על מה נדבר בכתבה?

עברתם בהצלחה את הטסט וקיבלתם רישיון נהיגה? מזל טוב! אתם בעיצומם של שיעורי הנהיגה ועומדים לעבור טסט בקרוב? שיהיה בהצלחה! כך או כך, אתם עומדים לזכות בתואר המחייב "נהג חדש". בין אם אתם עצמכם נהגים חדשים ובין אם אתם הורים לנהגים חדשים, אתם בטח מוטרדים מהשאלה כמה עולה ביטוח נהג חדש.

מיהו נהג חדש?


רבים מתבלבלים בין נהג חדש לנהג צעיר, אז הנה קצת סדר: על פי חוק נהג חדש הוא מי שעוד לא חלפו שנתיים מאז שקיבל רישיון נהיגה. החוק לא מגדיר מיהו נהג צעיר, אך חברות הביטוח מגדירות כך כל נהג שטרם מלאו לו 24 שנים. חלק מהחברות מבחינות גם בין נהגים צעירים עד גיל 21, ונהגים צעירים מעל גיל 21.
 

ככל שוותק הנהיגה וגיל הנהג יורדים – כך עולה מחיר הביטוח.

מחירי פוליסות ביטוח רכב לנהג חדש


הסטטיסטיקה בכל העולם, וגם בישראל, מראה כי נהגים צעירים ונהגים חדשים מעורבים בתאונות דרכים במידה גבוהה מאוד יחסית לחלקם באוכלוסייה. ככאלה הם נחשבים לבעלי פוטנציאל סיכון גבוה למעורבות בתאונות דרכים ומחירי הפוליסות המיועדות לנהגים חדשים וצעירים גבוהים משמעותית מאלו של נהגים ותיקים. ככל שוותק הנהיגה וגיל הנהג יורדים – כך עולה מחיר הביטוח. תוספת המחיר מתבטאת הן בגובה עלות הביטוח השנתית והן בגובה ההשתתפות העצמית במקרה של הפעלת הביטוח. 


בעל הרכב והנהג מחויבים לעדכן מראש את חברת הביטוח על כך שנהג חדש או צעיר ינהג ברכב, על מנת להתאים את פוליסת הביטוח. נהג חדש שנוסע ללא פוליסה המתאימה לסטטוס שלו יחשב כאילו נסע ללא ביטוח רכב, ומסתכן בכך שבמקרה של תאונה – הביטוח לא ייחשב לתקף. העדכון חייב להתבצע בכל סוגי ביטוח הרכב – ביטוח חובה, ביטוח מקיף או ביטוח צד ג' (במקרה שלא רכשתם ביטוח מקיף, שכבר כולל צד ג').


בעבר השוואת מחירי ביטוח רכב הייתה תהליך ארוך וסבוך, אך בימינו סקר שוק לביטוח רכב לנהג צעיר יכול להיות דיגיטלי, שקוף ואפילו קצר. אצלנו ב-9 תקבלו כבר באתר את הצעת המחיר הטובה ביותר שלנו עבורכם. לאחר שתמסרו פרטים עליכם ועל הרכב, ותצברו הנחות שרלוונטיות לכם על הדרך כמובן, הכל בצורה דיגיטלית מהירה וברורה – בלי להתווכח, להתמקח או לזמזם את מנגינת ההמתנה לנציג המכירות בעודכם מחכים לעוד הנחה קטנה.
 

כמה עולה ביטוח לנהג חדש? – ביטוח 9

איך עושים סקר שוק לביטוח נהג חדש בלי להסתבך יותר מדי?


כנהגים חדשים, אתם כנראה אתם מבינים קצת באינטרנט. בדקו ברשת את ההצעות של החברות השונות, במיוחד אלה המאפשרות לקבל הצעת מחיר אונליין. מזכירים שאצלנו ב-9 תוכלו לראות את הצעת המחיר הסופית והטובה ביותר שלנו כבר באתר, מיד לאחר שתמסרו פרטים ותצברו הנחות.


בנוסף, מלבד המחיר, קחו בחשבון גם את הנוחות והשירות של החברה. בדקו אם אפשר לבצע תהליכים באינטרנט, החל מהצעת המחיר, דרך רכישת הביטוח, מעקב תשלומים, ביצוע שינויים ועדכונים וכלה בפתיחת תביעה במקרה של הפעלת הביטוח. 


אם כל אלה אפשריים באינטרנט, או כמו במקרה של ביטוח 9, גם באפליקציית שירות מתקדמת וקלה לתפעול, תוכלו לנהל את הביטוח בזמן שנוח לכם ומכל מקום שאתם נמצאים בו, כי גם הזמן שלכם שווה כסף וגם אותו אין סיבה לבזבז יותר. אבל עדיין יש כמה דרכים לחסוך בביטוח הרכב.

יש גם פתרונות גמישים לביטוח נהג חדש


בהתאם לפוטנציאל הסיכון שחוזה הסטטיסטיקה, כאמור, ביטוח רכב שכולל כיסוי לנהג חדש מייקר משמעותית את ביטוח הרכב. אם קניתם או קיבלתם רכב שישמש רק אתכם ואתם מתכוונים לנסוע בו בקביעות – תצטרכו לרכוש ביטוח רכב מלא עבורו, המותאם לכם כנהגים חדשים. 


גם אם אתם מתכוונים להשתמש באופן שגרתי ושוטף ברכב של ההורים – תהיו חייבים להתאים את הפוליסה לנהג חדש. אך אל תאמרו נואש, חלק מחברות הביטוח מציעות פתרונות יצירתיים שמוזילים באופן משמעותי את מחיר הפוליסה לנהגים חדשים, מומלץ מאוד לבדוק אותם מראש:


חיילים או סטודנטים שמתכוונים לנסוע ברכב של ההורים רק כמה ימים, כשתגיעו הביתה אחת לשבועיים-שלושה? יש דרך להוזיל את הביטוח. ניתן להוסיף לביטוח הרכב של ההורים כיסויי למספר ימים מוגבל לנהג חדש. כך הם לא ייאלצו לשלם את מחיר הביטוח השנתי המלא עבורכם, ואתם תוכלו לעלות על ההגה לצבור ניסיון כשתחזור הביתה, מגובים בכיסוי ביטוחי מלא ומתאים. הגמישות הזאת עשויה להפחית משמעותית את הוצאות הביטוח. 

הביטוח הכי נכון במחיר הכי טוב

קבלו הצעה On-Line ללא התחייבות:

כתבות נוספות בנושא ביטוח רכב

המדריך הסודי – איך לחסוך בביטוח הרכב?

הגיעה העת לחדש את הפוליסה ואתם רוצים לחסוך? או שזו הפעם הראשונה ואתם מקווים להקטין את עלויות הוצאת הרכב? קבלו את המדריך של מומחי 9

השוואת ביטוח רכב - טיפים שימושיי

מחפשים מחירון ביטוח רכב? במגזין 9 תמצאו את כל המידע הנחוץ לכם על מגוון סוגי הביטוחים לרכב.

קדימה צעד: האופציות לביטוח רכב לחיילים

רגילה, סופ"ש, הדממה – כל פעם שהחייל חוזר הביתה הוא רוצה קצת עצמאות וחופש. מהן האפשרויות לביטוח רכב לחיילים שלנו? המומחים של 9 מסבירים

מדוע רכב חשמלי מומלץ לכל ישראלי?

תוהים האם רכב חשמלי מומלץ ומתאים עבורכם? מגזין ביטוח הרכב של 9 במדריך מחשמל שיסביר לכם את כל מה שאתם צריכים לדעת על רכב חשמלי ועל ההתאמות המיוחדות שביצענו עבור הביטוח שלו

מדוע חשוב להשיג ולשמור מסמך העדר תביעות?

מהו מסמך העדר תביעות, כיצד ניתן להשיג אותו ומדוע חשוב לשמור עליו? המומחים של 9 עונים.

מה שעבר עבר? הכל על ביטוח רכב ללא עבר ביטוחי

מדוע ההצעה שנקבל לביטוח המקיף תלויה בעבר הביטוחי שלנו, מהיכן משיגים את כל הניירת הרלוונטית ומה אמור לעשות מי שמבטח את רכבו לראשונה? כל התשובות כאן