על מה נדבר בכתבה?

ביטוח רכב: מה חשוב לדעת? 

1.  בעליו של כל רכב מנועי בישראל חייב בביטוח חובה לרכב.

2.  לבעליו שמורה האפשרות לרכוש גם ביטוח רכוש: מקיף או צד ג׳.

3.  על פי החוק, אסור לחברות הביטוח לגרוע מפוליסת ביטוח הרכוש התקנית הבסיסית.

4.  לכל המבטחות שמורה הזכות להציע כיסויים נוספים ושירותים נלווים ולקבוע את תעריפם. 

5. בשנת 2021 אתם יכולים לחפש, למצוא, לסגור עסקה, לשלם ולקבל את ביטוח הרכב שלכם אונליין בדקות ספורות. אבל אתם גם יכולים להקדיש את הזמן הזה לקריאת המדריך שלנו, הוא טוב למי שרק זקוקה לרענון כמו למי שרק לאחרונה קיבל רשיון. לכולכם הוא יעזור להשיב על השאלה: איך לחסוך בביטוח רכב.

הצעדים הראשונים להוזלת ביטוח הרכב שלנו

מה אתן רוצות, מה אתם צריכים?

הצעד הראשון שלכם הוא לבצע השוואת ביטוח רכב. כדי לבצע סקר שוק מקוון איכותי אתם צריכים לדעת מה אתם צריכים ורוצים. מסתפקים בביטוח חובה? שווה לבטח במקיף את המכונית שקיבלתם מההורים, או שאולי מספיק צד ג׳? מישהו נוסף צפוי לנהוג בו? האוטו הוא כלי עבודה ולכן כדאי לי לשקול כיסוי רכב-חלופי?

חיפוש מהיר של ביטוח רכב אונליין במרשתת יעלה מגוון כלים מקוונים שיכולים לעזור במשימה. נקודת התחלה טובה יכולה להיות מחשבון ביטוח רכב חובה של משרד האוצר שיציג בפניכם את העלות השנתית ומיקומה של כל חברת ביטוח רכב במדד השירות. בחרו 2-3 אפשרויות והמשיכו לשלב הבא.

מערכות מיגון והתראה במכונית המבוטחת או היותה רכב שני בבית יכולים לבוא לידי ביטוי במחיר, כמו גם עבר ביטוחי נקי מתביעות בשלוש השנים האחרונות, למשל

כשאתם מבקרים באתרים של חברות הביטוח שביניהן אתם מתלבטים, יש כמה דברים שכדאי שתבחנו בעיניים שלכם בכפוף להעדפותיכם. האם הדרך ליצירת קשר פשוטה וברורה? האם אפשר לבצע פעולות באופן מקוון? האם האתר כתוב בשפה שאתם מבינים או ב״ביטוחית-גבוהה״?

קראו את הפוליסות הרלוונטיות עבורכם, בעיקר אם זו הפגישה הראשונה שלכם עם פוליסת ביטוח. מתעניינים בכיסויים או שירותים נלווים? בדקו מה מציעה כל חברת ביטוח הן בתנאים והן במחיר.

איך לחסוך בביטוח רכב – 9.000.000

איך לחסוך בביטוח רכב

יש הרבה תשובות לשאלה הזו, והן תלויות בפרופיל האישי שלכם, של כלל הנהגים הצפויים להשתמש במכונית ונתונים הנוגעים לכלי הרכב אותו אתם מבקשים לבטח. ככל שתדעו טוב יותר מה אתם מחפשים, תמצאו בקלות יותר את התשובה שנכונה עבורכם.

כך למשל, מערכות מיגון והתראה במכונית המבוטחת או היותה רכב שני בבית יכולים לבוא לידי ביטוי במחיר, כמו גם עבר ביטוחי נקי מתביעות בשלוש השנים האחרונות, למשל. ביטוח שמי תמיד יהיה זול יותר בהשוואה ל״כל נהג״, אבל אולי יתאים לכם יותר להיעזר בכיסויים לזמן קצר – נניח כשהנהגת הצעירה מתכננת על האוטו לסופ״ש, או כשאורחים מחו״ל נוטים ללון.

גם סעיף ההשתתפות העצמית, המופיע בביטוחי רכב רכוש, יכול להשפיע על מחיר הפוליסה. דמי ההשתתפות העצמית שונים מחברה לחברה, וכך גם התנאים – כשחלק מחברות הביטוח גם מציעות הוזלה בעלות הפוליסה במקרים מסויימים.

מבטחות רבות מאפשרות למבוטחיהן להגדיל את הסכום הקבוע בסעיף ההשתתפות העצמית בביטוחי הרכוש, כשככל שדמי ההשתתפות נמוכים יותר מחיר הפוליסה יהיה גבוה יותר - ולהיפך.  נהיגה זהירה, שבאה לידי ביטוי בהיעדר תביעות המעידות על היעדר תאונות, יכולה גם היא לסייע לכם. חברות ביטוח רכב שונות מציעות דמי השתתפות עצמית נמוכים לנהגים זהירים. איפה תרצו לתקן את הרכב? שימו לב להבדלים בדמי ההשתתפות העצמית במקרים בהם תיקון המכונית מתבצע במוסך לעומת למוסך פרטי.

 

הביטוח הכי נכון במחיר הכי טוב

קבלו הצעה On-Line ללא התחייבות:

כתבות ביטוח רכב פופולאריות

ביטוח רכב לנהג צעיר קישור
ביטוח רכב לנהג צעיר

יש לכם רישיון נהיגה ואתם מתחת לגיל 24? אם כן, אתם נחשבים על פי החוק לנהגים צעירים. קראו מדוע ביטוח לנהג צעיר שונה מביטוח רכב רגיל וכיצד בוחרים ביטוח רכב משתלם.

להתמודד עם האובדן - מה זה טוטאל לוס?

מה זה טוטאל לוס? איך מחשבים אותו? מי בוחר את השמאי ומתי מדווחים לחברת הביטוח? מגזין ביטוח הרכב של 9 במדריך טוטאלי.

השוואת מחירי ביטוח לרכב קישור
מה כולל ביטוח מקיף לרכב?

ביטוח רכב פרטי הוא מוצר הביטוח הנמכר בישראל. איך רוכשים ביטוח רכב פרטי ומהו הפתרון המשתלם ביותר? כנסו לקרוא את כל המידע!

השוואת ביטוח מקיף, חובה וצד ג' קישור
מה זה ביטוח מקיף ואיך בוחרים אחד?

כ-80 אחוז מהמבוטחים בביטוח רכב מחזיקים בביטוח מקיף. הדרך למציאת הביטוח שמתאים לכם, מתחילה בלהבין מה זה ביטוח מקיף, מהי ההשתתפות העצמית ואילו כיסויים כלולים בביטוח? מגזין הרכב של 9 מסביר.

מחשבון ביטוח רכב: על מה ולמה? קישור
כמה עולה ביטוח רכב?

חברות הביטוח מחשבות הרבה פרמטרים כדי לדעת מהי גובה הפרמיה שאתם אמורים לשלם. קבלו את ההסבר מה נכלל בתהליך החישוב, ומה ניתן לעשות כדי להוזיל את העלות.

אז מה זה בעצם ביטוח חובה, ולמה הוא חשוב?

יש לכם רישיון נהיגה? צוות המומחים של 9 מסביר מה זה ביטוח חובה, איזה כיסוי ביטוחי הוא מעניק ומדוע הוא כל כך חשוב?