איך להתנהג במקרה של תאונת דרכים

  • בתאונה הכוללת נפגעים – דבר ראשון יש להזעיק את כוחות ההצלה.
  • למרות הרגשות המעורבים בדרך כלל בתאונת דרכים, נסו לשמור על קור רוח.

ל-9.000.000 מוקד חירום הפועל 24 שעות ביממה לשירות לקוחותינו. מומלץ להתקשר אליו במידת הצורך אפילו במהלך האירוע כדי לקבל הנחיות מדויקות.

  • החליפו פרטים עם הנהג הנוסף המעורב בתאונה. הקפידו להעתיק את הפרטים ממסמך רשמי ואל תיקחו אותם בע"פ כדי להימנע מרישום פרטים שגויים ומטעויות. הקפידו לרשום: שם מלא של הנהג, תעודת זהות שלו, כתובת ופרטי התקשרות עימו, שם חברות הביטוח שלו ומספרי הפוליסה לביטוח החובה לרכב ולביטוח המקיף או צד ג'.שימו לב – חברה אחת יכולה לבטח ביטוח חובה וחברה אחרת את הביטוח המקיף וצד ג'.
  • קחו פרטים מעדים לאירוע. עדים אובייקטיביים יכולים להשפיע רבות בעת מחלוקות.
  • גם אם אתם סבורים שאתם גרמתם לתאונה אל תודו באשמה במקום. הודאה כזאת יכולה לגרום לאי פיצוי על ידי חברת הביטוח.
  • אם יש באפשרותכם, תעדו את הנזק שנגרם בתאונה לרכבכם, לרכבים נוספים מעורבים וכן לסביבה (למשל, רמזור שנפגע). תעדו גם נזקים קודמים לתאונה כדי למנוע שתחויבו עליהם בתביעת הביטוח הנגדית. היום לרבים מאתנו יש מצלמות בטלפון הנייד, זכרו להשתמש בהן במידת הצורך.
  • דווחו לחברת הביטוח באופן מיידי על התאונה ומסרו את כל הפרטים שברשותכם.
  • חברת הביטוח תפנה אתכם לשמאי ולמוסך, אך זכותכם לבחור כל מוסך אחר. לרוב משתלם יותר לבחור במוסך אליו הפנתה חברת הביטוח בשל ההסדרים המיוחדים של החברה עם המוסך. הסדרים אלה מתבטאים בעלויות ללקוח וכן לפעמים במתן רכב חלופי ועוד.

 האם חובה לדווח על כל תאונה?

לא. במקרה של תאונה בעלת נזק קל, תוכלו לשלם עבור תיקון הנזק שנגרם לרכב הנוסף ולהגיש את הקבלות על התיקון לחברת הביטוח של בעל הרכב הנפגע. בכך שלא תפעילו את הפוליסה שלכם, תמנעו מתביעה מיותרת ברישומי חברת הביטוח ותוכלו להמשיך ליהנות מחידוש הפוליסה עם בונוס העדר תביעות.

מה זאת השתתפות עצמית

השתתפות עצמית היא הסכום החלקי מעלות הנזקים שתשלמו כאשר תפעילו את פוליסת הביטוח. סכום ההשתתפות העצמית שונה מפוליסה לפוליסה ומתביעה לתביעה, לכן הקפידו לוודא מראש כמה תשלמו במקרה הצורך. סכום ההשתתפות העצמית נקבע בהתאם לנתוני הנהג וסוג הרכב. 
לידיעתכם, תיקון הרכב במוסך הסדר משמעותו לרוב עלות השתתפות עצמית מופחתת. במקרה שנגרם לרכב נזק הגורם לירידת ערכו למרות התיקונים, חברת הביטוח תפחית מהפיצוי את סכום ירידת הערך ותוסיף אותו להשתתפות העצמית.

נהיגה תחת השפעת סמים

על פי החוק, הנוהג תחת השפעת סמים מסיר את האחריות לתשלום פיצוי כלשהו מחברת הביטוח (זאת משום האיסור המוחלט בסמים על פי החוק).

עד ₪2,000 הנחה בביטוח מקיף לרכב

קבלו הצעה ללא התחייבות: