על מה נדבר בכתבה?

לכל אחד מאתנו יש את החבר הזה. נו, ההוא שתמיד יודע לספר איך הוא חתך 40% מהתשלום לספק הטלוויזיה, 30% לספק האינטרנט, ועמלות בבנק הוא בכלל לא משלם מאז 2008. יש לו אפילו משנה סדורה לגבי האופן שבו עבודת השטח הזאת מתבצעת: פעם ברבעון הוא מתיישב על הטלפון כדי לדבר עם כל מוקדי שירות הלקוחות הרלוונטיים עבורו, ועד הצהריים הוא כבר מספיק לאיים בהתנתקות חד צדדית באוזניהם של לפחות 6 נציגים אדיבים.

יש הוצאות קבועות שאפשר להוזיל באופן משמעותי גם בלי לאיים על אף אחד, ועם הרבה פחות מאמץ

איך מוזילים את ביטוח הרכב?

אז מצד אחד, יש פה טררם לא קטן שמצריך המון סבלנות ודבקות במטרה. מצד שני, בהנחה שהוא לא מפריז בתוצאות המאבק שלו – חייבים לומר שהוזלה של הוצאות קבועות היא לא משהו שיש לזלזל בו. אבל למי שאין את הזמן לכל הבלאגן של התמקחויות בטלפון – יש הוצאות קבועות שאפשר להוזיל באופן משמעותי גם בלי לאיים על אף אחד, ועם הרבה פחות מאמץ. נניח בכל מה שקשור להוזלה של הביטוח המקיף לרכב. איך בדיוק? הנה כמה עצות טובות:

איך להוזיל את ביטוח הרכב – 9.000.000

● שאלו על מבצעים ומסלולים המיועדים לחתך שאליו אתם משתייכים

במילים אחרות, חברות ביטוח רבות מציעות מסלולים מוזלים עבור סטודנטים, עבור עובדים המשתייכים למועדון צרכנות מסוים, או סתם עבור נהגים עם ותק כזה או אחר. אל תשכחו – במעמד רכישת הפוליסה – לעדכן אם יש רכב נוסף בבית שתצטרכו לבטח, אם הרכב נוסע בשבת או לא, אם חונה בחניה פרטית וממוגנת. בסופו של דבר ההבדל בין מסלול מותאם למסלול גנרי אחרי יכול להסתכם במאות שקלים בשנה.

● ודאו שפוליסת ביטוח הרכב שלכם לא עמוסה מדי

כשאתם נוסעים לחו"ל מטרת העל של מלאכת האריזה היא לקחת אתכם רק מה שאתם צריכים במקום שאליו אתם נוסעים? אז זה לא שונה מהותית בבואכם לתפור לעצמכם פוליסת ביטוח משתלמת. השאירו בחוץ כיסויים והרחבות שאתם לא באמת צריכים, אבל מייקרות לכם את הפוליסה כולה. התעכבו על שירותים כמו רכב חלופי, שירותי דרך וגרירה, ובצעו עם עצמכם החלטה מושכלת בסוגיית הכדאיות שלהם.

● בדקו אופציה להתאים את סעיף ההשתתפות העצמית

חברות הביטוח מציעות למבוטחים אפשרות לקבוע השתתפות עצמית גבוהה יותר באופן יחסית, בתמורה להוזלה כללית של הפוליסה. זה אומר שאם ההיסטוריה המוטורית שלכם מעידה על כך שאתם ממעטים מאוד להזדקק בכלל לשירותי פוליסת הביטוח, יכול להיות שכדאי לכם לקחת את הסיכון שתצטרכו לשלם קצת יותר השתתפות עצמית במקרה הנדיר של תביעה. כאמור, פיתרון טוב עבור נהגים זהירים, או סתם כאלה שמשתמשים ברכב בתדירות נמוכה.

● ודאו שחברת הביטוח שלכם מעודכנת בגיל המדויק של הנהגים הכלולים בביטוח הרכב

זה פחות בשביל לקבל ברכת יומולדת פעם בשנה, ויותר כדי לוודא שאתם לא משלמים אקסטרה על נהג שמבחינת הפוליסה למשל עדיין נחשב "צעיר", אבל בחיים האמתיים נמצא כבר בקבוצת גיל אחרת. וגם גילכם, בכל שנה ביטוח החובה לדוגמה מוזל בעקבות עלייתכם בגיל ובוותק הנהיגה. וודאו כי גילכם מעודכן כראוי בחברה.

● אפרופו נהג צעיר – בדקו אפשרות לרכוש כיסוי לנהג צעיר זמני בנפרד

הרעיון כאן הוא להימנע מהצורך להוסיף "נהג צעיר" לכל אורך תקופת הפוליסה, אלא רק לחלק ממנה. אידיאלי לסיטואציות בהן הנהג הצעיר שבבית לא נוהג ברכב באופן קבוע, עוזב את הבית במהלך תקופת הפוליסה, נוסע לחו"ל למשך זמן ארוך, או משרת בצבא וחוזר רק בסופי שבוע.

● נצלו את ההוזלה המובנית במחירי הפוליסה

אותה הוזלה בביטוח שממנה נהנים בעצם כל מי שרוכשים ביטוח לרכב בצורה ישירה. החיסכון בעמלת הסוכן לפעמים הוא כל מה שצריך כדי שהפוליסה שלכם תיראה פתאום הוגנת לגמרי.

● תעשו סקר אמיתי

תשוו מחירים, כיסויים ועמלות. הקדישו לנושא קצת יותר משלוש דקות ותגלו שהכסף שחסכתם מתגבש לסכום לא מבוטל בכלל. בקיצור, תהיו קצת כמו החבר ההוא שלכם.

 

הביטוח הכי נכון במחיר הכי טוב

קבלו הצעה On-Line ללא התחייבות:

כתבות ביטוח רכב פופולאריות

ביטוח רכב לנהג צעיר קישור
ביטוח רכב לנהג צעיר

יש לכם רישיון נהיגה ואתם מתחת לגיל 24? אם כן, אתם נחשבים על פי החוק לנהגים צעירים. קראו מדוע ביטוח לנהג צעיר שונה מביטוח רכב רגיל וכיצד בוחרים ביטוח רכב משתלם.

להתמודד עם האובדן - מה זה טוטאל לוס?

מה זה טוטאל לוס? איך מחשבים אותו? מי בוחר את השמאי ומתי מדווחים לחברת הביטוח? מגזין ביטוח הרכב של 9 במדריך טוטאלי.

השוואת מחירי ביטוח לרכב קישור
מה כולל ביטוח מקיף לרכב?

ביטוח רכב פרטי הוא מוצר הביטוח הנמכר בישראל. איך רוכשים ביטוח רכב פרטי ומהו הפתרון המשתלם ביותר? כנסו לקרוא את כל המידע!

השוואת ביטוח מקיף, חובה וצד ג' קישור
מה זה ביטוח מקיף ואיך בוחרים אחד?

כ-80 אחוז מהמבוטחים בביטוח רכב מחזיקים בביטוח מקיף. הדרך למציאת הביטוח שמתאים לכם, מתחילה בלהבין מה זה ביטוח מקיף, מהי ההשתתפות העצמית ואילו כיסויים כלולים בביטוח? מגזין הרכב של 9 מסביר.

מחשבון ביטוח רכב: על מה ולמה? קישור
כמה עולה ביטוח רכב?

חברות הביטוח מחשבות הרבה פרמטרים כדי לדעת מהי גובה הפרמיה שאתם אמורים לשלם. קבלו את ההסבר מה נכלל בתהליך החישוב, ומה ניתן לעשות כדי להוזיל את העלות.

אז מה זה בעצם ביטוח חובה, ולמה הוא חשוב?

יש לכם רישיון נהיגה? צוות המומחים של 9 מסביר מה זה ביטוח חובה, איזה כיסוי ביטוחי הוא מעניק ומדוע הוא כל כך חשוב?