על מה נדבר בכתבה?

יש לא מעט דברים שכדאי לדעת על "תעודת ההצטיינות" שמעניקה הנחה בעלות ביטוח הרכב: מסמך העדר תביעות. איך משיגים אותו, מה כתוב בו בכלל ואיך הוא עוזר לנו? לא מעט שאלות, אבל למזלנו יש גם תשובות והן כולן פה.

מחירן של פוליסות ביטוח רכב מסוג מקיף וצד ג', נקבע לפי מרכיבים שונים. אתם בוודאי יודעים כבר שסוג המכונית, מערכות הבטיחות והמיגון שמותקנות בה, כמו גם גיל הנהגים הצפויים להשתמש בה – משפיעים על העלות החודשית. אבל האם ידעתם שאם נהגתם בזהירות וגם לא הגשתם תביעה לחברת הביטוח אתם צפויים לקבל הנחה בעת חידוש הפוליסה?

מהו מסמך העדר תביעות?

בכל פעם שמסתיימת תקופת ביטוח הרכב, בדרך כלל בתום שנה, חברת הביטוח מעדכנת את תוצאותיה במה שמכונה "מסמך העדר תביעות". מסמך זה מהווה אישור שהמבוטח לא תבע את פוליסת ביטוח הרכב מסוג מקיף או צד ג' בתקופה הנקובה. מי שמבוטח באותה החברה למעלה מ-3 שנים ימצא שברוב המקרים כולל מסמך זה את תיעוד התביעות – או היעדרן – שלוש שנים אחורה.

מי שהגיש תביעה נגד חברת הביטוח, ישלם סכום גבוה יותר בעבור העלות החודשית בעת חידוש הפוליסה

למה חשוב לשמור את המסמך?

אחד המרכיבים המשמעותיים בקביעת המחיר של ביטוח רכב מקיף או צד ג׳, היא היסטוריית התביעות. מי שהגיש תביעה נגד חברת הביטוח, ישלם סכום גבוה יותר בעבור העלות החודשית בעת חידוש הפוליסה. אין זה משנה אם החידוש יתבצע דרך החברה הנוכחית שנגדה הוגשה התביעה, או חברה חדשה לגמרי, בעת רכישת פוליסה תתבקשו להציג את המסמך – אם תרצו להנות מההנחה הגלומה בו.

מהו מסמך העדר תביעות? – ביטוח 9.000.000

רבותיי ההיסטוריה קובעת

הצגת מסמך העדר תביעות יעניק למבוטח הנחה בעת חידוש הביטוח. מנקודת המבט של חברת הביטוח מהווה המסמך אישור לזהירותו של הנהג. מנגד, נהג אשר הגיש תביעת ביטוח בשנה האחרונה, ישלם תוספת בעת החידוש.

איפה משיגים מסמך העדר תביעות?

אם לא קיבלתם מסמך העדר תביעות עם סיום תקופת הביטוח האחרונה, או אם הוא אבד בערימות הניירת, אתם יכולים לפנות לחברת הביטוח ולבקש שינפיקו וישלחו לכם אותו מחדש. שימו לב, מסמך העדר תביעות אינו רלוונטי לביטוח רכב חובה ומונפק רק בהקשר לביטוח מקיף או צד ג' בביטוחי רכב.

ומה אם לא מבקשים ממני?

על פי אתר משרד האוצר, יכולה חברת הביטוח לדרוש דו"ח המפרט את היסטוריית התביעות ב-3 השנים האחרונות של כלל הנהגים הצפויים להשתמש ברכב. בחלק מהמקרים נערכת ההתקשרות החדשה בשיחת טלפון, במהלכה אתם מצהירים שלא תבעתם את חברת הביטוח הקודמת בשנה – או 3 השנים האחרונות. במידה וההצהרה שנמסרה שקרית, בוצעה עבירה על החוק ובמקרה של הגשת תביעה – גם אם מוצדקת – חברת הביטוח תדחה את תביעת הפיצויים בשלמותה.

לתבוע או לא לתבוע?

התשובה לשאלה מתי כדאי להפעיל את ביטוח הרכב אינה חד משמעית. השאלה הראשונה שאתם צריכים להשיב עליה היא האם אתם יכולים לעמוד בעלות התיקונים, גם אם היא גבוהה מסכום ההשתתפות העצמית הקבוע בפוליסה שלכם. במידה והחלטתם לתבוע, קחו בחשבון שתביעה אחת שוללת מכם את הנחת "העדר תביעות", אבל תביעה שלישית בתקופה של 3 שנים יכולה לעלות למבטח באי-חידוש הפוליסה, ובמקרים כאלה הוא אף יתקשה למצוא חברה אחרת שתבטח אותו.

ידע הוא כוח, ואת מה שקראתם פה תוכלו ליישם מעתה בכל פעם שתחדשו את הביטוח הרכב, ולהשוות גם את ההנחות שמוצעות לכם בגין "תעודת ההצטיינות" שהיא מסמך העדר תביעות. בפעם הבאה שתקבלו את מסמך העדר התביעות לביתכם, אל תאבדו אותו בערימת הניירת, אחרי הכל – מי מאיתנו יתנגד להנחה?

הביטוח הכי נכון במחיר הכי טוב

קבלו הצעה On-Line ללא התחייבות:

כתבות ביטוח רכב פופולאריות

ביטוח רכב לנהג צעיר קישור
ביטוח רכב לנהג צעיר

יש לכם רישיון נהיגה ואתם מתחת לגיל 24? אם כן, אתם נחשבים על פי החוק לנהגים צעירים. קראו מדוע ביטוח לנהג צעיר שונה מביטוח רכב רגיל וכיצד בוחרים ביטוח רכב משתלם.

להתמודד עם האובדן - מה זה טוטאל לוס?

מה זה טוטאל לוס? איך מחשבים אותו? מי בוחר את השמאי ומתי מדווחים לחברת הביטוח? מגזין ביטוח הרכב של 9 במדריך טוטאלי.

השוואת מחירי ביטוח לרכב קישור
מה כולל ביטוח מקיף לרכב?

ביטוח רכב פרטי הוא מוצר הביטוח הנמכר בישראל. איך רוכשים ביטוח רכב פרטי ומהו הפתרון המשתלם ביותר? כנסו לקרוא את כל המידע!

השוואת ביטוח מקיף, חובה וצד ג' קישור
מה זה ביטוח מקיף ואיך בוחרים אחד?

כ-80 אחוז מהמבוטחים בביטוח רכב מחזיקים בביטוח מקיף. הדרך למציאת הביטוח שמתאים לכם, מתחילה בלהבין מה זה ביטוח מקיף, מהי ההשתתפות העצמית ואילו כיסויים כלולים בביטוח? מגזין הרכב של 9 מסביר.

מחשבון ביטוח רכב: על מה ולמה? קישור
כמה עולה ביטוח רכב?

חברות הביטוח מחשבות הרבה פרמטרים כדי לדעת מהי גובה הפרמיה שאתם אמורים לשלם. קבלו את ההסבר מה נכלל בתהליך החישוב, ומה ניתן לעשות כדי להוזיל את העלות.

אז מה זה בעצם ביטוח חובה, ולמה הוא חשוב?

יש לכם רישיון נהיגה? צוות המומחים של 9 מסביר מה זה ביטוח חובה, איזה כיסוי ביטוחי הוא מעניק ומדוע הוא כל כך חשוב?