיסוי אשר מאפשר לנהג החדש והצעיר להתנסות בנהיגה על הכביש מבלי לייקר את הפוליסה השנתית של הרכב באופן משמעותי. כיסוי זה מתאים ביותר להורים אשר בנם משרת בצבא וחוזר אחת לשבועיים לחופשה של מספר ימים.

לסיכום, ציבור הנהגים הצעירים מוכר מבחינה סטטיסטית כבעל סבירות גבוהה יותר לתאונות ולכן ההתייחסות אליו גם מבחינת החוק וגם מבחינת חברות הביטוח מחמירה יותר. עם זאת, חשוב להשכיל ולדעת להתמודד עם האתגר בחוכמה על מנת לאפשר לו לרכוש את הניסיון ההכרחי לו על הכביש.

חודש מתנה + עד ₪2,000 הנחה 
בביטוח מקיף לרכב

קבלו הצעה ללא התחייבות: