על מה נדבר בכתבה?

עבור לא מעט אנשים, הדירה נחשבת לנכס היקר ביותר. לכן לא מפתיע שמרבית בעלי הדירות בישראל אינם מוותרים על ביטוח דירה – הרי רק כך הם יודעים שהם מכוסים במקרי של נזק לנכס או לתכולתו.

נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה חושפים כי בכל שנה נפרצות כ-27,000 דירות בישראל, זאת אומרת שבכל שעה נפרצות מעל לשלוש דירות בממוצע. מדובר בתופעה כואבת שיש לא מעט אמצעים להתגונן מפניה, אחת מהן היא ברכישת ביטוח דירה מקיף הכולל גם כיסוי על מבנה הדירה וגם כמובן על תכולתה.

במקרה של אסון לא מעט כסף עלול לרדת לטמיון, ולכן גם עבור הרכוש יש לדאוג מבעוד מועד לכיסוי נאות.

תפיסת ה-"לי זה לא יקרה" נפוצה בקרב בעלי דירות בישראל וחבל, שהרי בהיעדר כיסוי ביטוחי ייאלץ אדם לשלם מכספו על נזקים למבנה ולרכוש, והרי הדירה חשופה לסכנות רבות ולא רק לפריצות. שלא בצדק, בעיני רבים האסונות שעלולים לקרות לדירה נתפסים כרחוקים ובעקבות אסונות גדולים כמו פגעי טבע, על אף שבפועל הדירה עלולה להינזק כתוצאה מדברים יומיומיים יותר כמו נזק אש כתוצאה מקצר חשמלי באחד ממכשירי החשמל ברחבי הבית, או הצפה כתוצאה מתקלה במכונת הכביסה, נר דולק שהצית את הווילון עקב משב רוח או כל דבר אחר.


טעות נפוצה נוספת היא זלזול בערך הממשי המצטבר של תכולת הבית. קיימים בדירה שלנו לא מעט חפצים, וגם אם לא מדובר ביהלומים וניירות ערך, הם שווים לא מעט כסף שבמקרה של אסון עלול לרדת לטמיון ולכן גם עבורם יש לדאוג מבעוד מועד לכיסוי נאות.

המרכיבים בביטוח דירה

אם כן, ביטוח דירה הוא סוג ביטוח שמטרתו לעמוד לצד בעל הבית בעת צרה. כלומר, כאשר המבנה או תכולתו ניזוקים. קיימת אפשרות למבוטח להחליט האם ברצונו לרכוש ביטוח מבנה לדירה בלבד, או ביטוח מבנה ביחד עם ביטוח תכולה. ביטוח הדירה מגן עלינו גם מפני נזקים כלפי צד ג' כמו אורחים או בעלי מקצוע שנפצעו בתחומי הבית ועלולים לתבוע אתכם בעקבות זאת.


העידן הדיגיטלי מאפשר לחברות הביטוח הישירות להתייעל כלכלית וכפועל יוצא מזה לתת ללקוח מחיר אטרקטיבי מבעבר. לצד שירות יעיל וזמין און-ליין, המחיר ההתחלתי של ביטוח הדירה אינו כה גבוה בהשוואה להוצאות שאדם ללא ביטוח דירה יצטרך להוציא מכיסו הפרטי. אז כפי שכבר הבנתם - הוא בהחלט שווה את ההשקעה.

הרכוש בדירה שווה יותר

ביטוח רכוש לדירה, או בשמו המקצועי "ביטוח תכולה", מעניק הגנה ביטוחית לבעל הנכס בגין נזקים לרכוש ומיטלטלין. "תכולה" נחשבת לכל חפץ הנמצא בתחומי הבית או כחלק בלתי נפרד ממנו פרט למיטלטלין המצוי בחדר מדרגות, בגינה וכו'. ההגנה הביטוחית הנה רחבה ומגוונת: גניבות ופריצות, אש, התפוצצות או התלקחות, שטפון או הצפה, רעידות אדמה, פגעי מזג אוויר כמו מכות ברק, ברד, סערות וכו'. בנוסף, רכוש ספציפי ויקר ערך שמומלץ שלא להחזיק בין כותלי הבית - אינו מכוסה במסגרת הפוליסה הבסיסית, כמו יהלומים, ניירות ערך, כלי נשק, זהב גולמי ועוד.


חשוב לדעת כי ביטוח משכנתא המחויב על פי חוק אינו שקול לביטוח דירה ומכסה נזקים באופן חלקי בלבד. קיימות לכך מספר סיבות: ביטוח המשכנתא נועד לבטח את הבנק שנתן לכם הלוואה גדולה לרכישת הנכס שלכם ולכן הוא קיים לתקופה מוגבלת בלבד – תקופת תשלומי המשכנתא. פועל יוצא נוסף מעובדה זאת, הוא שביטוח זה מכסה רק נזק בגובה סכום ההלוואה. מעל כל אלה, הוא מורכב מביטוח חיים של לוקח ההלוואה, וביטוח מבנה בלבד, ואינו מתייחס כלל לנזקים שנגרמים לתכולה. לכן בכל מקרה חשוב ליצור קשר עם חברת הביטוח לצורך התאמת ביטוח הדירה לצרכים שלכם.

סעיפים מיוחדים והרחבות

חשוב להכיר שבמסגרת פוליסת ביטוח התכולה, המבוטח יכול להתאים את הפוליסה לצרכיו האישיים על ידי הוספת מרכיבים אשר אינם "רכושיים" באופן מובהק. למשל, ביטוח אחריות מעביד כלפי עובדי משק בית או כיסוי עבור חפציהם האישיים, כיסוי לרכוש המבוטח גם מחוץ לכותלי הבית (כל הסיכונים), ביטוח אופניים ועוד.


אם כן, הסטטיסטיקה מדברת בעד עצמה ומלמדת שאין לזלזל בערכו של ביטוח דירה. כבעלי נכס אתם צריכים לדעת להתנהל נכון ואחד מהפעולות החשובות בעניין זה הוא להגן על עצמכם בחוכמה מפני סיכונים גדולים ומיותרים על ידי רכישת הגנה מבעוד מועד. רק כך תוכלו להרגיש בטוחים באמת בבית!

המחיר הכי טוב ברכישת ביטוח דירה מבנה ותכולה באתר

כל מה שאתם צריכים לדעת על ביטוח דירה

השוואת ביטוח מקיף, חובה וצד ג' קישור
מתקדמים: ביטוח דירה באינטרנט

מעוניינים בביטוח דירה? היכנסו לכתבה ותוכלו ללמוד כיצד ליהנות ממחירים אטרקטיביים וגם מפשטות וקלות ברכישה דרך אתר האינטרנט.

בשביל השקט הנפשי: ביטוח דירה שכורה קישור
הקדימו תרופה: ביטוח רכוש לדירה

מעוניינים לרכוש ביטוח רכוש לדירה שלכם? לימדו על כל היתרונות בביטוח רכוש והיכן הכי משתלם לרכוש אותו!

השוואת ביטוח מקיף, חובה וצד ג' קישור
מדריך לרכישת דירה

קבלו את המדריך המלא על סוגי ביטוח הדירה, מה הוא מכסה וממה הוא מורכב

מדריך לרכישת דירה קישור
ביטוח דירה מהיסודות ועד הגג

מה חשוב לדעת לפני שעושים ביטוח דירה? מגזין 9 בכתבה הכתבה שתעשה לכם סדר.

השוואת מחירים של ביטוח דירה

איך בוחרים ביטוח דירה ואיך משווים בין הביטוחים המוצעים בשוק? הנה כמה נקודות שיש לקחת בחשבון בעת השוואת מחירים בביטוח דירה.

מחשבון ביטוח רכב: על מה ולמה? קישור
קחו אחריות: ביטוח צד ג' לדירה

אורח שנפצע או נזק בדירות השכנים כתוצאה מהדירה שלכם? קבלו את הביטוח שיגן עליכם ויכול לחסוך לכם מאות אלפי שקלים.