אם חלילה תצטרכו להחליף את אחת השמשות ברכב שלכם, תהיו זכאים לכך מבלי להוציא שקל מהכיס, רק שזה לא באמת ביטוח שמשות לרכב, אלא פשוט כיסוי אחד מבין שאר הכיסויים בפוליסה שלכם.

כיסוי שבר שמשות לרכב ניתן לרכישה עבור כל מי שמבטח את כלי הרכב שלו בביטוח מקיף, או בביטוח צד ג'. הכיסוי בעצם מעניק הגנה לכל השמשות ברכב – הקדמיות, האחוריות והצידיות, ונועד כדי להחליף במהירות ובמקצועיות את השמשות השבורות בשמשות חדשות, כולל החלק של הגומיות והאיטום, במידה ויש צורך. אגב, אנחנו מדברים כאן על מקרים שבהם השמשה נשברה או חטפה סדק שממש פולש דרך עובי השמשה, ולכן מהווה סכנה אמיתית במקרה של מכה נוספת לרכב, לא עלינו.

אז אם הבהרנו את זה, בואו נעבור לדבר על המקרים שבהם הכיסוי הזה עשוי להיות רלוונטי.

רגע, חלון היה?

אם חשבתם פעם שהכי מבאס זה להגיע לרכב החונה שלכם ולגלות על השמשה דו"ח חנייה, זה כנראה בגלל שעוד לא יצא לכם להגיע לרכב ולגלות שאין בכלל שמשה. וכן, זה קורה יותר ממה שנדמה לכם. לפעמים מדובר בעבודה של גנב רכב שמשום מה לא הצליח להשלים את המשימה, לפעמים התיק או המחשב הנייד שהשארתם בפנים קרץ לחסר המצפון שבחוץ מרחוק, ולפעמים הסיפור הוא ונדליזם חסר סיבה. כל זה עוד לפני שקלטתם את הכמות הבלתי נתפסת של שברי הזכוכית שהתפזרו לכם בערך בכל פינה של חלל הנוסעים. איך שלא יהיה, בניגוד למכות פח או "דפיקות פגוש" קטנות אחרות, שמשה שבורה או כמעט שבורה היא משהו שיוריד אתכם מההגה עד שהתיקון יתבצע והשמשה תשוב למקומה, חלקה ושלמה.

כשזה יקרה, אתם תגלו שעליכם להגיע עם הרכב – בנסיעה – אם מתאפשר, או על גבי גרר, לאחת מנקודות השירות הפרוסות ברחבי הארץ, למלא מספר פרטים אישיים וכמה מילים על הנסיבות שהביאו אתכם לכאן עם חור במקום שבו היתה זכוכית, וזהו בעצם. תוך 4-12 שעות מרגע הגעתכם – תלוי בסוג החלון שלכם, תוכלו כבר לצאת משם כשכל הסיפור מאחוריכם, כאמור ללא תוספת תשלום או השתתפות עצמית. ומה אם אתם מעדיפים לקבל את השירות בנקודה שבו הרכב ניזוק? ובכן, גם לזה יש פיתרון. פשוט תמשיכו לקרוא.

משלוח שקוף: שמשות עד הבית

שירות "שמשות עד הבית" בעצם מאפשר לבעל הרכב לבחור לקבל את השירות בכל מקום שבו הוא נמצא, ובלבד שיעמוד במספר תנאים הגיוניים. גם כאן יש צורך רק בשיחה למוקד הטלפוני של חברת הביטוח רכב שלכם לטובת פתיחת קריאה, אבל משם יישאר לכם רק לחכות לניידת התיקונים. המקרים שבהם שירות "שמשות עד הבית" לא יינתן כוללים בעיקר מקרים בהם הרכב נמצא מחוץ לשטחי מדינת ישראל, מעבר לקו הירוק, או במצב שבו תנאי מזג אוויר קיצונים או כאשר מהומות מתחוללות באזור בו הרכב נמצא. כמו כן, בחלק מכלי הרכב, תיקון או החלפת שמשה דורשים שימוש במחשבי היצרן – או שימוש בכלי עבודה ייעודים ומיוחדים – ולכן גם במקרה כזה כנראה שלא יהיה מנוס מהגעה לנקודת שירות.

אגב, גם בנקודת השירות, חברת הביטוח שלכם לא תכסה נזק לשמשות שנגרם במכוון על ידי המבוטח עצמו, או כתוצאה משימוש ברכב למטרת מבחן, תחרות, או בדיקת כושר נהיגה. בנוסף, אם השמשה הניזוקה לא הורכבה כמו שצריך או לא היתה שלמה לחלוטין לפני שנשברה – גם אז הכיסוי לא יהיה תקף. כמו כן, שמשות מיוחדות – כמו חלון סאנרוף למשל – לא יכללו מראש בכיסוי הביטוחי.

לסיכום, אמנם אין דבר כזה: ביטוח שמשות לרכב, אבל כיסוי שמשות לרכב יש גם יש, ולצד התקווה הכנה שלעולם לא תצטרכו להשתמש בו, כדאי שתדעו מה מגיע – וגם מה לא – במקרה שכן תזדקקו לעזרה. סעו בזהירות.

עד ₪2,000 הנחה בביטוח מקיף לרכב

קבלו הצעה ללא התחייבות:

כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך

ביטוח רכב לנהג צעיר - 9.000.000

ביטוח רכב לנהג צעיר

יש לכם רישיון נהיגה ואתם מתחת לגיל 24? אם כן, אתם נחשבים על פי החוק לנהגים צעירים

ביטוח מקיף לרכב - 9.000.000

במקרים רבים משמש הביטוח המקיף כרשת ביטחון מפני נזקים פיננסים כבדים. אז מה כולל ביטוח מקיף לרכב ומה חשוב לדעת?

ביטוח רכב פרטי - 9.000.000

ביטוח רכב פרטי

מהם ביטוחי הרכב הקיימים עבור רכב פרטי?