מדי מספר שנים פוקדות את ישראל רעידות אדמה, מרביתן בעוצמה נמוכה יחסית וגורמות רק לנזק מועט. עם זאת, רעשי האדמה התכופים הם תזכורת לעובדה שאזרנו מועד גם לרעידות אדמה קשות יותר, ושהסכנה של רעידת אדמה רבת עוצמה היא סכנה ממשית שקיימת כל הזמן. רעידות אדמה הרסניות כבר התרחשו בארצנו בעבר, ועל פי דעת מומחים צפויות להתרחש גם בעתיד.

היערכות נכונה למקרה של רעידת אדמה עשויה לחסוך בחיי אדם ולמנוע נזקים מיותרים לרכוש. במסגרת ההיערכות, חשוב לעשות ביטוח דירה, החשוב על מנת להבטיח לכם קורת גג ופיצוי מתאים במקרה של נזק מסיבי למבנה הבית ולרכוש.

איך נערכים לרעידת אדמה:

הגורם העיקרי לפגיעה בנפש או ברכוש במקרה של רעידת אדמה הוא קריסה של מבנים ועצמים כבדים (עמודים, עצים וקירות). לכן, חשוב לוודא שביתכם מוגן ועמיד מפני זעזועים. מבנים שנבנו בשנים האחרונות (אחרי 1980) מחויבים לעמוד בתקן בטיחות לרעידות אדמה. במקרה של מבנים ישנים יותר, ייתכן שאינם עומדים בתקן וכדאי לבדוק עם מהנדס מבנים לגבי תקינותם ועמידותם במקרי זעזוע.
בנוסף, רצוי להכין את פנים הבית על מנת למנוע מצבים של נפילת ארונות, מדפים וחפצים כבדים. מומלץ לחזק אל הקיר כל רהיט או חפץ כבד שעשוי ליפול ולגרום נזק, ובעיקר חפצים שנמצאים מעל מיטות ועלולים לסכן את בני הבית בזמן שהם ישנים. במידת האפשר מומלץ להניח חפצים כבדים על הרצפה, ולאחסן חומרים דליקים במקום סגור והרחק מחום.

ביטוח דירה לרעידת אדמה

רצוי מאוד שביטוח הדירה שלכם יכלול כיסוי רעידות אדמה. פוליסות ביטוח הדירה של 9.000.000 כוללות ביטוח רעידות אדמה, אלא אם כן ביקש המבוטח לא לרכוש כיסוי זה וחתם על כתב ויתור. חשוב לזכור שבניגוד למקרים של מלחמה או פעולות איבה, שבהם המדינה מחויבת לפצות את האזרחים על נזק שנגרם, במקרה של רעידת האדמה אין המדינה מחויבת בפיצוי, ועל כן חשוב לרכוש ביטוח נגד רעידות אדמה באופן פרטי.
ביטוח דירה נחלק לשני חלקים: ביטוח מבנה וביטוח תכולה. שני הביטוחים כוללים כיסוי לרעידות אדמה. מכיוון שרעידת אדמה עלולה לגרום נזק חמור הן למבנה הדירה והן לתכולתה, עד כדי הפיכת הבית לבלתי ראוי למגורים, מומלץ לרכוש את שני הביטוחים יחד. בצורה זו תוכלו להבטיח כיסוי, הן מפני נזקים למבנה (קירות, גג, מרפסות, שערים וכו') והן לרכוש שנמצא בתוך הבית (רהיטים, מוצרי חשמל וחפצי ערך).

ביטוחים נוספים לרעידות אדמה

ביטוח משכנתא: הבנק מחייב כל לוקח משכנתא ברכישת כיסוי רעידות אדמה במסגרת ביטוח הדירה. לכן, אם עשיתם ביטוח משכנתא אתם מבוטחים מפני נזק של רעידת אדמה למבנה. עם זאת, ביטוח רעידות אדמה לתכולה תצטרכו לעשות בנפרד. במקרה שעושים ביטוח דירה באופן פרטי יש לוודא שאין מקרה של כפל ביטוחים.
ביטוח רכב: ניתן גם לבטח את הרכב מפני רעידות אדמה. בשונה מביטוח דירה, בביטוח רכב אין הפוליסה התקנית מחייבת כיסוי רעידות אדמה. ניתן ומומלץ לרכוש כיסוי כזה במסגרת הביטוח המקיף ובתוספת תשלום.

עד 30% הנחה בביטוח דירה (מבנה ותכולה)

קבלו הצעה ללא התחייבות: