על מה נדבר בכתבה?

לפי נתוני הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים, נהגים צעירים גורמים לכ-22% מכלל תאונות הדרכים הקטלניות בישראל, למרות שהם מהווים רק כ-15% מאוכלוסיית הנהגים הכללית. המסקנה אם כך היא שנהגים ותיקים בעלי ניסיון נחשבים לזהירים יותר, לכן הם גם נהנים מפוליסות ביטוח אטרקטיביות לעומת הנהגים הצעירים.

הוראת המחוקק רואה קו ישיר בין ניסיון בנהיגה לבין יכולות על הכביש

על פי החוק בישראל, נהגים צעירים הם נהגים אשר טרם מלאו להם 24 שנים. החוק עורך אבחנה נוספת בין נהג חדש צעיר שגילו מתחת ל-21 ונהג צעיר מעל גיל זה. למשל לנהג חדש מתחת לגיל 21 אסור להסיע יותר משני נוסעים, אלא אם יושב לצדו מלווה. אם כך, המחוקק רואה קו ישיר בין מספר שנות הוותק של הנהג, לסיכוי שהוא יהיה מעורב בתאונת דרכים. כתוצאה מכך, גם חברות הביטוח מתייחסות לנהגים צעירים באופן מיוחד, ותנאי הפוליסות המותאמות להם משתנות בהתאם.

מה אומר החוק בישראל?

החוק בישראל מחייב כל נהג להחזיק ב-ביטוח חובה ונהיגה ללא פוליסת ביטוח כזו היא עבירה על החוק (גם של הנהג בפועל וגם של בעל הרכב). הורים רבים בישראל חוששים מהוספת הנהגים הצעירים במשפחה לפוליסת הביטוח, בשל העלות הגבוהה הכרוכה בכך. בהקשר הזה חשוב לציין שנהיגה שאינה תואמת את תנאי הפוליסה היא לא רק עבירה על החוק, אלא יש בה כדי להסיר את האחריות של חברת הביטוח לעמוד בהסכם במקרה של תאונה.

לא חייב לייקר את הפוליסה השנתית

על מנת להקל על ציבור ההורים מהתייקרות משמעותית של פוליסת הרכב, חברת הביטוח רבות מציעות פתרון אטרקטיבי שמצד אחד מתייחס לסיכון שכרוך בביטוח נהג חדש, ומצד שני מספק מענה להורים שמעוניינים לאפשר לילדים שלהם לנהוג ברכב המשפחתי.

הפתרון שנחשב לפופולארי ביותר בשנים האחרונות, מעבר להוספת שם הנהג הצעיר תחת הפוליסה הסטנדרטית הקיימת על שם ההורים, הוא רכישת כיסוי נהג צעיר למספר ימים מוגבל – כיסוי אשר מאפשר לנהג החדש והצעיר להתנסות בנהיגה על הכביש מבלי לייקר את הפוליסה השנתית של הרכב באופן משמעותי. כיסוי זה מתאים ביותר להורים אשר בנם משרת בצבא וחוזר אחת לשבועיים לחופשה של מספר ימים.

 

הביטוח הכי נכון במחיר הכי טוב

קבלו הצעה On-Line ללא התחייבות: