על מה נדבר בכתבה?

בין אם זאת הפעם ראשונה שאתם עושים ביטוח רכב או לא – ממש לא חייבים להיות מומחי ביטוח ממולחים כדי להשוות בין ביטוחים וחברות שונות בשוק. בכל זאת, חשוב שתכירו מספר כללי אצבע בסיסיים שיעזרו לכם לשמור על עצמכם ועל רכבכם כהלכה ועל הדרך גם לחסוך כסף וזמן יקר.

סוגי הביטוחים לרכב

לפני שמפשילים שרוולים ומתחילים לחשב – חשוב קודם כל להחליט איזה סוג ביטוח רכב אתם מעוניינים לרכוש. קיימים שלושה סוגי ביטוחי רכב, המעניקים כיסויים שונים: 

  • ביטוח חובה – ביטוח רכב זה כשמו כן הוא, הוא מחויב על פי חוק ומטרתו הענקת פיצויים בגין פגיעות פיזיות של הנהג, הנוסעים או הולכי רגל שנפגעו בתאונה
  • ביטוח צד ג' – ביטוח המעניק פיצויים לאדם אחר, כלומר צד שלישי, שרכושו נפגע כתוצאה מתאונה שהרכב המבוטח אשם בה. דוגמא? מצב בו הרכב המבוטח פוגע במכונית שחנתה ברחוב למשל.
  • ביטוח מקיף – סוג ביטוח שמקיף מגוון רחב של מקרי נזק כגון: תאונות, שריפות, גניבות או פגיעה ברכוש צד שלישי וכולל כיסוי לנזקים שיגרמו לרכב וכן לרכוש צד שלישי. 

השוואת מחירי ביטוח רכב: למה לשים לב?

עכשיו, כשסיימנו עם תקציר הפרקים הקודמים וכולנו מרועננים על המוצרים הביטוחיים השונים בעולם הרכב, רגע לפני שנסקור את השטח, כדאי לתת את הדעת לכך שכאשר עוסקים בהשוואת ביטוח רכב ישנם פרמטרים משמעותיים נוספים, חוץ ממחיר הביטוח או מקופלים בתוכו, שחשוב לשים לב אליהם על מנת להשוות בצורה מושכלת.

זכרו כי חוץ מהמחיר גם הזמן שלכם שווה כסף. חשוב לוודא שתקבלו מענה מהיר, נוח, באיזה ערוץ תקשורת שתבחרו, בזמן האמת.

•    גבול האחריות והשתתפות עצמית
גבול האחריות של חברות הביטוח וגובה ההשתתפות העצמית הנדרשת מהמבוטח במצב תביעה הוא נושא חשוב ביותר כשעוסקים בסקר שוק לביטוח. במקרים שאנחנו גורמים נזק לרכוש של אחרים הפיצוי שאליו נידרש עבור הנזק עלול להגיע לסכומים מאוד גדולים, לכן כדאי לבדוק מראש מה הסכום המקסימלי אשר חברת הביטוח מתחייבת לשלם, או במינוח המקצועי מהו "גבול האחריות" שלה. במרבית המקרים חברת הביטוח תדרוש גם השתתפות עצמית כלשהיא של המבוטח במקרה נזק.

זכרו: מחירו הסופי של ביטוח הרכב מושפע גם מגבול האחריות של חברת ביטוח, גובה ההשתתפות העצמית ושלל פרמטרים נוספים שבניהם גיל הנהג, עברו הביטוחי, וותק על הכביש, אמצעי המיגון הקיימים ברכב, נהגים נוספים ברכב ונתוניהם ועוד.

•    טוטאל לוס
טוטאל לוס, מונח שגור ונפוץ שעדיין מעביר לנהגים רבים צמרמורות בגב. נשימה עמוקה ובואו נעשה סדר קצר: "טוטאל לוס" או "אובדן מוחלט" הוא נזק ממשי ומוחלט לרכב, וביותר מילים: הרכב ספג נזק כל כך גדול שכבר לא משתלם לתקן אותו. הקביעה על הכרזת "טוטאל לוס" משתנה, אבל בדרך כלל מדובר בנזק שעולה על 50% מהערך, כלומר מחיר המחירון של הרכב. מבחינת החברה המבטחת מצב של "טוטאל לוס" משמעו פיצוי בעל הרכב בסכום השווה למחיר המחירון של המכונית, לאחר ניכויים מסוימים לפי קריטריונים קבועים. הנזק הוא מתחת ל"טוטאל לוס"? חברת הביטוח תשלם את עלות התיקונים ולא את הערך המלא של הרכב.

 לכן כאשר עורכים השוואת ביטוחי רכב חשוב לבדוק באיזה אחוז של פגיעה ברכב הוא ייחשב "טוטאל לוס" על פי החברות שאנחנו סוקרים. כדאי גם לברר האם הביטוח נותן לכם רכב חלופי במקרה של "טוטאל לוס", ואם כן תוך כמה זמן הוא מסופק. בנושא זה כדאי גם לבדוק אם חברת הביטוח מתחייבת לספק למבוטחיה רכב חלופי גם במצבים של תאונות קשות שאינן מוגדרות כ"טוטאל לוס" ועדיין גורמות להשבתה ארוכה של הרכב עד שיתוקן וישוב אל הכביש.

השוואת מחירי ביטוח רכב – ביטוח 9

השוואת מחירי ביטוח מקיף לרכב

לצד ההגנות הסטנדרטיות הכלולות בפוליסה שלו, ביטוח מקיף לרכב מקפל בתוכו גם כיסויים שונים, מגוונים ומשתנים על פי צורך הנהג והרכב המבוטח. אותם כיסויים מאריכים לרוב את מלאכת השוואת מחירי הביטוח המקיף לרכב שלכם – אבל אצלנו ב-9 תוכלו לקבל את הצעת המחיר הטוב ביותר לביטוח רכב מקיף, ישר באתר, ולהנות מהנחות מותאמות למידע שסיפקתם על הרכב והנהג. בלי מו"מ, זמני המתנה או מיקוח.

כאשר עורכים השוואת מחירי ביטוח בין ביטוחים מקיפים של חברות שונות חשוב לבדוק את המרכיבים השונים הנכללים בה. לדוגמא, יכול להיות מצב בו הצעת המחיר הזולה שקיבלתם על ביטוח מקיף לרכב בחברה אחת, אינה כוללת את היקף הכיסויים שמציעה חברה אחרת. במידה וזה קורה חשבו – האם חיוני לנו שהביטוח יכלול את הכיסוי שאינו נמצא, או שאנו מוכנים לוותר עליו על מנת לשלם פחות?

זכרו: סקר שוק יעיל, שקוף ומהיר יקנה לרכבכם מעטפת הגנתית רחבה ומדוייקת לכם.

מה למדנו על סקר שוק לביטוח רכב?

כשעושים ביטוח רכב צריך לזכור כי מחירי ביטוח רכב משתנים בין החברות השונות והם מושפעים ממגוון פרמטרים. מומלץ מאוד לעשות השוואת מחירי ביטוח רכב, לבדוק בדיוק מה מציעות לכם החברות השונות ולקבל הצעות מחיר מפורטות לביטוח המקיף, מחיר ביטוח החובה או צד ג' לרכב שברצונכם לרכוש.

השוואה בין איכות חברת הביטוח

דעו כי אתם לא חייבים לרכוש ביטוח חובה וביטוח מקיף לרכב באותה חברה. אתם בהחלט יכולים להחליט שאתם מעדיפים לפצל את הביטוחים מסיבה כזאת או אחרת. חשוב להשוות בין המחירים והתנאים של הביטוחים השונים לרכב ולא פחות חשוב להתחשב גם באיכות חברת הביטוח בכל הקשור לאמינות שלה, רמת השירות והשירותים שהיא מציעה להתנהלות מולה – שכן זהו פרמטר החיוני ביותר בזמן אמת.

בדיוק בשביל זה התחילה רשות שוק ההון לפרסם בשנים האחרונות את "מדד השירות לחברות הביטוח", שפרסומו מעודד את חברות הביטוח לשפר את השירות שהן מעניקות ללקוחות ומעניק לכם כצרכנים את האינדיקציה – היכן תקבלו את השירות הטוב ביותר בזמן אמת בעבור המחיר שתשלמו.המחיר שתשלמו.

אנחנו בביטוח 9 (מבית IDI חברה לביטוח) גאים לככב במקומות הראשונים במדד ולקבל ציונים גבוהים בכל הפרמטרים. כמו כן, ישנם פרמטרים כמו ביטוח רכוש לרכב, שבהם הצלחנו אפילו לשפר את הציונים הגבוהים משנה לשנה. כמו כן, אנחנו מציעים מגוון ערוצי תקשורת דיגטליים כמו אפליקציית 9 שמאפשרת לקבל את כל המידע על הביטוח, להפעיל את הביטוח במקרה של אירוע ביטוחי ולהתעדכן על סטטוס התביעה באופן שוטף.  

הביטוח הכי נכון במחיר הכי טוב

קבלו הצעה On-Line ללא התחייבות:

כתבות נוספות בנושא ביטוח רכב

המדריך הסודי – איך לחסוך בביטוח הרכב?

הגיעה העת לחדש את הפוליסה ואתם רוצים לחסוך? או שזו הפעם הראשונה ואתם מקווים להקטין את עלויות הוצאת הרכב? קבלו את המדריך של מומחי 9

השוואת ביטוח רכב - טיפים שימושיי

מחפשים מחירון ביטוח רכב? במגזין 9 תמצאו את כל המידע הנחוץ לכם על מגוון סוגי הביטוחים לרכב.

קדימה צעד: האופציות לביטוח רכב לחיילים

רגילה, סופ"ש, הדממה – כל פעם שהחייל חוזר הביתה הוא רוצה קצת עצמאות וחופש. מהן האפשרויות לביטוח רכב לחיילים שלנו? המומחים של 9 מסבירים

מדוע רכב חשמלי מומלץ לכל ישראלי?

תוהים האם רכב חשמלי מומלץ ומתאים עבורכם? מגזין ביטוח הרכב של 9 במדריך מחשמל שיסביר לכם את כל מה שאתם צריכים לדעת על רכב חשמלי ועל ההתאמות המיוחדות שביצענו עבור הביטוח שלו

מדוע חשוב להשיג ולשמור מסמך העדר תביעות?

מהו מסמך העדר תביעות, כיצד ניתן להשיג אותו ומדוע חשוב לשמור עליו? המומחים של 9 עונים.

מה שעבר עבר? הכל על ביטוח רכב ללא עבר ביטוחי

מדוע ההצעה שנקבל לביטוח המקיף תלויה בעבר הביטוחי שלנו, מהיכן משיגים את כל הניירת הרלוונטית ומה אמור לעשות מי שמבטח את רכבו לראשונה? כל התשובות כאן