על מה נדבר בכתבה?

מי נחשב לנהג צעיר?

במדינת ישראל ההגדרה של נהג צעיר חלה על נהגים בגילאי 17-24. חשוב להבחין בין המושג "נהג צעיר" לבין המושג "נהג חדש" שמתייחס לנהג שיש ברשותו רשיון נהיגה לזמן של שנתיים או פחות, ללא קשר לגילו. רוב ההגבלות שחלות על נהג צעיר נובעות מהיותו בדרך כלל גם נהג חדש, אך ישנה גם התייחסות מיוחדת בחוק לגיל הנהג. כך למשל נהג חדש שאינו נהג צעיר, כלומר נהג חדש מעל גיל 24, אינו נדרש למלווה אחרי קבלת הרישיון. בנוסף, על מנת להיות כשיר ללוות נהג צעיר בששת החודשים הראשונים, חייב המלווה על פי חוק להיות נהג מעל גיל 24.

חברות הביטוח משקללות מספר רב של מדדים בחישוב דמי הביטוח (הפרמיה), בהם סוג הרכב, מספר הנהגים, היסטוריית התאונות של הנהג וכן הגיל ושנות הוותק של הנהג. מבחינה סטטיסטית נהגים צעירים מועדים יותר לתאונות דרכים ולכן בהתאם לכך, ביטוח הרכב לנהג צעיר נוטה להיות יקר יותר.

אנחנו בביטוח 9 מאמינים שגם ביטוח רכב לנהג צעיר צריך להיות פשוט, מהיר ושקוף. לאחר שתמסרו פרטים עליכם ועל הרכב שלכם, תוכלו לצבור הנחות ולקבל כבר באתר את המחיר הטוב ביותר, בלי להתמקח ובלי להמתין לשיחה עם נציג.
 

ביטוח רכב לנהג צעיר – ביטוח 9

ביטוח רכב לנהג צעיר: סיכון ומחיר גבוה

נהגים צעירים זוכים להתייחסות מיוחדת מטעם החוק וכן מטעם חברות הביטוח, מכיוון שמדובר בנהגים שסטטיסטית מעורבים יותר בתאונות דרכים בשל חוסר ניסיון ונטייה לקחת סיכונים. על פי נתוני הסיכום השנתי 2019 של הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים, בין השנים 2018 ל-2019 נרשמה עליה של 26% בכמות הנהגים הצעירים המעורבים בתאונות קטלניות. על אף שנהגים צעירים מהווים רק כ-15% מאוכלוסיית נהגי ישראל, הם היו מעורבים בכ-35% מהתאונות הקטלניות (תאונות הכוללות נפגעים) ב-2019. 


העובדה שנהגים צעירים מעורבים ביותר תאונות נעוצה במספר סיבות. בראש ובראשונה: ניסיון. מחקרים מראים שככל שלנהג יש יותר ניסיון בכביש כך הוא יותר מיומן והסיכוי שלו להיות מעורב בתאונות קטן יותר. סיבה נוספת היא הנטייה של נהגים צעירים לקחת יותר סיכונים ולא להעריך בצורה נכונה את אותם סיכונים. גורמים נוספים כמו הנטייה של צעירים לנסוע בשעות הלילה ולהסיע מספר רב של נוסעים ברכב משפיעים גם הם על אחוז הצעירים המעורבים בתאונות. כל אלה אכן משפיעים על מחיר ביטוח לנהג צעיר – אז בכל זאת איך ניתן להוזיל ביטוח רכב לנהגים צעירים? ספויילר: ביטוח למספר ימים מוגבל.

ביטוח נהג צעיר לכמה ימים

למרות שמחירי ביטוח רכב לנהג צעיר נוטים להיות יקרים יותר, עדיין ישנן אפשרויות למי שמחפש ביטוח רכב זול לנהג צעיר. אם הנהג הצעיר אינו הנהג העיקרי ברכב, למשל במקרה שבו מדובר ברכב משפחתי שבו אחד הילדים משתמש לעתים רחוקות בלבד, ניתן להוסיף לפוליסה קיימת כיסוי נהג צעיר לתקופת זמן קצרה ונקודתית.

האפליקציה של ביטוח 9 מאפשרת לכם להוסיף כיסוי לנהג צעיר ל-1-4 ימים או נהג ותיק לשבוע, להפעיל את הביטוח במקרה של אירוע ביטוחי ולהתעדכן על סטטוס התביעה באופן שוטף. למשל במשפחה שבה יש חיילים שחוזרים הביתה רק בסופי שבוע, אנו בהחלט מציעים להשתמש באפשרות לרכוש ביטוח רכב לזמן מוגבל, ובדרך זו לא לרשום אותו כנהג קבוע בפוליסה. 

 

הביטוח הכי נכון במחיר הכי טוב

קבלו הצעה On-Line ללא התחייבות:

כתבות נוספות בנושא ביטוח רכב

המדריך הסודי – איך לחסוך בביטוח הרכב?

הגיעה העת לחדש את הפוליסה ואתם רוצים לחסוך? או שזו הפעם הראשונה ואתם מקווים להקטין את עלויות הוצאת הרכב? קבלו את המדריך של מומחי 9

השוואת ביטוח רכב - טיפים שימושיי

מחפשים מחירון ביטוח רכב? במגזין 9 תמצאו את כל המידע הנחוץ לכם על מגוון סוגי הביטוחים לרכב.

קדימה צעד: האופציות לביטוח רכב לחיילים

רגילה, סופ"ש, הדממה – כל פעם שהחייל חוזר הביתה הוא רוצה קצת עצמאות וחופש. מהן האפשרויות לביטוח רכב לחיילים שלנו? המומחים של 9 מסבירים

מדוע רכב חשמלי מומלץ לכל ישראלי?

תוהים האם רכב חשמלי מומלץ ומתאים עבורכם? מגזין ביטוח הרכב של 9 במדריך מחשמל שיסביר לכם את כל מה שאתם צריכים לדעת על רכב חשמלי ועל ההתאמות המיוחדות שביצענו עבור הביטוח שלו

מדוע חשוב להשיג ולשמור מסמך העדר תביעות?

מהו מסמך העדר תביעות, כיצד ניתן להשיג אותו ומדוע חשוב לשמור עליו? המומחים של 9 עונים.

מה שעבר עבר? הכל על ביטוח רכב ללא עבר ביטוחי

מדוע ההצעה שנקבל לביטוח המקיף תלויה בעבר הביטוחי שלנו, מהיכן משיגים את כל הניירת הרלוונטית ומה אמור לעשות מי שמבטח את רכבו לראשונה? כל התשובות כאן