לכל אחד מאתנו יש את החבר הזה. נו, ההוא שתמיד יודע לספר איך הוא חתך 40% מהתשלום לספק הטלוויזיה, 30% לספק האינטרנט, ועמלות בבנק הוא בכלל לא משלם מאז 2008. יש לו אפילו משנה סדורה לגבי האופן שבו עבודת השטח הזאת מתבצעת: פעם ברבעון הוא מתיישב על הטלפון כדי לדבר עם כל מוקדי שירות הלקוחות הרלוונטיים עבורו, ועד הצהריים הוא כבר מספיק לאיים בהתנתקות חד צדדית באוזניהם של לפחות 6 נציגים אדיבים.

איך מוזילים את ביטוח הרכב?

אז מצד אחד, יש פה טררם לא קטן שמצריך המון סבלנות ודבקות במטרה. מצד שני, בהנחה שהוא לא מפריז בתוצאות המאבק שלו – חייבים לומר שהוזלה של הוצאות קבועות היא לא משהו שיש לזלזל בו. אבל למי שאין את הזמן לכל הבלאגן של התמקחויות בטלפון – יש הוצאות קבועות שאפשר להוזיל באופן משמעותי גם בלי לאיים על אף אחד, ועם הרבה פחות מאמץ. נניח בכל מה שקשור להוזלה של הביטוח המקיף לרכב. איך בדיוק? הנה כמה עצות טובות:

איך להוזיל את ביטוח הרכב – 9.000.000

● שאלו על מבצעים ומסלולים המיועדים לחתך שאליו אתם משתייכים

במילים אחרות, חברות ביטוח רבות מציעות מסלולים מוזלים עבור סטודנטים, עבור עובדים המשתייכים למועדון צרכנות מסוים, או סתם עבור נהגים עם ותק כזה או אחר. אל תשכחו – במעמד רכישת הפוליסה – לעדכן אם יש רכב נוסף בבית שתצטרכו לבטח, אם הרכב נוסע בשבת או לא, אם חונה בחניה פרטית וממוגנת. בסופו של דבר ההבדל בין מסלול מותאם למסלול גנרי אחרי יכול להסתכם במאות שקלים בשנה.

● ודאו שפוליסת ביטוח הרכב שלכם לא עמוסה מדי

כשאתם נוסעים לחו"ל מטרת העל של מלאכת האריזה היא לקחת אתכם רק מה שאתם צריכים במקום שאליו אתם נוסעים? אז זה לא שונה מהותית בבואכם לתפור לעצמכם פוליסת ביטוח משתלמת. השאירו בחוץ כיסויים והרחבות שאתם לא באמת צריכים, אבל מייקרות לכם את הפוליסה כולה. התעכבו על שירותים כמו רכב חלופי, שירותי דרך וגרירה, ובצעו עם עצמכם החלטה מושכלת בסוגיית הכדאיות שלהם.

● בדקו אופציה להתאים את סעיף ההשתתפות העצמית

חברות הביטוח מציעות למבוטחים אפשרות לקבוע השתתפות עצמית גבוהה יותר באופן יחסית, בתמורה להוזלה כללית של הפוליסה. זה אומר שאם ההיסטוריה המוטורית שלכם מעידה על כך שאתם ממעטים מאוד להזדקק בכלל לשירותי פוליסת הביטוח, יכול להיות שכדאי לכם לקחת את הסיכון שתצטרכו לשלם קצת יותר השתתפות עצמית במקרה הנדיר של תביעה. כאמור, פיתרון טוב עבור נהגים זהירים, או סתם כאלה שמשתמשים ברכב בתדירות נמוכה.

● ודאו שחברת הביטוח שלכם מעודכנת בגיל המדויק של הנהגים הכלולים בביטוח הרכב

זה פחות בשביל לקבל ברכת יומולדת פעם בשנה, ויותר כדי לוודא שאתם לא משלמים אקסטרה על נהג שמבחינת הפוליסה למשל עדיין נחשב "צעיר", אבל בחיים האמתיים נמצא כבר בקבוצת גיל אחרת. וגם גילכם, בכל שנה ביטוח החובה לדוגמה מוזל בעקבות עלייתכם בגיל ובוותק הנהיגה. וודאו כי גילכם מעודכן כראוי בחברה.

● אפרופו נהג צעיר – בדקו אפשרות לרכוש כיסוי לנהג צעיר זמני בנפרד

הרעיון כאן הוא להימנע מהצורך להוסיף "נהג צעיר" לכל אורך תקופת הפוליסה, אלא רק לחלק ממנה. אידיאלי לסיטואציות בהן הנהג הצעיר שבבית לא נוהג ברכב באופן קבוע, עוזב את הבית במהלך תקופת הפוליסה, נוסע לחו"ל למשך זמן ארוך, או משרת בצבא וחוזר רק בסופי שבוע.

● נצלו את ההוזלה המובנית במחירי הפוליסה

אותה הוזלה בביטוח שממנה נהנים בעצם כל מי שרוכשים ביטוח לרכב בצורה ישירה. החיסכון בעמלת הסוכן לפעמים הוא כל מה שצריך כדי שהפוליסה שלכם תיראה פתאום הוגנת לגמרי.

● תעשו סקר אמיתי

תשוו מחירים, כיסויים ועמלות. הקדישו לנושא קצת יותר משלוש דקות ותגלו שהכסף שחסכתם מתגבש לסכום לא מבוטל בכלל. בקיצור, תהיו קצת כמו החבר ההוא שלכם.

 

עד ₪2,000 הנחה בביטוח מקיף לרכב

קבלו הצעה ללא התחייבות:

כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך

ביטוח רכב לנהג צעיר - 9.000.000

ביטוח רכב לנהג צעיר

יש לכם רישיון נהיגה ואתם מתחת לגיל 24? אם כן, אתם נחשבים על פי החוק לנהגים צעירים

ביטוח מקיף לרכב - 9.000.000

במקרים רבים משמש הביטוח המקיף כרשת ביטחון מפני נזקים פיננסים כבדים. אז מה כולל ביטוח מקיף לרכב ומה חשוב לדעת?

ביטוח רכב פרטי - 9.000.000

ביטוח רכב פרטי

מהם ביטוחי הרכב הקיימים עבור רכב פרטי?