על מה נדבר בכתבה?

מי נחשב לנהג צעיר?

במדינת ישראל ההגדרה של נהג צעיר חלה על נהגים בגילאי 17-24. חשוב להבחין בין המושג "נהג צעיר" לבין המושג "נהג חדש" שמתייחס לנהג שיש ברשותו רשיון נהיגה לזמן של שנתיים או פחות, ללא קשר לגילו. רוב ההגבלות שחלות על נהג צעיר נובעות מהיותו בדרך כלל גם נהג חדש, אך ישנה גם התייחסות מיוחדת בחוק לגיל הנהג. כך למשל נהג חדש שאינו נהג צעיר, כלומר נהג חדש מעל גיל 24, אינו נדרש למלווה אחרי קבלת הרישיון. בנוסף, על מנת להיות כשיר ללוות נהג צעיר בששת החודשים הראשונים, חייב המלווה על פי חוק להיות נהג מעל גיל 24.

חברות הביטוח משקללות מספר רב של מדדים בחישוב דמי הביטוח (הפרמיה), בהם סוג הרכב, מספר הנהגים, היסטוריית התאונות של הנהג וכן הגיל ושנות הוותק של הנהג. מבחינה סטטיסטית נהגים צעירים מועדים יותר לתאונות דרכים ולכן בהתאם לכך, ביטוח הרכב לנהג צעיר נוטה להיות יקר יותר.

אנחנו בביטוח 9 מאמינים שגם ביטוח רכב לנהג צעיר צריך להיות פשוט, מהיר ושקוף. לאחר שתמסרו פרטים עליכם ועל הרכב שלכם, תוכלו לצבור הנחות ולקבל כבר באתר את המחיר הטוב ביותר, בלי להתמקח ובלי להמתין לשיחה עם נציג.
 

ביטוח רכב לנהג צעיר – ביטוח 9

ביטוח רכב לנהג צעיר: סיכון ומחיר גבוה

נהגים צעירים זוכים להתייחסות מיוחדת מטעם החוק וכן מטעם חברות הביטוח. הסיבה היא שמדובר בנהגים שסטטיסטית מעורבים יותר בתאונות דרכים בשל חוסר הניסיון שלהם על הכביש והנטייה לקחת סיכונים.

על פי הנתונים של הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים, בין השנים 2018 ל-2019 נרשמה עליה של 26% בכמות הנהגים הצעירים המעורבים בתאונות קטלניות, על אף שנהגים צעירים מהווים רק כ-15% מאוכלוסיית הנהגים במדינה. בנוסף, הם היו מעורבים ב-35% מהתאונות הקטלניות (תאונות הכוללות נפגעים) בשנת 2019.
 
העובדה שנהגים צעירים מעורבים ביותר תאונות דרכים נעוצה בראש ובראשונה בחוסר הניסיון שלהם על הכביש. מחקרים מראים שככל שלנהג יש יותר שנות ניסיון, כך הוא יותר מיומן והסיכוי שלו להיות מעורב בתאונת דרכים קטן יותר. סיבה נוספת היא הנטייה של נהגים צעירים לקחת יותר סיכונים ולא להעריך אותם בצורה נכונה. גורמים נוספים שגורמים לנהגים צעירים להיות מעורבים יותר בתאונות דרכים הם הנטייה לנסוע בשעות הלילה המאוחרות ולהסיע מספר רב של נוסעים.

כל הסיבות האלו מייקרות את המחיר של ביטוח לנהג צעיר, אבל איך למרות זאת ניתן להוזיל את ביטוח הרכב לנהגים צעירים

ביטוח נהג צעיר לכמה ימים

למרות שמחירי ביטוח רכב לנהג צעיר נוטים להיות יקרים יותר, עדיין ישנן אפשרויות למי שמחפש ביטוח רכב זול לנהג צעיר. אם הנהג הצעיר אינו הנהג העיקרי ברכב, למשל במקרה שבו מדובר ברכב משפחתי שבו אחד הילדים משתמש לעתים רחוקות בלבד, ניתן להוסיף לפוליסה קיימת כיסוי נהג צעיר לתקופת זמן קצרה ונקודתית.

האפליקציה של ביטוח 9 מאפשרת לכם להוסיף כיסוי לנהג צעיר ל-1-4 ימים או נהג ותיק לשבוע, להפעיל את הביטוח במקרה של אירוע ביטוחי ולהתעדכן על סטטוס התביעה באופן שוטף. למשל במשפחה שבה יש חיילים שחוזרים הביתה רק בסופי שבוע, אנו בהחלט מציעים להשתמש באפשרות לרכוש ביטוח רכב לזמן מוגבל, ובדרך זו לא לרשום אותו כנהג קבוע בפוליסה. 

 

הביטוח הכי נכון במחיר הכי טוב

קבלו הצעה ללא התחייבות:

כתבות ביטוח רכב פופולאריות

ביטוח רכב לנהג צעיר קישור
ביטוח רכב לנהג צעיר

יש לכם רישיון נהיגה ואתם מתחת לגיל 24? אם כן, אתם נחשבים על פי החוק לנהגים צעירים. קראו מדוע ביטוח לנהג צעיר שונה מביטוח רכב רגיל וכיצד בוחרים ביטוח רכב משתלם.

להתמודד עם האובדן - מה זה טוטאל לוס?

מה זה טוטאל לוס? איך מחשבים אותו? מי בוחר את השמאי ומתי מדווחים לחברת הביטוח? מגזין ביטוח הרכב של 9 במדריך טוטאלי.

השוואת מחירי ביטוח לרכב קישור
מה כולל ביטוח מקיף לרכב?

ביטוח רכב פרטי הוא מוצר הביטוח הנמכר בישראל. איך רוכשים ביטוח רכב פרטי ומהו הפתרון המשתלם ביותר? כנסו לקרוא את כל המידע!

השוואת ביטוח מקיף, חובה וצד ג' קישור
מה זה ביטוח מקיף ואיך בוחרים אחד?

כ-80 אחוז מהמבוטחים בביטוח רכב מחזיקים בביטוח מקיף. הדרך למציאת הביטוח שמתאים לכם, מתחילה בלהבין מה זה ביטוח מקיף, מהי ההשתתפות העצמית ואילו כיסויים כלולים בביטוח? מגזין הרכב של 9 מסביר.

מחשבון ביטוח רכב: על מה ולמה? קישור
כמה עולה ביטוח רכב?

חברות הביטוח מחשבות הרבה פרמטרים כדי לדעת מהי גובה הפרמיה שאתם אמורים לשלם. קבלו את ההסבר מה נכלל בתהליך החישוב, ומה ניתן לעשות כדי להוזיל את העלות.

אז מה זה בעצם ביטוח חובה, ולמה הוא חשוב?

יש לכם רישיון נהיגה? צוות המומחים של 9 מסביר מה זה ביטוח חובה, איזה כיסוי ביטוחי הוא מעניק ומדוע הוא כל כך חשוב?