על מה נדבר בכתבה?

כל אזרח במדינת ישראל מבוטח בסוג מסוים של ביטוח בריאות, יהיה זה ביטוח במסגרת חוק הבריאות הממלכתי המחייב את כלל האזרחים ואת כלל קופות החולים, ביטוח במסגרת מקום העבודה, במסגרת שב"ן שהם שירותי בריאות משלימים של קופות החולים או בכמות הולכת וגדלה מיום ליום, ביטוח בריאות פרטי במסגרת חברת ביטוח גדולה או קטנה כלשהי.

ביטוח בריאות פרטי לעומת ביטוח בריאות ממלכתי

מה שביטוח הבריאות הרגיל והסטנדרטי מספק למבוטח הוא את המינימום ההכרחי לייצוב התדרדרות במצב החוסן הגופני והמצב הפיזי של המבוטח, בעוד שפוליסות ביטוחי בריאות פרטיים יכולים להקיף את כל מה שהמטופל מבקש להקיף בהם, מהשתלות אברים בקדימות ובעדיפות ועד לניתוחים מורכבים בחו"ל, בבתי חולים המעסיקים את טובי הרופאים המומחים בתחומם והנמצאים בקשרי עבודה ושיתוף פעולה עם החברה המבטחת.

מה חשוב לקחת בחשבון לפני שרוכשים ביטוח בריאות פרטי?


כאשר אדם מבקש לבטח את עצמו, או את משפחתו, בביטוח רפואי פרטי, הוא צריך לקחת כמה פרמטרים חשובים בחשבון ובמערכת קבלת ההחלטות שלו. עליו להחליט על סעיפי הביטוח הרלוונטיים לו ולמשפחתו, עד כמה להרחיב את טווח הפוליסה בהתאם לתקציב קיים, על אילו אלמנטים עליו להתעקש שיוותרו ויישארו על כנם ועם מה הוא יוכל לחיות בשלום, גם אם לא יהיו חלק מתנאי הפוליסה. ברגע שתימצא, או תימצאנה, הפוליסות המתאימות, אזי יוכל המבוטח המיועד להתחיל ולבצע תהליך של ניפוי, בחינה ועריכת משא ומתן על עלויות בין הספקים השונים, המתחרים על כל מבוטח ועל כל לקוח חדש. פרוצדורת תכנון, בדיקת ובחינת ביטוח בריאות מקיף צריכה להיות, לכל הפחות, דומה לכל פרוצדורת סקר שוק שאדם יבצע לפני רכישת נדל"ן, מוצר חשמלי או רכב ואסור לזלזל בהליך זה.


כפי שאמרנו לעיל, לכולנו יש סוג של ביטוח בריאות הכולל את האלמנטים הבסיסיים החיוניים לנו ולמצבנו הבריאותי, הפיזי והמנטאלי, ועל הביטוח המקיף והפרטי לכלול את אותם פרמטרים נדרשים שהביטוח הרגיל לא מכסה ולא מיועד לכסות, כמו הדוגמאות שהבאנו לעיל, של הטסות לחו"ל, השתלות אברים ועוד שלל אלמנטים שאי אפשר למצוא בשב"ן ובביטוחי קופות החולים הסטנדרטיים.

בשביל השקט הנפשי שלכם


חברות ביטוח עובדות על המישורים הכואבים והמפחידים ביותר של האדם הממוצע והם הפחד ממצב של חוסר אונים רפואי והחשש להיקלע למשבר כלכלי ורפואי במקרה של התדרדרות פתאומית במצב, ולמען האמת, מומלץ לכל אדם לבטח עצמו ואת משפחתו כבר בגיל צעיר, לשלם פרמיה נמוכה ולהבטיח את זכויותיו הרפואיות לכל מקרה. באמצעות רכישת ביטוח בריאות אפשר, למרבה האירוניה, לחיות חיים שלווים יותר, בריאים יותר ובטוחים יותר, כאשר למרכיב השקט הנפשי ישנה חשיבות רבה מאוד בכל מה שקשור לחוסן גופני ולבריאות פיזית ומנטאלית וזהו בדיוק סוג הביטוח שבו הרצון הוא לא לנצל את מה שמגיע לנו אלא לשלם עוד ועוד רק בכדי להשאירו רדום ומעלה אבק.

כתבות ביטוח בריאות פופולאריות

ביטוח נסיעות לחו"ל עם ילדים קישור
ביטוח בריאות פרטי

הביטוחים של קופות החולים לא עונים על הצרכים הבריאותיים שלכם? הנה כל מה שצריך לבדוק לפני שעושים ביטוח בריאות פרטי

השוואת ביטוח מקיף, חובה וצד ג' קישור
ביטוח בריאות – השוואה בין ביטוחים

היתרונות הגדולים של ביטוח בריאות פרטי על הביטוח שאתם מקבלים בקופות החולים

ביטוח בריאות – כיסוי מקיף לגוף

מדריך הביטוח הפרטי שיבטיח את השקט הנפשי שלכם