כשעושים ביטוח רכב צריך לזכור שהמחירים משתנים בין החברות השונות. לא רק בביטוח מקיף אלא גם בביטוח חובה. מומלץ מאוד לעשות סקר שוק בין החברות השונות ולקבל הצעות מחיר לביטוח המקיף ולביטוח החובה. חשוב לדעת שלא חייבים לעשות מקיף וחובה באותה חברה. אפשר לעשות ביטוח מקיף וצד ג' בחברה אחת וביטוח חובה בחברה אחרת. לפני שבוחרים איפה לבטח, חשוב להשוות מחירים (גובה הפרמיה), את התנאים שהביטוח מציע (השתתפות עצמית, רכב חלופי וכו') ולבחון את איכות של חברת הביטוח (רמת השירות, המוניטין והאמינות של החברה). 

לא קיים מחירון ביטוח רכב אחיד אליו מחייבות כל החברות. ההבדלים בין פוליסה אחת לשנייה יכולים להיות גדולים, בגלל זה כדאי לבדוק ולהשוות בין ההצעות

השוואת ביטוח – מה חשוב לבדוק בעת רכישת פוליסת ביטוח רכב?

כשמבטחים רכב צריך לדעת שיש סוגים שונים של ביטוחים: ביטוח מקיף , ביטוח חובה  וביטוח צד ג'כל חברת ביטוח מציעה לכל סוג של ביטוח גם סוגים שונים של כיסויים.

 יש הרחבות כיסוי לשבר שמשות, שירותי גרירה, רכב חלופי וכו'. יש גם מסלולים מיוחדים שהחברות מרכיבות עבור אוכלוסיות מסוימות וחשוב לערוך השוואת מחירים ולבחון את מגוון האפשרויות. לדוגמא: מסלול לנהגים צעירים, מסלול לנהגים אקולוגיים וכד'.

הפיקוח על חברות הביטוח מחייב אותן לתת תנאי מינימום למבוטחים. בנוסף לתנאי מינימום כל חברה יכולה להוסיף ולשפר את התנאים כמה שהיא רוצה. לא קיים "מחירון ביטוח רכב" אחיד אליו מחייבות כל החברות המבטחות. ההבדלים בין פוליסה אחת לשנייה יכולים להיות גדולים, גם במחיר וגם בכיסוי שהיא נותנת, בגלל זה כדאי לבדוק ולהשוות בין ההצעות. לדוגמא: חברות הביטוח הישיר בדרך כלל יותר זולות בגלל החיסכון בעמלות הסוכנים.

סוגי ביטוח רכב

1. ביטוח חובה - הביטוח היחיד שהמדינה מחייבת כל נהג לעשות ושבלעדיו אסור לנסוע ברכב. ביטוח החובה נועד לכסות אך ורק פגיעות גוף של תאונות דרכים (לא פגיעות רכוש). הפוליסה הזו מונפקת על ידי חברת "אבנר" (אגוד לביטוח נפגעי רכב בע"מ) – חברה הנמצאת בבעלות משותפת של חברות הביטוח וכיסויי הפוליסה שלה זהים. כלומר כל הפוליסות של ביטוח חובה נותנות בדיוק את אותו הכיסוי לכולם.

למרות זאת ביטוח החובה נמכר היום על ידי כל חברות הביטוח וישנם הפרשים במחיר בין חברה לחברה לפי גיל הנהג, הוותק שלו על הכביש וכד'.

2. ביטוח צד ג' - מעניק למבוטח תוספת של הגנה מעבר לביטוח החובה שהחוק מחייב. בביטוח צד ג' המבוטח מכסה את עצמו מפני פגיעות ברכוש של אנשים אחרים (בדרך כלל פגיעה במכוניות אחרות). הביטוח הזה מתאים לאנשים שלא מפחדים לאבד את ערך המכונית שלהם בגניבה או בתאונה אבל עדיין חוששים ממקרה שבו הם פוגעים ברכוש של אדם אחר ונאלצים לפצות אותו. לדוגמא: פגיעה ברכב יוקרה, יכולה להסתכם בעלויות אדירות אשר ללא ביטוח צד ג' יפלו על הכיס הפרטי של הנהג. בגלל שהביטוח הזה לא מכסה את הרכב המבוטח אלא רק רכבים אחרים הוא זול יותר מביטוח מקיף. במקרים מסוימים ותחת הגבלות מסוימות, מרחיבות חברות הביטוח את ביטוחי צד ג', גם לרכב הנהג המבוטח, למשל במקרים כמו שריפות, נזקי טבע, תיקוני פחחות ועוד.

3. ביטוח מקיף - ביטוח רכב מקיף מכסה, נוסף על הכיסויים הכלולים בביטוחי החובה וצד ג', גם נזקי רכוש שנגרמו לרכב המבוטח, בין אם באשמתו או שכתוצאה מפגיעת צד שלישי או גורם טבעי. בין הנזקים שמכסה ביטוח מקיף: פריצה, גניבת הרכב, נזקי טבע, נזקים שנגרמו בתאונה ועוד. פוליסת הביטוח המקיף עשויה להשתנות בין חברה לחברה. ביטוח מקיף כולל בדרך כלל גם שירותים נוספים שמעניקים שקט נפשי לנהג במקרה שבו נגרם נזק לרכב: למשל, שירותי דרך וגרירה, ייצוג עורך דין במקרה של הליך משפטי בעקבות תאונה, רכב חלופי ועוד.

כשעושים השוואה בין הכיסויים והמחירים, יש לבדוק גם את רשימת הסייגים וההגבלות שבגינן אין כיסוי ביטוחי (נכון לכל סוגי הביטוח). לדוגמה: האם הכיסוי חל רק בשטח מדינת ישראל בלבד, האם הוא מחייב מערכת איתורן, וכו'. השקיעו בביטוח טוב ותוכלו ליהנות משקט נפשי.

הביטוח הכי נכון במחיר הכי טוב

קבלו הצעה On-Line ללא התחייבות:

כתבות ביטוח רכב פופולאריות

ביטוח רכב לנהג צעיר קישור
ביטוח רכב לנהג צעיר

יש לכם רישיון נהיגה ואתם מתחת לגיל 24? אם כן, אתם נחשבים על פי החוק לנהגים צעירים. קראו מדוע ביטוח לנהג צעיר שונה מביטוח רכב רגיל וכיצד בוחרים ביטוח רכב משתלם.

להתמודד עם האובדן - מה זה טוטאל לוס?

מה זה טוטאל לוס? איך מחשבים אותו? מי בוחר את השמאי ומתי מדווחים לחברת הביטוח? מגזין ביטוח הרכב של 9 במדריך טוטאלי.

השוואת מחירי ביטוח לרכב קישור
מה כולל ביטוח מקיף לרכב?

ביטוח רכב פרטי הוא מוצר הביטוח הנמכר בישראל. איך רוכשים ביטוח רכב פרטי ומהו הפתרון המשתלם ביותר? כנסו לקרוא את כל המידע!

השוואת ביטוח מקיף, חובה וצד ג' קישור
מה זה ביטוח מקיף ואיך בוחרים אחד?

כ-80 אחוז מהמבוטחים בביטוח רכב מחזיקים בביטוח מקיף. הדרך למציאת הביטוח שמתאים לכם, מתחילה בלהבין מה זה ביטוח מקיף, מהי ההשתתפות העצמית ואילו כיסויים כלולים בביטוח? מגזין הרכב של 9 מסביר.

מחשבון ביטוח רכב: על מה ולמה? קישור
כמה עולה ביטוח רכב?

חברות הביטוח מחשבות הרבה פרמטרים כדי לדעת מהי גובה הפרמיה שאתם אמורים לשלם. קבלו את ההסבר מה נכלל בתהליך החישוב, ומה ניתן לעשות כדי להוזיל את העלות.

אז מה זה בעצם ביטוח חובה, ולמה הוא חשוב?

יש לכם רישיון נהיגה? צוות המומחים של 9 מסביר מה זה ביטוח חובה, איזה כיסוי ביטוחי הוא מעניק ומדוע הוא כל כך חשוב?