על מה נדבר בכתבה?

מאז פרוץ הקורונה לחיינו, הוצאות משקי בית נמצאות תחת זכוכית מגדלת. בין המקומות שכדאי וחשוב לחסוך בהם, נמצא גם בביטוח הרכב שלנו. במסגרת רפורמת משרד האוצר בענף הביטוח בשנות ה-2000 המוקדמות, נוסד מחשבון ביטוח הרכב. המחשבון נועד לעזור לנהגי ישראל להשוות מחירים בין ביטוחים ובכך לחסוך הרבה כסף. בשנים האחרונות עלו לאוויר עוד מספר מחשבונים המעניקים שירות דומה, ומציעים גם לרכוש את הפוליסה המתאימה דרכם, מבלי הצורך ליצור קשר ישיר עם חברת הביטוח עצמה. אבל מה בדיוק בודק המחשבון? אילו פרטים נידרש לספק ולאיזה מידע חשוב לשים לב?

שישים שניות על חוק ביטוח חובה


בשנת 1975 נקבע חוק ביטוח חובה כחלק מחוק פיצויים לנפגעי תאונות. על פי החוק חייב כל בעל רכב לרכוש ביטוח חובה. עלות הביטוח נקבעת על-פי נתוני הרכב ו-מאפייני הנהג, והוא כולל כיסויי נזקי גוף שנגרמו בעקבות תאונת דרכים. עוד קובע החוק כי פיצוי נפגעים בתאונה יקרה רק במידה וביטוח החובה ורישיון הנהג בתוקף. אותה רפורמה בענף הביטוח הובילה להגברת התחרות, ואת תוצאותיה תוכלו לראות במחשבוני ביטוח הרכב השונים. רגע לפני שאתם מתחילים להשוות, סקרנו עבורכם כמה מהם.

לערוך השוואת מחירים לביטוח רכב בקלות ובזריזות


•    מחשבון משרד האוצר
מחשבון ביטוח החובה של משרד האוצר נוח לשימוש ומציג את כל המידע הרלוונטי אלינו בשפה פשוטה ותמציתית. לצד המחשבון מוצע גם מילון מונחים ידידותי, ומידע כללי בנוגע לפרמטרים הנלקחים בחשבון בעת קביעת תעריפי ביטוח החובה. בנוסף, יש אפשרות דיווח ליחידה לפניות הציבור של רשות שוק ההון במקרה שקיבלתם הצעה גבוהה החורגת מהתעריפים שבאתר. תוצאות מחשבון הביטוח יוצגו בפניכם ברשימה הכוללת את שם החברה, המחיר, קישורים לאתר החברה, כתובת למשלוח דוא״ל ובמקרים מסוימים גם לינק לרכישה.

ברשימת התוצאות תמצאו גם את מדד השירות של החברות ומידת ההמלצה של לקוחות על טיפול בפניות. כמו כן, תוכלו למצוא גם את שקלול תלונות הציבור שהוגשו לרשות שוק ההון, אחוז התביעות שאושרו ושולמו, מהירות הטיפול בהן ורמת ואיכות השירותים הדיגיטליים הניתנים ללקוחות.

•    אתר Ucompare
אתר Ucompare מציע מידע על מוצרי ביטוח שונים כמו בריאות, נסיעות, רכב ודירה. בנוסף תוכלו למצוא בו מאמרים בנושאים נקודתיים כגון שירות רכב חלופי, ביטוח מקיף ואפילו ביטוח חובה לנהג צעיר. המחשבון עצמו נוח וידידותי לשימוש, ורשימת התוצאות כוללת את התעריף, הפניה לאתר החברה או לינק לרכישה מקוונת במידה וקיים. לחיצה על ״פרטים נוספים״ תפתח חלון חדש עם מידע על חברת הביטוח עצמה. לבסוף, תוכלו גם לשלוח את התוצאות לחבר או להדפיסן בקלות.
 
 

מחשבון ביטוח רכב – ביטוח 9


השוואת ביטוח רכב אונליין

כאשר אתם מנסים להוזיל את ביטוח הרכב שלכם, חשוב לשים לב לכמה פרטים שאינם בהכרח באים לידי ביטוי בשורת המחיר. לצד מחיר הביטוח, בדקו גם את מדיניות ניהול התביעות של החברה, שביעות רצון הלקוחות, זמני ההמתנה והשימוש בכלים דיגיטליים עליהם נרחיב בהמשך. נשמע כמו מידע שיקח זמן רב לאתר? זו אחת הסיבות שבגללה רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון במשרד האוצר ייסדה את מדד השירות של חברות הביטוח. המדד בוחן את חברות הביטוח המתקדמות בישראל, ומדרג אותן בפרמטרים השונים. חברות הביטוח הישירות מובילות באופן קבוע במדד.

זכרו, גם הזמן שלכם שווה כסף. חשוב לשים לב לאיכות השירותים הנוספים שמציעה כל חברה, ולכלים המתקדמים שהיא מעמידה לרשותכם. ככל שהחברה מציע יותר כלים דיגיטליים, כך יהיה לכם קל ונוח יותר לעקוב אחרי הביטוח שלכם. למשל באפליקציה של ביטוח 9 ניתן להוסיף כיסויים נקודתיים כגון ביטוח ל-נהג צעיר או ביטוח לזמן מוגבל, ואף להגיש תביעות ולעקוב אחר הטיפול בהן בצורה מקוונת.
 
בנוסף אצלנו ב-9, כחלק ממגוון השירותים הדיגיטליים שתקבלו, תוכלו ליהנות מהצעת המחיר הטובה ביותר שלנו כבר באתר, בלי להתמקח או לחכות לנציג שירות. סל השירותים המתקדמים יאפשר לכם לדווח על אירוע ביטוחי, להתעדכן בסטטוס תביעה, ולפנות אלינו בצורה מהירה בכל דרך שנוחה לכם.

הביטוח הכי נכון במחיר הכי טוב

קבלו הצעה On-Line ללא התחייבות:

כתבות נוספות בנושא ביטוח רכב

המדריך הסודי – איך לחסוך בביטוח הרכב?

הגיעה העת לחדש את הפוליסה ואתם רוצים לחסוך? או שזו הפעם הראשונה ואתם מקווים להקטין את עלויות הוצאת הרכב? קבלו את המדריך של מומחי 9

השוואת ביטוח רכב - טיפים שימושיי

מחפשים מחירון ביטוח רכב? במגזין 9 תמצאו את כל המידע הנחוץ לכם על מגוון סוגי הביטוחים לרכב.

קדימה צעד: האופציות לביטוח רכב לחיילים

רגילה, סופ"ש, הדממה – כל פעם שהחייל חוזר הביתה הוא רוצה קצת עצמאות וחופש. מהן האפשרויות לביטוח רכב לחיילים שלנו? המומחים של 9 מסבירים

מדוע רכב חשמלי מומלץ לכל ישראלי?

תוהים האם רכב חשמלי מומלץ ומתאים עבורכם? מגזין ביטוח הרכב של 9 במדריך מחשמל שיסביר לכם את כל מה שאתם צריכים לדעת על רכב חשמלי ועל ההתאמות המיוחדות שביצענו עבור הביטוח שלו

מדוע חשוב להשיג ולשמור מסמך העדר תביעות?

מהו מסמך העדר תביעות, כיצד ניתן להשיג אותו ומדוע חשוב לשמור עליו? המומחים של 9 עונים.

מה שעבר עבר? הכל על ביטוח רכב ללא עבר ביטוחי

מדוע ההצעה שנקבל לביטוח המקיף תלויה בעבר הביטוחי שלנו, מהיכן משיגים את כל הניירת הרלוונטית ומה אמור לעשות מי שמבטח את רכבו לראשונה? כל התשובות כאן