ביטוח רכב: מה חשוב לדעת? 

1.  בעליו של כל רכב מנועי בישראל חייב בביטוח חובה לרכב.

2.  לבעליו שמורה האפשרות לרכוש גם ביטוח רכוש: מקיף או צד ג׳.

3.  על פי החוק, אסור לחברות הביטוח לגרוע מפוליסת ביטוח הרכוש התקנית הבסיסית.

4.  לכל המבטחות שמורה הזכות להציע כיסויים נוספים ושירותים נלווים ולקבוע את תעריפם. 

5. בשנת 2020 אתם יכולים לחפש, למצוא, לסגור עסקה, לשלם ולקבל את ביטוח הרכב שלכם אונליין בדקות ספורות. אבל אתם גם יכולים להקדיש את הזמן הזה לקריאת המדריך שלנו, הוא טוב למי שרק זקוקה לרענון כמו למי שרק לאחרונה קיבל רשיון. לכולכם הוא יעזור להשיב על השאלה: איך לחסוך בביטוח רכב.

הצעדים הראשונים להוזלת ביטוח הרכב שלנו

מה אתן רוצות, מה אתם צריכים?

הצעד הראשון שלכם הוא לבצע השוואת ביטוח רכב. כדי לבצע סקר שוק מקוון איכותי אתם צריכים לדעת מה אתם צריכים ורוצים. מסתפקים בביטוח חובה? שווה לבטח במקיף את המכונית שקיבלתם מההורים, או שאולי מספיק צד ג׳? מישהו נוסף צפוי לנהוג בו? האוטו הוא כלי עבודה ולכן כדאי לי לשקול כיסוי רכב-חלופי?

חיפוש מהיר של ביטוח רכב אונליין במרשתת יעלה מגוון כלים מקוונים שיכולים לעזור במשימה. נקודת התחלה טובה יכולה להיות מחשבון ביטוח רכב חובה של משרד האוצר שיציג בפניכם את העלות השנתית ומיקומה של כל חברת ביטוח רכב במדד השירות. בחרו 2-3 אפשרויות והמשיכו לשלב הבא.

כשאתם מבקרים באתרים של חברות הביטוח שביניהן אתם מתלבטים, יש כמה דברים שכדאי שתבחנו בעיניים שלכם בכפוף להעדפותיכם. האם הדרך ליצירת קשר פשוטה וברורה? האם אפשר לבצע פעולות באופן מקוון? האם האתר כתוב בשפה שאתם מבינים או ב״ביטוחית-גבוהה״?

קראו את הפוליסות הרלוונטיות עבורכם, בעיקר אם זו הפגישה הראשונה שלכם עם פוליסת ביטוח. מתעניינים בכיסויים או שירותים נלווים? בדקו מה מציעה כל חברת ביטוח הן בתנאים והן במחיר.

איך לחסוך בביטוח רכב – 9.000.000

איך לחסוך בביטוח רכב

יש הרבה תשובות לשאלה הזו, והן תלויות בפרופיל האישי שלכם, של כלל הנהגים הצפויים להשתמש במכונית ונתונים הנוגעים לכלי הרכב אותו אתם מבקשים לבטח. ככל שתדעו טוב יותר מה אתם מחפשים, תמצאו בקלות יותר את התשובה שנכונה עבורכם.

כך למשל, מערכות מיגון והתראה במכונית המבוטחת או היותה רכב שני בבית יכולים לבוא לידי ביטוי במחיר, כמו גם עבר ביטוחי נקי מתביעות בשלוש השנים האחרונות, למשל. ביטוח שמי תמיד יהיה זול יותר בהשוואה ל״כל נהג״, אבל אולי יתאים לכם יותר להיעזר בכיסויים לזמן קצר – נניח כשהנהגת הצעירה מתכננת על האוטו לסופ״ש, או כשאורחים מחו״ל נוטים ללון.

גם סעיף ההשתתפות העצמית, המופיע בביטוחי רכב רכוש, יכול להשפיע על מחיר הפוליסה. דמי ההשתתפות העצמית שונים מחברה לחברה, וכך גם התנאים – כשחלק מחברות הביטוח גם מציעות הוזלה בעלות הפוליסה במקרים מסויימים.

מבטחות רבות מאפשרות למבוטחיהן להגדיל את הסכום הקבוע בסעיף ההשתתפות העצמית בביטוחי הרכוש, כשככל שדמי ההשתתפות נמוכים יותר מחיר הפוליסה יהיה גבוה יותר - ולהיפך.  נהיגה זהירה, שבאה לידי ביטוי בהיעדר תביעות המעידות על היעדר תאונות, יכולה גם היא לסייע לכם. חברות ביטוח רכב שונות מציעות דמי השתתפות עצמית נמוכים לנהגים זהירים. איפה תרצו לתקן את הרכב? שימו לב להבדלים בדמי ההשתתפות העצמית במקרים בהם תיקון המכונית מתבצע במוסך לעומת למוסך פרטי.

לסיכום נמליץ לכם לא לדחות את סקר השוק, איסוף ההצעות וההחלטה לרגע האחרון. קבלת החלטות בדקה ה-90 ומתוך לחץ, עלולה להסתכם בהצעות פחות טובות ממה שיכולתם למצוא. השאירו לכם די זמן להתייעץ עם קרובים, לשאול את נציגי חברות הביטוח על דברים לא מובנים, כדי שתמצאו את ביטוח הרכב שאתם צריכים ורוצים. והכי חשוב - סעו בזהירות, זה משתלם פעמיים.

עד ₪2,020 הנחה בביטוח מקיף לרכב

קבלו הצעה ללא התחייבות:

כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך

ביטוח רכב לנהג צעיר - 9.000.000

ביטוח רכב לנהג צעיר

יש לכם רישיון נהיגה ואתם מתחת לגיל 24? אם כן, אתם נחשבים על פי החוק לנהגים צעירים

ביטוח מקיף לרכב - 9.000.000

במקרים רבים משמש הביטוח המקיף כרשת ביטחון מפני נזקים פיננסים כבדים. אז מה כולל ביטוח מקיף לרכב ומה חשוב לדעת?

ביטוח רכב פרטי - 9.000.000

ביטוח רכב פרטי

מהם ביטוחי הרכב הקיימים עבור רכב פרטי?