על מה נדבר בכתבה?

עבור חלק מהאנשים, תחום ביטוח הרכב עדיין נתפס כמשהו מבלבל ובעל קריטריונים לא ברורים. אבל האמת היא שאין המון שאתם צריכים לדעת כדי להבין כמה עולה הביטוח לרכב שלכם, בטח אחרי שסידרנו לכם את כל העניין הזה כל כך יפה. הנה, תראו.

כמה עולה ביטוח חובה?

בניגוד למשחק המוכר ההוא מכיתה ו' עם הבקבוק המסתובב – בביטוח חובה לרכב פרטי יש רק אופציה אחת – חובה. כל נהג בכל כלי רכב ממונע בישראל, רשאי לסובב את המפתח בסוויץ' רק לאחר שהצטייד בפוליסת ביטוח זו. למעשה, מדובר בחוק המחייב את חברות הביטוח כמו שהוא מחייב את הנהגים הפרטיים, כשהרציונל מאחוריו הוא בעצם גביית מס קבוע לכל רכב שבעזרתו המדינה מבטיחה שכל אדם שנפגע בגופו עקב תאונה יזכה לטיפול רפואי הולם.

כמה עולה ביטוח צד ג'?

די פשוט: ביטוח צד ג' נועד לכסות נזקי רכוש שנגרמו לצד שלישי. בכך הוא מאפשר לנוהגים ברכבים בשווי נמוך להגן על עצמם במקרה יצטרכו לפצות נהג אחר בגין פגיעה – בין אם מדובר ברכבו או גדר ביתו. הרעיון הוא לאפשר גם לרכבים בעלי ערך נמוך – שלבעליהם לא משתלם לכסות אותם עם ביטוח מקיף – להגן על עצמם במקרה שיצטרכו לפצות מישהו אחר.

כמה עולה ביטוח רכב? – ביטוח 9.000.000

כמה עולה ביטוח מקיף? 

ביטוח מקיף כשמו כן הוא – מקיף לא מעט תרחישים, לכן הפוליסה שלו מפורטת ואף גמישה יותר מהאחרות. נתחיל מההגדרה היבשה, ביטוח מקיף לרכב הוא בעצם חליפת ההגנה שלכם מפני מקרי נזק כמו תאונה שבה הרכב שלכם או רכב אחר ניזוק, גניבה של הרכב או אפילו מקרי קיצון כמו שריפה. גם כאן תמצאו את הפרמטרים הקבועים לפיהם תיקבע הפרמיה שתידרשו לשלם, אבל ישנם סעיפים נוספים בפוליסה שמאפשרים את מרחב התמרון במסגרתו יכולות חברות הביטוח להגיש לכם הצעות מחיר דיפרנציאלית לחלוטין. בואו נעבור על כמה מהפרמטרים האלה:

נתוני הרכב

יקר יותר לבטח מכונית שרק לפני כמה חודשים יצאה מפס הייצור ומסתובבת עם תג מחיר גבוה יחסית, מאשר את המשפחתית הוותיקה שרצה במשפחה עוד מהעשור הקודם. לשקלול הזה מכניסים כמובן את סוג הרכב, הדגם הספציפי, שנת המודל, נפח המנוע וכו'. כאן, בגלל שמחיר המחירון של מכונית הוא נתון אבסולוטי, יהיה קשה יותר למצוא הבדלים עצומים בין חברות הביטוח השונות, אז בואו נתקדם מיד לסעיף הבא.

חברות הביטוח מתמחרות באופן שונה נהגים ותיקים וצעירים, מתוך הכרה בסטטיסטיקות שמראות שניסיון בנהיגה הוא יתרון גדול בכביש

נתוני הנהג

במשפט אחד? גם אם נתוני הרכב שלהם זהים, נהג בן 19 יקבל הצעת מחיר אחרת מזו שתקבל נהגת בת 53. חברות הביטוח מתמחרות באופן שונה נהגים ותיקים וצעירים, מתוך הכרה בסטטיסטיקות שמראות שניסיון בנהיגה הוא יתרון גדול בכביש וכי נהגים ותיקים מעורבים בפחות תאונות. בנוסף, הפרמיה תשתנה גם לפי מספר בני המשפחה שיאחזו בהגה, כשלרוב גובה הפרמיה מחושב לפי גילו של הצעיר ביותר מביניהם.

קורות חיים

או ליתר דיוק, קורות חיים מאחורי ההגה. ברגע שתנסו לרכוש פוליסות ביטוח למכונית שלכם, תתבקשו לציין האם רישיונכם נשלל מתישהו בעבר והאם הייתם מעורבים בתאונה כלשהי בשנים האחרונות, כלומר מהי תדירות הפעמים שנאלצתם להפעיל את חברת הביטוח שלכם. גיליון "נקי" בתחום הזה יוריד את מחיר הפרמיה, והיסטוריה עשירה תייקר לרוב את הכיסוי. אז לא שצריך תמריצים בעניין הזה, אבל אם הסעיף הזה יגרום לנהגים להיות זהירים יותר, כולנו הרווחנו.

השתתפות עצמית

לסעיף הזה יש משמעות אדירה בקביעת גובה הפרמיה, היות וחברות הביטוח מאפשרות לכם "לשחק" איתו. מחזיקים מעצמכם נהגים טובים עם סבירות נמוכה מאוד לתבוע את חברת הביטוח? תוכלו לקבוע סעיף השתתפות גבוה יחסית, בתמורה להוזלה בעלות השוטפת של הביטוח. אתם מעריכים שתזדקקו לכיסוי ביטוחי מתישהו בתקופת ההתקשרות? כנראה שיהיה לכם שווה יותר לספוג עלות שוטפת גבוהה יותר, בתמורה לסעיף השתתפות עצמית נמוך יותר.

כיסויים נוספים

בגדול, פוליסת הביטוח המקיף שלכם תהיה מורכבת מסעיפים רבים נוספים שיש לתת עליהם את הדעת. כדאי לברר למשל מהו אחוז הפגיעה ברכב שיספיק לחברת הביטוח כדי להכריז על "טוטאל לוס". מומלץ גם לבדוק האם הפוליסה שלכם כוללת רכב חלופי במקרי תאונה או גניבה, האם קיימים שירותי דרך וגרירה למקרה שנתקעתם בצד הדרך ואתם זקוקים לתיקון או שינוע האוטו שהושבת למוסך, ועוד ועוד שירותים והגנות נוספות שנועדו להקל מעט על נהגים שנאלצים להתמודד עם סיטואציות כביש מלחיצות, או סתם לא נעימות.

הביטוח הכי נכון במחיר הכי טוב

קבלו הצעה On-Line ללא התחייבות:

כתבות נוספות בנושא ביטוח רכב

המדריך הסודי – איך לחסוך בביטוח הרכב?

הגיעה העת לחדש את הפוליסה ואתם רוצים לחסוך? או שזו הפעם הראשונה ואתם מקווים להקטין את עלויות הוצאת הרכב? קבלו את המדריך של מומחי 9

השוואת ביטוח רכב - טיפים שימושיי

מחפשים מחירון ביטוח רכב? במגזין 9 תמצאו את כל המידע הנחוץ לכם על מגוון סוגי הביטוחים לרכב.

קדימה צעד: האופציות לביטוח רכב לחיילים

רגילה, סופ"ש, הדממה – כל פעם שהחייל חוזר הביתה הוא רוצה קצת עצמאות וחופש. מהן האפשרויות לביטוח רכב לחיילים שלנו? המומחים של 9 מסבירים

מדוע רכב חשמלי מומלץ לכל ישראלי?

תוהים האם רכב חשמלי מומלץ ומתאים עבורכם? מגזין ביטוח הרכב של 9 במדריך מחשמל שיסביר לכם את כל מה שאתם צריכים לדעת על רכב חשמלי ועל ההתאמות המיוחדות שביצענו עבור הביטוח שלו

מדוע חשוב להשיג ולשמור מסמך העדר תביעות?

מהו מסמך העדר תביעות, כיצד ניתן להשיג אותו ומדוע חשוב לשמור עליו? המומחים של 9 עונים.

מה שעבר עבר? הכל על ביטוח רכב ללא עבר ביטוחי

מדוע ההצעה שנקבל לביטוח המקיף תלויה בעבר הביטוחי שלנו, מהיכן משיגים את כל הניירת הרלוונטית ומה אמור לעשות מי שמבטח את רכבו לראשונה? כל התשובות כאן