פוליסות ביטוח רכב בישראל נרכשות לתקופה בת שנה. עם זאת, לעיתים עולה צורך להוסיף בפוליסה תחת שמו של המבוטח נהגים נוספים וכיסוי ביטוחי לתקופה קצרה יכול להוות פתרון אפשרי שבמקרים רבים יכול בהחלט להשתלם.

הסיבות העומדות מאחורי רכישת ביטוח רכב לזמן קצר יכולות להיות רבות ומגוונות: הורים אשר רוצים לאפשר לבנם החייל לנהוג ברכב בסוף שבוע, אורח מחו"ל הגיע לביקור בארץ, רכב אשר איננו בשימוש שצריך שינוע ממקום למקום וכדומה. על מנת לענות על הצורך, חברות הביטוח מאפשרות למבוטחיהם לרכוש כיסוי לימים בודדים.

ביטוח רכב ליום אחד פחות נפוץ בשוק הביטוח מכיוון שבדרך כלל הצורך בביטוח לזמן קצר הוא לכל הפחות למספר ימים. כמו כן, כדאי לציין כי רכישת כיסוי ביטוחי זה תהיה יקרה משמעותית ביחס לפוליסה השנתית הסטנדרטית אשר חלה על הרכב בימים כתיקונם, לכן פעמים רבות דווקא הרחבה שנתית של הפוליסה היא המהלך המשתלם יותר. עם זאת, כאשר הצורך הוא נקודתי, ביטוח רכב לזמן קצוב הוא אופציה שיכולה להיות כדאית במיוחד. לכן מומלץ לבחון היטב את נסיבות המקרה והצרכים הספציפיים הנלווים אליו ובהתאם לכך לקבל החלטה למענה הביטוחי האופטימלי.  

ממה מורכבת עלות כיסוי ביטוח רכב לזמן קצר?

עלותו של ביטוח רכב לזמן קצר, בדומה לכל פוליסת ביטוח רכב, תלויה במאפייני הנהג אשר מתווסף באופן זמני לביטוח. דהיינו, במידה והנהג המדובר הוא נהג צעיר וחדש, עלות ההרחבה של הפוליסה תהיה גבוהה מאשר בסיטואציה בה הנהג הוא אורח מחו"ל שהינו נהג וותיק המחזיק ברישיון נהיגה מזה עשרות שנים. נתונים נוספים הנלקחים בחשבון הם עבר ביטוחי, עבר תעבורתי, ייעודו הקבוע של הרכב (למשל – רכב משפחתי או רכב עבודה) וכדומה.

האם זה תמיד משתלם?

ביטוח מקיף לרכב מקיף מגוון רחב של מקרי נזק לרכב המבוטח כגון תאונות, שריפות, גניבות, פגיעה ברכוש צד שלישי ועוד. ביטוח זה כולל כיסוי לנזקים שייגרמו לרכב של בעל הפוליסה וכן נזקים שייגרמו לרכוש צד שלישי. פוליסה זו כוללת בתוכה גם כיסוי כלפי צד ג'. ביטוח צד ג' הוא ביטוח אשר מעניק למבוטח כיסוי בגין נזקי רכוש לרכבים אחרים בשל שימוש ברכבו. למשל, בעת תאונה, כאשר נזקי רכוש נגרמו לרכב אחר, ביטוח צד ג' מונע מצב שבו בעל הרכב ייאלץ לשלם סכומים גבוהים לאדם אחר. ביטוחים אלה, הנקראים גם ביטוחי רכב-רכוש, מעניקים לבעל הרכב מעטפת ביטוחית אפקטיבית בסיטואציות רבות נוספות מעבר לנזק גופני.

כפי שהזכרנו בתחילת הכתבה, עלותו הגבוהה יחסית של הביטוח הזמני הופכת אותו לאטרקטיבי רק כאשר משתמשים בו פעמים בודדות במהלך השנה, שהרי מחיר הפוליסה השנתית אטרקטיבי יותר עקב התחרות הרבה בשוק והעובדה שמדובר מוצר נפוץ יותר מלכתחילה. על כן חשוב להכיר את הכיסוי הזה כאופציה ביטוחית אפשרית, אך בד בבד לבחון תמיד טרם הרכישה את הכדאיות הכלכלית.
נקודה חשובה נוספת בנוגע ליתרון שברכישת פוליסה ברמה השנתית, נוגע לזמינות של הרכב לנהיגה במקרה של נהג צעיר למשל. סביר להניח שעצם העובדה שהוא יכול לעלות עם הרכב על הכביש בכל זמן ולצבור שעות ניסיון (שערכן לא יסולא בפז) יקנה לו ביטחון וניסיון שישתלם לטווח הארוך ועל כן, חשוב גם לקחת נושא זה בחשבון.

עד ₪2,000 הנחה בביטוח מקיף לרכב

קבלו הצעה ללא התחייבות: