על מה נדבר בכתבה?

מאז פרוץ הקורונה לחיינו, הוצאות משקי בית נמצאות תחת זכוכית מגדלת. בין המקומות שכדאי וחשוב לחסוך בהם, נמצא גם בביטוח הרכב שלנו. במסגרת רפורמת משרד האוצר בענף הביטוח בשנות ה-2000 המוקדמות, נוסד מחשבון ביטוח הרכב. המחשבון נועד לעזור לנהגי ישראל להשוות מחירים בין ביטוחים ובכך לחסוך הרבה כסף. בשנים האחרונות עלו לאוויר עוד מספר מחשבונים המעניקים שירות דומה, ומציעים גם לרכוש את הפוליסה המתאימה דרכם, מבלי הצורך ליצור קשר ישיר עם חברת הביטוח עצמה. אבל מה בדיוק בודק המחשבון? אילו פרטים נידרש לספק ולאיזה מידע חשוב לשים לב?

שישים שניות על חוק ביטוח חובה


בשנת 1975 נקבע חוק ביטוח חובה כחלק מחוק פיצויים לנפגעי תאונות. על פי החוק חייב כל בעל רכב לרכוש ביטוח חובה. עלות הביטוח נקבעת על-פי נתוני הרכב ו-מאפייני הנהג, והוא כולל כיסויי נזקי גוף שנגרמו בעקבות תאונת דרכים. עוד קובע החוק כי פיצוי נפגעים בתאונה יקרה רק במידה וביטוח החובה ורישיון הנהג בתוקף. אותה רפורמה בענף הביטוח הובילה להגברת התחרות, ואת תוצאותיה תוכלו לראות במחשבוני ביטוח הרכב השונים. רגע לפני שאתם מתחילים להשוות, סקרנו עבורכם כמה מהם.

לערוך השוואת מחירים לביטוח רכב בקלות ובזריזות


•    מחשבון משרד האוצר
מחשבון ביטוח החובה של משרד האוצר נוח לשימוש ומציג את כל המידע הרלוונטי אלינו בשפה פשוטה ותמציתית. לצד המחשבון מוצע גם מילון מונחים ידידותי, ומידע כללי בנוגע לפרמטרים הנלקחים בחשבון בעת קביעת תעריפי ביטוח החובה. בנוסף, יש אפשרות דיווח ליחידה לפניות הציבור של רשות שוק ההון במקרה שקיבלתם הצעה גבוהה החורגת מהתעריפים שבאתר. תוצאות מחשבון הביטוח יוצגו בפניכם ברשימה הכוללת את שם החברה, המחיר, קישורים לאתר החברה, כתובת למשלוח דוא״ל ובמקרים מסוימים גם לינק לרכישה.

ברשימת התוצאות תמצאו גם את מדד השירות של החברות ומידת ההמלצה של לקוחות על טיפול בפניות. כמו כן, תוכלו למצוא גם את שקלול תלונות הציבור שהוגשו לרשות שוק ההון, אחוז התביעות שאושרו ושולמו, מהירות הטיפול בהן ורמת ואיכות השירותים הדיגיטליים הניתנים ללקוחות.

•    אתר Ucompare
אתר Ucompare מציע מידע על מוצרי ביטוח שונים כמו בריאות, נסיעות, רכב ודירה. בנוסף תוכלו למצוא בו מאמרים בנושאים נקודתיים כגון שירות רכב חלופי, ביטוח מקיף ואפילו ביטוח חובה לנהג צעיר. המחשבון עצמו נוח וידידותי לשימוש, ורשימת התוצאות כוללת את התעריף, הפניה לאתר החברה או לינק לרכישה מקוונת במידה וקיים. לחיצה על ״פרטים נוספים״ תפתח חלון חדש עם מידע על חברת הביטוח עצמה. לבסוף, תוכלו גם לשלוח את התוצאות לחבר או להדפיסן בקלות.
 
 

מחשבון ביטוח רכב – ביטוח 9


השוואת ביטוח רכב אונליין

כאשר אתם מנסים להוזיל את ביטוח הרכב שלכם, חשוב לשים לב לכמה פרטים שאינם בהכרח באים לידי ביטוי בשורת המחיר. לצד מחיר הביטוח, בדקו גם את מדיניות ניהול התביעות של החברה, שביעות רצון הלקוחות, זמני ההמתנה והשימוש בכלים דיגיטליים עליהם נרחיב בהמשך. נשמע כמו מידע שיקח זמן רב לאתר? זו אחת הסיבות שבגללה רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון במשרד האוצר ייסדה את מדד השירות של חברות הביטוח. המדד בוחן את חברות הביטוח המתקדמות בישראל, ומדרג אותן בפרמטרים השונים. חברות הביטוח הישירות מובילות באופן קבוע במדד.

זכרו, גם הזמן שלכם שווה כסף. חשוב לשים לב לאיכות השירותים הנוספים שמציעה כל חברה, ולכלים המתקדמים שהיא מעמידה לרשותכם. ככל שהחברה מציע יותר כלים דיגיטליים, כך יהיה לכם קל ונוח יותר לעקוב אחרי הביטוח שלכם. למשל באפליקציה של ביטוח 9 ניתן להוסיף כיסויים נקודתיים כגון ביטוח ל-נהג צעיר או ביטוח לזמן מוגבל, ואף להגיש תביעות ולעקוב אחר הטיפול בהן בצורה מקוונת.
 
בנוסף אצלנו ב-9, כחלק ממגוון השירותים הדיגיטליים שתקבלו, תוכלו ליהנות מהצעת המחיר הטובה ביותר שלנו כבר באתר, בלי להתמקח או לחכות לנציג שירות. סל השירותים המתקדמים יאפשר לכם לדווח על אירוע ביטוחי, להתעדכן בסטטוס תביעה, ולפנות אלינו בצורה מהירה בכל דרך שנוחה לכם.

הביטוח הכי נכון במחיר הכי טוב

קבלו הצעה On-Line ללא התחייבות:

כתבות ביטוח רכב פופולאריות

ביטוח רכב לנהג צעיר קישור
ביטוח רכב לנהג צעיר

יש לכם רישיון נהיגה ואתם מתחת לגיל 24? אם כן, אתם נחשבים על פי החוק לנהגים צעירים. קראו מדוע ביטוח לנהג צעיר שונה מביטוח רכב רגיל וכיצד בוחרים ביטוח רכב משתלם.

להתמודד עם האובדן - מה זה טוטאל לוס?

מה זה טוטאל לוס? איך מחשבים אותו? מי בוחר את השמאי ומתי מדווחים לחברת הביטוח? מגזין ביטוח הרכב של 9 במדריך טוטאלי.

השוואת מחירי ביטוח לרכב קישור
מה כולל ביטוח מקיף לרכב?

ביטוח רכב פרטי הוא מוצר הביטוח הנמכר בישראל. איך רוכשים ביטוח רכב פרטי ומהו הפתרון המשתלם ביותר? כנסו לקרוא את כל המידע!

השוואת ביטוח מקיף, חובה וצד ג' קישור
מה זה ביטוח מקיף ואיך בוחרים אחד?

כ-80 אחוז מהמבוטחים בביטוח רכב מחזיקים בביטוח מקיף. הדרך למציאת הביטוח שמתאים לכם, מתחילה בלהבין מה זה ביטוח מקיף, מהי ההשתתפות העצמית ואילו כיסויים כלולים בביטוח? מגזין הרכב של 9 מסביר.

מחשבון ביטוח רכב: על מה ולמה? קישור
כמה עולה ביטוח רכב?

חברות הביטוח מחשבות הרבה פרמטרים כדי לדעת מהי גובה הפרמיה שאתם אמורים לשלם. קבלו את ההסבר מה נכלל בתהליך החישוב, ומה ניתן לעשות כדי להוזיל את העלות.

אז מה זה בעצם ביטוח חובה, ולמה הוא חשוב?

יש לכם רישיון נהיגה? צוות המומחים של 9 מסביר מה זה ביטוח חובה, איזה כיסוי ביטוחי הוא מעניק ומדוע הוא כל כך חשוב?