על מה נדבר בכתבה?

בתסריט האופטימי ביותר, ההתקשרות ביניכם לבין חברת ביטוח הרכב שלכם תתרחש אחת לשנה במעמד חידוש הביטוח. בדרך כלל המשמעות של כל התקשרות במועד אחר היא שקרה אירוע ביטוחי, בין אם מדובר בפגיעה קלה בפגוש של הרכב ובין אם חלילה בתאונה קשה יותר.

אם הצלחתם להימנע מזה - הרווח כולו שלכם. רק שלצערנו המציאות מראה שתאונות עדיין מתרחשות, ואתם רוצים לדעת שברגע יהיה משהו שידאג לכם. אחד מהשלבים שתצטרכו להתמודד איתם לאחר תאונה הוא תיקון הרכב במוסך. זה גם בדיוק השלב שבו תיפגשו את צמד המילים - מוסך הסדר. כאן תצטרכו להחליט האם להשתמש במוסך כזה, או לבחור באלטרנטיבה אחרת.

מה זה מוסך הסדר?

מוסך הסדר הוא בעצם מוסך שנמצא בהתקשרות קבועה עם חברת הביטוח שלכם. ההתקשרות מאפשרת למבוטחים של חברת הביטוח לתקן את הנזקים ברכב שלהם, מבלי להתעסק בסוגיית התשלום מאחר היא נסגרת ישירות בין חברת הביטוח למוסך. חברות הביטוח המובילות בשוק יחזיקו רשימה ארוכה של מוסכים כאלה – גם כדי לתת למבוטח מספר אפשרויות בחירה, וגם כי לכל מוסך תחום התמחות משלו.

מה ההבדל בין מוסך הסדר למוסך מורשה?

מוסך מורשה הוא למעשה מוסך הנמצא בפיקוח משרד התחבורה שאליו נפנה כדי לבצע את התיקונים או החלפת החלקים הדרושה ברכב. אם יש לכם פוליסת ביטוח מקיף – תהיו לחלוטין רשאים לגשת גם למוסך מורשה שאינו בהסדר עם חברת הביטוח. המשמעות היא שלאחר הצעת המחיר והתשלום, תצטרכו להגיש את החשבונית לחברת הביטוח שלכם, והיא תפצה אתכם על פי ההסכם.

רגע, אז מה עדיף?

מאחר ורבים מתלבטים בסוגיה הזו, נעמוד קצת על ההבדלים בין מוסך הסדר לכל מוסך מורשה אחר.

הרצון להגיע לסביבה ידידותית ומוכרת במקום להתמודד עכשיו עם סיטואציה חדשה הוא מובן בהחלט. בגלל זה רבים מאתנו נוהגים לשמור אמונים למוסכניק שלנו וזה בהחלט פרמטר שאין לזלזל בו. שירות טוב, תחושת אמינות, שקיפות והנחת לקוח וותיק, יכולים לגרום לנו לרצות לשמר את מערכת היחסים הזאת לאורך זמן.

מצד שני, בחירה במוסך מורשה משמעותה הכנסת גורם נוסף למשוואה. מאחר וחברת הביטוח היא זו שאמורה בסופו של דבר לשלם על התיקון, היא תצטרך לאשר את המוסך, לוודא שכל מרכיבי התיקון מקובלים עליה, ואם יהיו למבוטח השגות מסוימות, הוא ייאלץ לפתור את הבעיה בעצמו ולקשר בין כל הגורמים המעורבים. מיותר לציין שהבירוקרטיה הזו כמובן תאט ותסרבל את כל התהליך ועלולה לעלות לכם בכאבי ראש מיותרים.

כל מה שחשוב לדעת על מוסך הסדר ועל היתרונות שלו – ביטוח 9

היתרונות של מוסך הסדר?

מהסיבות האלו בחירה במוסך הסדר מפשטת את כל הסיפור. היות ומדובר במוסך שנמצא בהתקשרות קבועה עם חברת הביטוח, הרי שהמבוטח יכול לזוז הצידה ולתת לשני הצדדים לטפל בעניינו עד שיסתיים התיקון, כך הוא יחסוך לעצמו לא מעט בירוקרטיה וריצות.

בנוסף, מערכת היחסים בין מוסך ההסדר לחברת הביטוח מושתתת על כמות העבודה שהיא מפנה אליו. לכן בהנחה שהמוסך מעוניין להמשיך ולקבל עבודה ולשמר את מערכת היחסים הזו, יש לו אינטרס לתת שירות טוב, לתקן את הרכב כמה שיותר מהר ולספק מחירים הוגנים ומקובלים.  

בביטוח 9, בחירה במוסך הסדר מאפשרת לכם ליהנות מעוד כמה יתרונות משמעותיים כמו "שירות עד אליך" שבמסגרתו הרכב שלכם ייאסף מהמקום שאותו אתם תבחרו ובמקומו יימסר לכם רכב חלופי מבלי הצורך להגיע למוסך. כמו כן, בחירה במוסך הסדר תאפשר לכם ליהנות משירות "9 מהיר" שכולל התחייבות לתיקון הרכב בתוך שלושה ימים, כאשר על כל יום איחור תקבלו BUYME של ₪100.

מוסך הסדר הוא בעצם מוסך שנמצא בהתקשרות קבועה עם חברת הביטוח שלכם. ההתקשרות מאפשרת למבוטחים של חברת הביטוח לתקן את הנזקים ברכב שלהם, מבלי להתעסק בסוגיית התשלום מאחר היא נסגרת ישירות בין חברת הביטוח למוסך

טוב, אבל כמה זה יעלה לי?

נושא התשלום לא נסגר רק בין חברת הביטוח למוסך ההסדר, הרי במקרה של תביעה גם הנהג נדרש לשלם את סעיף ההשתתפות העצמית. גובה הסכום נקבע מראש במעמד רכישת הביטוח, כאשר יש אבחנה בין גובה השתתפות עצמית מוזלת בעת טיפול במוסך הסדר, על פני מוסך פרטי שאינו בהסדר שבו הסכום גבוה יותר, לעיתים אף באופן משמעותי.

בנוסף, בהחלט ייתכן שהביטוח המקיף שלכם מבטיח שירותים כמו קבלת רכב חלופי או כל שירות אחר שתזדקקו לכו בזמן שרכבכם שוהה במוסך, אבל מתנה אותו בכך שתבחרו אך ורק באחד המוסכים המורשים הנמצאים ברשימה של חברת הביטוח.

הביטוח הכי נכון במחיר הכי טוב

קבלו הצעה On-Line ללא התחייבות:

כתבות ביטוח רכב פופולאריות

ביטוח רכב לנהג צעיר קישור
ביטוח רכב לנהג צעיר

יש לכם רישיון נהיגה ואתם מתחת לגיל 24? אם כן, אתם נחשבים על פי החוק לנהגים צעירים. קראו מדוע ביטוח לנהג צעיר שונה מביטוח רכב רגיל וכיצד בוחרים ביטוח רכב משתלם.

להתמודד עם האובדן - מה זה טוטאל לוס?

מה זה טוטאל לוס? איך מחשבים אותו? מי בוחר את השמאי ומתי מדווחים לחברת הביטוח? מגזין ביטוח הרכב של 9 במדריך טוטאלי.

השוואת מחירי ביטוח לרכב קישור
מה כולל ביטוח מקיף לרכב?

ביטוח רכב פרטי הוא מוצר הביטוח הנמכר בישראל. איך רוכשים ביטוח רכב פרטי ומהו הפתרון המשתלם ביותר? כנסו לקרוא את כל המידע!

השוואת ביטוח מקיף, חובה וצד ג' קישור
מה זה ביטוח מקיף ואיך בוחרים אחד?

כ-80 אחוז מהמבוטחים בביטוח רכב מחזיקים בביטוח מקיף. הדרך למציאת הביטוח שמתאים לכם, מתחילה בלהבין מה זה ביטוח מקיף, מהי ההשתתפות העצמית ואילו כיסויים כלולים בביטוח? מגזין הרכב של 9 מסביר.

מחשבון ביטוח רכב: על מה ולמה? קישור
כמה עולה ביטוח רכב?

חברות הביטוח מחשבות הרבה פרמטרים כדי לדעת מהי גובה הפרמיה שאתם אמורים לשלם. קבלו את ההסבר מה נכלל בתהליך החישוב, ומה ניתן לעשות כדי להוזיל את העלות.

אז מה זה בעצם ביטוח חובה, ולמה הוא חשוב?

יש לכם רישיון נהיגה? צוות המומחים של 9 מסביר מה זה ביטוח חובה, איזה כיסוי ביטוחי הוא מעניק ומדוע הוא כל כך חשוב?