עם כל הליברליזם, הקפיטליזם והכלכלה המערבית המשוחררת והתחרותית, ישראל היא עדיין אחת מהמדינות המפותחות בעלות האופי הסוציאליסטי והחברתי הבולטות ביותר ואת משמעות העניין ניתן למצוא בכל מה שקשור לתחומי ביטוח בריאות וליחס שמעניקה המדינה

גם דרך משרדי הממשלה וגם דרך קופות החולים, לכלל האזרחים שלה, ולא רק להם אלא גם לכל מי שהוא תושב המדינה ואפילו למסתננים אליה ללא רשות, לכולם עומדת הזכות לקבל טיפול רפואי ולכל המוסדות הרפואיים ישנה החובה לקבל אליהם את המטופלים ולדאוג לפתרון הבעיה הרפואית שלהם.


אפשר להבין גם את הצד של המדינה בעניין הזה, ואת רצונה הברור והגלוי לאפשר קבלת עזרה רפואית ציבורית וזולה, מהירה ויעילה, שהיא תמיד תהיה זולה יותר מאשר טיפול בחולי מורכב ומסובך ובאוכלוסייה חולה ונתמכת סעד וביטוח לאומי. עניין ביטוח הבריאות הממלכתי, אשר הונהג כבר מראשית המדינה העצמאית, הפך, עם השנים, לאבן יסוד במדיניות ממשלות ישראל והרבה תמורות חלו מאז ועד היום בנושא זה, בכל מה שנוגע לזכויות רפואיות, ביטוחי בריאות ויכולת האזרח לברור בין אפשרויות.


כמובן, רמת הסעד ורמת ההשגחה משתנות עם הבדלי הביטוחים והמצב הביטוחי של החולים, כך שמי שיש בידו ביטוח רפואי מקיף יותר, מקבל את הזכות לקבלת הטיפול הטוב יותר והאפקטיבי יותר. החוק בישראל מחייב כל אזרח ואזרח במדינה להיות מבוטחים במסגרת קופת החולים, ולו בביטוח הבריאות הבסיסי ביותר, כזה שיאפשר להם להגיע לקופת החולים שלהם בעת הצורך ולקבל מענה וסעד ראשוניים, כמו גם הפניה והתחייבות לחדרי המיון. הדבר יוצר מצב שבו קופות החולים מציעות ביטוח סטנדרטי ואחיד לכלל הציבור ומחויבות לקבל כל אדם הפונה אליהן, ללא הבדל. הן יכולות להציע ביטוחים משלימים, המספקים סעדים ותרופות שאינן שגרתיות ונורמטיביות, בדיוק כמו ביטוחי בריאות פרטיים, אך גם כאן, בניגוד לחברות הביטוח הפרטיות המציעות ביטוח בריאות, הן אינן יכולות להיות סלקטיביות בין מבוטח למבוטח, ולהעמיד תנאים מוקדמים לקבלה אליהן, מה שלעיתים רבות מייקר את הפוליסות הללו על פני פוליסות של חברות ביטוח פרטיות.


ביטוח בריאות פרטי מאפשר למבוטח לבנות פוליסה אישית, המתאימה לו ולאלמנטים השונים בהם הוא מעוניין להיות מבוטח, בעוד שבביטוח בריאות דרך קופת החולים, מדובר, כאמור, על ביטוח אחיד ונוקשה, ללא אפשרות לשינוי ולאדפטציה אישית. מה שקופת החולים יכולה לעשות ואילו חברות הביטוח אינן יכולות לעשות הוא לשנות את עלות הביטוח מעת לעת, דבר שאינו אפשרי במתווה של רכישת פוליסת ביטוח בריאות דרך חברת ביטוח.


לגבי שאלת מיליון השקל, מה עדיף למבוטח הנורמטיבי, המבקש לבטח עצמו בביטוח בריאות, הרי שאין תשובה חד משמעית וכדאי לכתת רגליים ולערוך סקר מקיף, שלם ומעמיק בין סוגי הביטוחים השונים לפני קבלת ההחלטה הסופית.

ביטוח בריאות הכי משתלם בביטוח 9.000.000

השאירו פרטים ונחזור אליכם: