על מה נדבר בכתבה?

הבית שלנו הוא המקום בו אנו מבלים את רוב זמננו, והוא מכיל את רוב הדברים המשמעותיים לנו בחיינו. אבל מה יקרה אם תפרוץ דליקה בדירה, או אם היא תיפגע מהצפת מים או אפילו אם חלילה יחליק אורח על הרצפה בדירתך...

חשוב מאד לעשות ביטוח דירה מפני שזו השקעה קטנה באופן יחסי, החוסכת עוגמת נפש גדולה.

כל בית שיש לו משכנתא מחויב על ידי הבנק לעשות ביטוח מבנה, אם כבר יש לכם משכנתא, אין צורך שתעשו ביטוח נוסף למבנה

ביטוח דירה מתחלק למעשה לשניים:

ביטוח מבנה לדירה, הכולל את מבנה הדירה, החל מקירות, רצפות, שערים, גדרות, ביטוח זה כולל גם כיסוי נזקים שנגרמו מפגעי טבע. בכל מקרה יש להקפיד על תחזוקה שוטפת של הבית כדי להימנע מנזקים אלה עד כמה שניתן. כל בית שיש לו משכנתא מחויב על ידי הבנק לעשות ביטוח מבנה. אם כבר יש לכם משכנתא, אין צורך שתעשו ביטוח נוסף למבנה.

ביטוח תכולה לדירה, הכולל את התכולה הנמצאת במבנה הדירה. ניתן להרחיב את הביטוח כך שיכיל גם חפצים הנלקחים גם מחוץ לבית, למשל אופניים, מצלמה, מחשב נייד, תכשיטים (במסגרת כל "הסיכונים"). ניתן לבצע רק אחד משני הביטוחים, אך מומלץ לעשות את שניהם.

מספר עצות חשובות בנושא ביטוח דירה:

רעידת אדמה - המדינה אינה מכסה נזקים הנגרמים כתוצאה מרעידת אדמה. הסיכוי להיפגע מרעידת אדמה במדינת ישראל הוא קטן לשמחתנו. יחד עם זאת צופים שתהייה רעידת אדמה בישראל ולכן כדאי להוסיף כיסוי זה.

חפצים בעלי ערך - ביטוח תכולה יכלול את כל הדברים בעלי הערך הכספי אותם ברצונכם לבטח. ניתן להרחיב את כיסוי הפוליסה לחפצים הנלקחים גם מחוץ לבית למשל - תכשיטים, מצלמה, מחשב נייד...

הגיעו אורחים - ביטוח צד ג' - ביטוח דירה כולל ביטוח צד ג', לפיו אם נגרם נזק ברשלנותכם לאורח המגיע לביתכם, פוליסת הדירה מכסה אתכם במידה והוגשה תביעה.

סליחה, אנחנו לא בבית - במידה ועזבתם את הבית ליותר מחודשיים עליכם לדעת כי פוליסת הדירה אינה תקפה אלא אם הודעתם לחברת הביטוח על עזיבת הדירה וקיבלתם אישור על כך, על מנת להמשיך את הפוליסה גם בעת.

עד 50% הנחה ברכישת ביטוח דירה מבנה ותכולה

כל מה שאתם צריכים לדעת על ביטוח דירה

השוואת ביטוח מקיף, חובה וצד ג' קישור
מתקדמים: ביטוח דירה באינטרנט

מעוניינים בביטוח דירה? היכנסו לכתבה ותוכלו ללמוד כיצד ליהנות ממחירים אטרקטיביים וגם מפשטות וקלות ברכישה דרך אתר האינטרנט.

בשביל השקט הנפשי: ביטוח דירה שכורה קישור
הקדימו תרופה: ביטוח רכוש לדירה

מעוניינים לרכוש ביטוח רכוש לדירה שלכם? לימדו על כל היתרונות בביטוח רכוש והיכן הכי משתלם לרכוש אותו!

השוואת ביטוח מקיף, חובה וצד ג' קישור
מדריך לרכישת דירה

קבלו את המדריך המלא על סוגי ביטוח הדירה, מה הוא מכסה וממה הוא מורכב

מדריך לרכישת דירה קישור
ביטוח דירה מהיסודות ועד הגג

מה חשוב לדעת לפני שעושים ביטוח דירה? מגזין 9 בכתבה הכתבה שתעשה לכם סדר.

השוואת מחירים של ביטוח דירה

איך בוחרים ביטוח דירה ואיך משווים בין הביטוחים המוצעים בשוק? הנה כמה נקודות שיש לקחת בחשבון בעת השוואת מחירים בביטוח דירה.

מחשבון ביטוח רכב: על מה ולמה? קישור
קחו אחריות: ביטוח צד ג' לדירה

אורח שנפצע או נזק בדירות השכנים כתוצאה מהדירה שלכם? קבלו את הביטוח שיגן עליכם ויכול לחסוך לכם מאות אלפי שקלים.