על מה נדבר בכתבה?

מיהו נהג חדש?

נהג שהצליח לעבור את מבחן הנהיגה המעשי (טסט) יהיה מוגדר כנהג חדש לתקופה של שנתיים מרגע קבלת רישיון הנהיגה. הגדרה נוספת שקיימת בחוק היא נהג חדש צעיר, כלומר נהג חדש שטרם מלאו לו 24 שנים, ועליו חלות תקנות מיוחדות. במידה ואתם גם נהגים חדשים וגם נהגים צעירים, הכתבה הזו היא בדיוק בשבילכם.

מהן ההגבלות שחלות על נהג חדש?

•    חובה לשאת שלט נהג חדש על שמשת הרכב האחורית, כדי ליידע את הנהגים האחרים כי לפניהם נהג חסר ניסיון, וזאת על מנת שיגלו כלפיו זהירות וסבלנות.
•    נהג חדש נדרש למלווה בששת החודשים הראשונים לאחר קבלת הרישיון, אלא אם כן גילו מעל 24.
•    נהג חדש נדרש להקפיד באופן מיוחד על חוקי התנועה. במידה והוא מבצע עבירות תנועה, החוק יתייחס אליו בחומרה רבה יותר, ואף ייתכן שבמקרים חריגים הוא יידרש למבחן נהיגה נוסף (תיאורטי או מעשי) ואף יישלל ממנו רישיונו. בין עבירות התנועה החמורות נמצאות: נהיגה במהירות מופרזת, נהיגה בשכרות וגרימה לתאונת דרכים עם נפגעים.
•    בתום חמש שנים מקבלת רישיון הנהיגה, יידרש הנהג לעבור קורס ריענון נהיגה. ההתייחסות המיוחדת של החוק לנהגים חדשים נובעת מהסיכונים הרבים שיש בנהיגה ללא ניסיון ומיומנות, ומהרצון של המדינה להנחיל בקרב נהגים חדשים בסיס נכון של זהירות בדרכים.

ההתייחסות המיוחדת של חברות הביטוח לנהגים חדשים

למרות שבשנת 2020 חלה ירידה של 11% במספר תאונות הדרכים הקטלניות במרחב הבינעירוני (בעיקר בגלל הקורונה), המרחב העירוני הוסיף להיות קטלני עם 101 הרוגים, לעומת 86 בשנת 2019. 

מה לגבי חלקם של נהגים חדשים? לפי סיכומי הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה בשנת 2019 עמד המספר הכולל של תאונות הדרכים על 22,773 מתוכן 560 תאונות קטלניות. נהגים חדשים בעלי ותק של שנתיים או פחות היו מעורבים ב-2,714 (11.9%) מתאונות הדרכים, מתוכן 61 (10.8%) קטלניות, למרות שהחלק שלהם באוכלוסיה הוא רק 3.5%. כלומר נהגים חדשים מעורבים משמעותית יותר בתאונות דרכים ביחס לגודל שלהם באוכלוסיה.

אם כך הגיוני שלוותק הנהיגה יהיה השפעה על מחיר ביטוח הרכב, וכן על גובה ההשתתפות העצמית. כאשר פוליסה כוללת נהג חדש, היא תכלול גם השתתפות עצמית מוגדלת, בהתאם לסיכון שתיקח על עצמה החברה בביטוח נהגים חדשים המועדים יותר לתאונות מבחינה סטטיסטית.

ביטוח רכב להג חדש – ביטוח 9

אז מה צריך לדעת על ביטוח רכב לנהג חדש? 

•    ביטוח רכב נחלק ל-3 סוגים: ביטוח חובה, ביטוח צד ג' ו-ביטוח מקיף. ביטוח חובה הוא ביטוח שמחויב כל בעל רכב לעשות על פי חוק, והוא מכסה פגיעות בגוף לנהג, לנוסעים ברכב ולכל הולך רגל, נהג או נוסע אחר שנפגע מהרכב. ביטוח צד ג' מכסה נזק לרכוש של צד שלישי שנגרם על ידי הרכב, כמו למשל במקרה של תאונה בה היה מעורב רכב נוסף או פגיעה של הרכב בגדר או רכוש כלשהו. ביטוח מקיף מכסה את הנזק של צד שלישי (כמו ביטוח צד ג') ובנוסף גם נזק שנגרם לרכב של המבוטח, כולל גניבת הרכב. מאחר והביטוח המקיף מכסה הכי הרבה אירועים ביטוחיים, הוא גם הנפוץ ביותר.
•    בדקו את זכאותכם לקבלת החזר מהביטוח ואת גובה ההשתתפות העצמית: לפני רכישת הביטוח בדקו מהו הסכום המירבי שבו תפצה אתכם חברת הביטוח, ומהו הסכום שאותו תידרשו לשלם במסגרת ההשתתפות העצמית במקרה של נזק.
•    עשו סקר שוק אונליין: לא כל פוליסות הביטוח זהות ולא כל חברות הביטוח מציעות את אותם תנאים. היום קל לקבל הצעות מחיר אונליין ולהשוות בקלות בין ביטוחי הרכב השונים.

בביטוח 9 תוכלו לקבל הצעת מחיר סופית ואטרקטיבית לביטוח רכב לנהג חדש כבר באתר, בלי להתמקח, בלי לחכות לנציג, בצורה שקופה פשוטה ומהירה. בנוסף, האפליקציה שלנ ומאפשרת לכם לקבל את כל המידע על הביטוח, לעשות פעולות כמו הוספת נהג צעיר ל-1-4 ימים או נהג ותיק לשבוע, להפעיל את הביטוח במקרה של אירוע ביטוחי ולהתעדכן על סטטוס התביעה באופן שוטף.

הביטוח הכי נכון במחיר הכי טוב

קבלו הצעה On-Line ללא התחייבות:

כתבות נוספות בנושא ביטוח רכב

המדריך הסודי – איך לחסוך בביטוח הרכב?

הגיעה העת לחדש את הפוליסה ואתם רוצים לחסוך? או שזו הפעם הראשונה ואתם מקווים להקטין את עלויות הוצאת הרכב? קבלו את המדריך של מומחי 9

השוואת ביטוח רכב - טיפים שימושיי

מחפשים מחירון ביטוח רכב? במגזין 9 תמצאו את כל המידע הנחוץ לכם על מגוון סוגי הביטוחים לרכב.

קדימה צעד: האופציות לביטוח רכב לחיילים

רגילה, סופ"ש, הדממה – כל פעם שהחייל חוזר הביתה הוא רוצה קצת עצמאות וחופש. מהן האפשרויות לביטוח רכב לחיילים שלנו? המומחים של 9 מסבירים

מדוע רכב חשמלי מומלץ לכל ישראלי?

תוהים האם רכב חשמלי מומלץ ומתאים עבורכם? מגזין ביטוח הרכב של 9 במדריך מחשמל שיסביר לכם את כל מה שאתם צריכים לדעת על רכב חשמלי ועל ההתאמות המיוחדות שביצענו עבור הביטוח שלו

מדוע חשוב להשיג ולשמור מסמך העדר תביעות?

מהו מסמך העדר תביעות, כיצד ניתן להשיג אותו ומדוע חשוב לשמור עליו? המומחים של 9 עונים.

מה שעבר עבר? הכל על ביטוח רכב ללא עבר ביטוחי

מדוע ההצעה שנקבל לביטוח המקיף תלויה בעבר הביטוחי שלנו, מהיכן משיגים את כל הניירת הרלוונטית ומה אמור לעשות מי שמבטח את רכבו לראשונה? כל התשובות כאן