מה עושים כשחוזרים הביתה מחופשה ומגלים שהבית נפרץ? באיזה שלב יש לערב את המשטרה ואת חברת הביטוח? ומה לעשות כדי למנוע מקרים של פריצה? הנה כמה טיפים שיעזרו לכם להתמודד עם המצב הלא נעים. והכי חשוב: להישאר רגועים.

איך להתמודד עם מקרה של פריצה?

קודם כל - התקשרו למשטרה. ברגע שגיליתם כי הבית נפרץ, דווחו למשטרה. השוטרים שיגיעו למקום יוכלו לבדוק את הראיות, ולכן חשוב שיגיעו כמה שיותר מהר. מומלץ לא לגעת בשום דבר ולא להתפתות לסדר אחרי הפורצים, עד אחרי ביקור השוטרים. הדיווח למשטרה חשוב גם על מנת להסדיר בהמשך את נושא הביטוח.

דווחו לחברת הביטוח. נציג חברת הביטוח יבקש מכם פרטים ראשוניים וייתן לכם הנחיות מה לעשות בהמשך ואילו מסמכים עליכם להגיש על מנת להפעיל את הפוליסה.

ערכו רשימה מסודרת של כל החפצים שנגנבו והנזק שנגרם. מומלץ גם לצלם את הנזקים או כל דבר שלדעתכם עשוי להביא תועלת עבור התביעה. בכל מקרה, מומלץ לא לזרוק חפצים שנשברו או ניזוקו.

נסו להתחקות אחרי הדרך שבה חדרו הפורצים לבית, דאגו לנעול את הפתחים האלה והחליפו מנעולים במידת הצורך.

 איך למנוע פריצות עתידיות?

התקנת מערכות אבטחה ומיגון. קיימים היום בשוק מגוון מוצרי אזעקה ומיגון לבית ואפילו מצלמות אבטחה ביתיות במחירים תחרותיים. מערכות האבטחה יקשו מאוד על פורצים ואף ירתיעו אותם מלנסות לפרוץ לבית.

כשיוצאים מהבית, מומלץ להשאיר אור דולק או סימן כלשהו שייצור את האשליה שיש מישהו בבית.

אם אתם גרים בקומת קרקע או בבית פרטי, הקפידו לסגור את כל החלונות ולנעול את הדלתות בצאתכם מהבית. הקפידו לנעול את הבית עם מפתח גם כשאתם נמצאים בתוך הבית.

כשנוסעים לחופשה או יוצאים מהבית לתקופות ארוכות, חשוב לא להפיץ את דבר הנסיעה ברבים על מנת לא למשוך פורצים. בנוסף, יש להימנע מהצטברות של דברי דואר בתיבת הדואר או עיתונים בכניסה לבית. אם יש מנוי לעיתון כדאי להפסיקו או לבקש מהשכנים לאסוף עבורכם את דברי הדואר והעיתונים.

על מנת לצמצם את עוגמת הנפש של הפריצה לבית, חשוב שתדאגו לבטח את הדירה שלכם באמצעות ביטוח דירה הכולל ביטוח מבנה וביטוח תכולה. ביטוח תכולה יכסה אתכם במקרים של גניבת רכוש ונזק שנגרם לרכוש.

עד 30% הנחה בביטוח דירה (מבנה ותכולה)

קבלו הצעה ללא התחייבות: