על מה נדבר בכתבה?

נתחיל עם החדשות הטובות - לא חייבים להיות מומחים גדולים כדי להשוות בין פוליסות ביטוח שונות. יחד עם זאת, חשוב שתכירו מספר כללי אצבע בסיסיים שיעזרו לכם למצוא את הביטוח הנכון עבורכם ועל הדרך גם לחסוך זמן וכסף יקר.

סוגי הביטוחים לרכב

קיימים היום בשוק שלושה סוגי ביטוחים לרכב, כאשר כל אחד מעניק כיסוי שונה. אז לפני שמפשילים שרוולים ומתחילים להשוות בין ביטוחים, חשוב קודם כל להחליט איזה סוג ביטוח רכב אתם מעוניינים לרכוש.

  • ביטוח חובה – כשמו כן הוא, מדובר בביטוח שמחויב על פי החוק ומטרתו הענקת פיצויים בגין פגיעות פיזיות של הנהג, הנוסעים או הולכי רגל שנפגעו בתאונה. 
  • ביטוח צד ג' – ביטוח המעניק פיצויים לאדם אחר, כלומר צד שלישי, שרכושו נפגע כתוצאה מתאונה שהרכב המבוטח אשם בה. לדוגמא: מצב בו הרכב המבוטח פוגע במכונית שחנתה ברחוב.
  • ביטוח מקיף – סוג ביטוח שמקיף מגוון רחב של אירועים ביטוחיים כמו תאונות, שריפות, גניבות וכולל בתוכו גם פגיעה ברכוש צד שלישי. 

השוואת מחירי ביטוח רכב: למה לשים לב?

עכשיו כשאנחנו מכירים את סוגי הביטוחים, כדאי להכיר פרמטרים נוספים שחשוב לשים לב אליהם על מנת שנוכל להשוות בצורה חכמה. זכרו שחוץ מהמרדף אחרי המחיר הזול ביותר, גם הזמן שלכם שווה כסף. ברגע האמת חשוב לוודא שתקבלו מענה מהיר ויעיל שיטופל במלוא הרצינות והאחריות.

•    גבול האחריות והשתתפות עצמית
כאשר עוסקים בסקר שוק לפוליסת ביטוח, גבול האחריות של חברות הביטוח וגובה ההשתתפות העצמית הנדרשת מהמבוטח הוא נושא חשוב ביותר. במקרים שבהם אנחנו גרמנו נזק לרכוש של אחרים, הפיצוי שאליו נידרש עבור הנזק עלול להגיע לסכומים מאוד גדולים. לכן כדאי לבדוק מראש מה הסכום המקסימלי אשר חברת הביטוח מתחייבת לשלם, או במינוח המקצועי מהו "גבול האחריות" שלה. במרבית המקרים חברת הביטוח תדרוש גם השתתפות עצמית של המבוטח במקרה נזק.

זכרו: מחירו הסופי של ביטוח הרכב מושפע מגבול האחריות של חברת ביטוח, אבל גם מגובה ההשתתפות העצמית של המבוטח ושלל פרמטרים נוספים כמו גיל הנהג, עברו הביטוחי, שנות הותק על הכביש, אמצעי המיגון הקיימים ברכב, נהגים נוספים ברכב ועוד. 

•    טוטאל לוס
המונח "טוטאל לוס" מתייחס למצב שבו הרכב ספג נזק כל כך גדול שכבר לא משתלם לתקן אותו. בדרך כלל רכב יוכרז כ-טוטאל לוס אם עלות התיקון שלו עולה על 50% ממחיר המחירון של הרכב. מבחינת החברה המבטחת, מצב של טוטאל לוס משמעו פיצוי בעל הרכב בסכום השווה למחיר המחירון של המכונית, לאחר ניכויים מסוימים לפי קריטריונים קבועים. במידה והנזק לא מגיע לרמה של טוטאל לוס, חברת הביטוח תשלם את עלות התיקונים ולא את הערך המלא של הרכב.

לכן כאשר עורכים השוואת ביטוחי רכב, חשוב לבדוק באיזה אחוז של פגיעה ברכב הוא ייחשב טוטאל לוס. כדאי גם לברר האם הביטוח נותן לכם רכב חלופי במקרה שכזה, ובמידה וכן, תוך כמה זמן הוא מסופק. בנושא זה כדאי לבדוק האם חברת הביטוח מתחייבת לספק רכב חלופי גם במצבים שאינם מוגדרים טוטאל לוס, ועדיין גורמים להשבתה ארוכה של הרכב.

השוואת מחירי ביטוח רכב – ביטוח 9

השוואת מחירי ביטוח מקיף לרכב

לצד ההגנות הסטנדרטיות הכלולות בביטוח מקיף, הוא כולל בתוכו גם כיסויים שמשתנים על פי הצורך של הנהג והרכב המבוטח. אותם כיסויים עלולים להאריך את תהליך השוואת מחירי הביטוח המקיף לרכב שלכם, לכן אצלנו בביטוח 9 תוכלו לקבל את הצעת המחיר הטוב ביותר ישירות באתר, וליהנות ממגוון הנחות בהתאם למידע שהזנתם, בלי צורך להמתין לנציג מכירות או לנהל משא ומתן מתיש בטלפון.

כאשר עורכים השוואת מחירי פוליסות בין החברות השונות, חשוב לבדוק את המרכיבים השונים הנכללים בה. לדוגמא, יכול להיות מצב שקיבלתם הצעת מחיר זולה בחברה אחת, אך היא אינה כוללת את היקף הכיסויים שמציעה חברה אחרת. במידה וזה המצב, שאלו את עצמכם - האם הכיסוי הביטוחי שאינו נמצא חיוני לנו, או שאנו מוכנים לוותר עליו על מנת לשלם פחות? חשוב לזכור שאתם לא חייבים לרכוש ביטוח חובה וביטוח מקיף לרכב באותה חברה. אתם בהחלט יכולים לפצל את הביטוחים בין חברות ביטוח שונות, אם החלטתם זאת מסיבה זו או אחרת.

השוואה בין איכות חברת הביטוח

לבסוף, חשוב להתחשב גם באיכות חברת הביטוח, רמת השירות שהיא מספק ללקוחות ומגוון ערוצי התקשורת שהיא מציעה להתנהלות מולה, שכן זהו הפרמטר החיוני ביותר בזמן אמת. בדיוק בשביל זה רשות שוק ההון התחילה לפרסם בשנים האחרונות את מדד השירות לחברות הביטוח. הפרסום שלו מעודד את חברות הביטוח לשפר את השירות שהן מעניקות ללקוחות, ומעניק לכם כצרכנים אפשרות לראות איזה חברה מספקת את השירות הטוב ביותר בזמן אמת עבור המחיר שתשלמו.

אנחנו בביטוח 9 (מבית IDI חברה לביטוח) גאים לככב במקומות הראשונים במדד ולקבל ציונים גבוהים בכל הפרמטרים. כמו כן, ישנם פרמטרים כמו ביטוח רכוש לרכב, שבהם הצלחנו אפילו לשפר את הציונים הגבוהים משנה לשנה. כמו כן, אנחנו מציעים מגוון ערוצי תקשורת דיגטליים כמו אפליקציית 9 שמאפשרת לקבל את כל המידע על הביטוח, להפעיל את הביטוח במקרה של אירוע ביטוחי ולהתעדכן על סטטוס התביעה באופן שוטף.  

הביטוח הכי נכון במחיר הכי טוב

קבלו הצעה ללא התחייבות: