על מה נדבר בכתבה?

למרות הרפורמות הכלכליות הגדולות שנעשו כאן, ישראל עדיין שומרת על אופי סוציאליסטי בכל מה שקשור לתחומי ביטוח הבריאות.

לכל מי שהוא תושב המדינה ואפילו למסתננים אליה ללא רשות, לכולם עומדת הזכות לקבל טיפול רפואי ולכל המוסדות הרפואיים ישנה החובה לקבל אליהם את המטופלים ולדאוג לפתרון הבעיה הרפואית שלהם.

ביטוח בריאות ממלכתי

אפשר להבין גם את הצד של המדינה בעניין הזה, ואת רצונה הברור והגלוי לאפשר קבלת עזרה רפואית ציבורית וזולה, מהירה ויעילה, שהיא תמיד תהיה זולה יותר מאשר טיפול בחולי מורכב ומסובך ובאוכלוסייה חולה ונתמכת סעד וביטוח לאומי. עניין ביטוח הבריאות הממלכתי, אשר הונהג כבר מראשית המדינה העצמאית, הפך, עם השנים, לאבן יסוד במדיניות ממשלות ישראל והרבה תמורות חלו מאז ועד היום בנושא זה, בכל מה שנוגע לזכויות רפואיות, ביטוחי בריאות ויכולת האזרח לברור בין אפשרויות.

ביטוח בריאות פרטי מאפשר למבוטח לבנות פוליסה אישית, המתאימה לו ולאלמנטים השונים בהם הוא מעוניין להיות מבוטח

החסרונות של ביטוח בריאות ממלכתי

כמובן, רמת הסעד ורמת ההשגחה משתנות עם הבדלי הביטוחים והמצב הביטוחי של החולים, כך שמי שיש בידו ביטוח רפואי מקיף יותר, מקבל את הזכות לקבלת הטיפול הטוב יותר והאפקטיבי יותר. החוק בישראל מחייב כל אזרח ואזרח במדינה להיות מבוטחים במסגרת קופת החולים, ולו בביטוח הבריאות הבסיסי ביותר, כזה שיאפשר להם להגיע לקופת החולים שלהם בעת הצורך ולקבל מענה וסעד ראשוניים, כמו גם הפניה והתחייבות לחדרי המיון. הדבר יוצר מצב שבו קופות החולים מציעות ביטוח סטנדרטי ואחיד לכלל הציבור ומחויבות לקבל כל אדם הפונה אליהן, ללא הבדל. הן יכולות להציע ביטוחים משלימים, המספקים סעדים ותרופות שאינן שגרתיות ונורמטיביות, בדיוק כמו ביטוחי בריאות פרטיים, אך גם כאן, בניגוד לחברות הביטוח הפרטיות המציעות ביטוח בריאות, הן אינן יכולות להיות סלקטיביות בין מבוטח למבוטח, ולהעמיד תנאים מוקדמים לקבלה אליהן, מה שלעיתים רבות מייקר את הפוליסות הללו על פני פוליסות של חברות ביטוח פרטיות.


היתרונות של ביטוח בריאות פרטי

ביטוח בריאות פרטי מאפשר למבוטח לבנות פוליסה אישית, המתאימה לו ולאלמנטים השונים בהם הוא מעוניין להיות מבוטח, בעוד שבביטוח בריאות דרך קופת החולים, מדובר, כאמור, על ביטוח אחיד ונוקשה, ללא אפשרות לשינוי ולאדפטציה אישית. מה שקופת החולים יכולה לעשות ואילו חברות הביטוח אינן יכולות לעשות הוא לשנות את עלות הביטוח מעת לעת, דבר שאינו אפשרי במתווה של רכישת פוליסת ביטוח בריאות דרך חברת ביטוח.

ביטוח בריאות הכי משתלם בביטוח 9

השאירו פרטים ונחזור אליכם:

כתבות ביטוח בריאות פופולאריות

ביטוח נסיעות לחו"ל עם ילדים קישור
ביטוח בריאות פרטי

הביטוחים של קופות החולים לא עונים על הצרכים הבריאותיים שלכם? הנה כל מה שצריך לבדוק לפני שעושים ביטוח בריאות פרטי

השוואת ביטוח מקיף, חובה וצד ג' קישור
ביטוח בריאות – השוואה בין ביטוחים

היתרונות הגדולים של ביטוח בריאות פרטי על הביטוח שאתם מקבלים בקופות החולים

ביטוח בריאות – כיסוי מקיף לגוף

מדריך הביטוח הפרטי שיבטיח את השקט הנפשי שלכם