יש לכם רישיון נהיגה ואתם מתחת לגיל 24? אם כן, אתם נחשבים על פי החוק לנהגים צעירים. מהי ההגדרה של נהג צעיר, מדוע ביטוח רכב לנהג צעיר שונה מביטוח רכב רגיל, כיצד אפשר להוזיל את הוצאות ביטוח הרכב לנהג צעיר, וכיצד ניתן לרכוש ביטוח נהג צעיר זמני ל-4 ימים? התשובות לפניכם.

מי נחשב לנהג צעיר?

ההבחנה בין נהגים צעירים ליתר אוכלוסיית הנהגים מקובלת בכל העולם. ברוב המדינות, וכך גם בישראל, ההגדרה של נהג צעיר חלה על נהגים בגילאי 17-24. חשוב להבחין בין המושג "נהג צעיר" לבין המושג "נהג חדש" המתייחס לנהג שיש ברשותו רשיון נהיגה שנתיים או פחות - ללא קשר לגילו. רוב ההגבלות שחלות על פי חוק על נהג צעיר נובעות מהיותו בדרך כלל גם נהג חדש, אך ישנה גם התייחסות מיוחדת בחוק לגיל הנהג. כך למשל, נהג חדש שאינו נהג צעיר (למשל, נהג חדש מעל 24 שנים) אינו נדרש למלווה אחרי קבלת הרישיון. בנוסף, על מנת להיות כשיר ללוות נהג צעיר בששת החודשים הראשונים, חייב המלווה על פי חוק להיות נהג מעל גיל 24.

גם חברות הביטוח מתייחסות בצורה שונה לביטוח של נהג צעיר. חברות הביטוח משקללות מספר רב של מדדים בחישוב דמי הביטוח (הפרמיה), בהם סוג הרכב, מספר הנהגים, היסטוריית התאונות של הנהג וכן הגיל והוותק של הנהג. מכיוון שמבחינה סטטיסטית נהגים צעירים מועדים יותר לתאונות, ביטוח הרכב לנהג צעיר נוטה להיות יקר יותר.  

ביטוח רכב לנהג צעיר

אין חכם כבעל ניסיון

נהגים צעירים זוכים להתייחסות מיוחדת מטעם החוק וכן מטעם חברות הביטוח, מכיוון שמדובר בנהגים שסטטיסטית מעורבים יותר בתאונות דרכים. על פי נתוני עמותת אור ירוק, על אף שנהגים צעירים מהווים רק 15% מאוכלוסיית הנהגים בישראל, הם אחראים ל-20% מתאונות הדרכים ול-21% מהתאונות הקשות (תאונות הכוללות נפגעים). 

העובדה שנהגים צעירים מעורבים ביותר תאונות נעוצה במספר סיבות. בראש ובראשונה: ניסיון. מחקרים מראים שככל שלנהג יש יותר ניסיון בכביש כך הוא יותר מיומן והסיכוי שלו להיות מעורב בתאונות קטן יותר. סיבה נוספת היא הנטייה של נהגים צעירים לקחת יותר סיכונים ולא להעריך בצורה נכונה את אותם סיכונים. גורמים נוספים כמו הנטייה של צעירים לנסוע בשעות הלילה ולהסיע מספר רב של נוסעים ברכב משפיעים גם הם על אחוז הצעירים המעורבים בתאונות. לכן, הדבר משפיע על מחיר ביטוח לנהג צעיר, אך ניתן להוזיל זאת באמצעות הוספת כיסוי לביטוח נהג צעיר לכמה ימים.

ביטוח נהג צעיר לכמה ימים

כאמור, מחירי ביטוח רכב לנהג צעיר נוטים להיות יקרים יותר. איך בכל זאת ניתן להוזיל את הביטוח? אם הנהג הצעיר אינו הנהג העיקרי ברכב, למשל במקרה שבו מדובר ברכב משפחתי שאחד הילדים משתמש בו לעתים רחוקות בלבד, ניתן להוסיף לפוליסה קיימת כיסוי נהג צעיר לתקופת זמן קצרה ונקודתית. ביטוח 9.000.000 מציעה כיסוי ביטוחי המאפשר לנהג הצעיר לנהוג ברכב למשך 4 ימים בלבד, ובדרך זו לא לרשום אותו כנהג קבוע בפוליסה. ביטוח נהג צעיר ל-4 ימים ניתן לעשות בעת הצורך בלבד, עד 12 פעמים בשנה בעלות נמוכה יחסית. עם זאת, אם הנהג הצעיר משתמש ברכב באופן קבוע, חובה לכלול אותו בפוליסת הביטוח בדרך קבע.

אם כן, כלקוחות של ביטוח 9.000.000 אתם מוזמנים להיכנס בכל עת לאזור הלקוחות שלכם באתר ולהוסיף אונליין לביטוח הקיים שלכם כיסוי נהג צעיר זמני ל-4 ימים. זה מהיר, זה פשוט וזה זול משמעותית מהוספת ילדיכם כנהג קבוע לכל תקופת הפוליסה.

עד ₪2,020 הנחה בביטוח מקיף לרכב

קבלו הצעה ללא התחייבות: