על מה נדבר בכתבה?

ביטוח חיים מאפשר לנו לוודא שיהיה למשפחה שלנו ביטחון כלכלי בכל מצב. המהפכה הצרכנית בתחום ביטוחי החיים, שיוזמת בימים אלה רשות שוק ההון, וגורמת להוזלה משמעותית במחיר שלהם - הופכת אותם לנגישים יותר מאי פעם.

ביטוחי החיים מאפשרים לנו לישון בשקט בידיעה שגם אם יקרה הגרוע מכל, יהיה מי שידאג למשפחה שלנו מבחינה כלכלית

אנחנו לא אוהבים לחשוב על האפשרות שעלול לקרות לנו משהו נורא, חס וחלילה, בטח לא כשאנחנו צעירים וכל החיים פרושים לפנינו. אך כשאנחנו מקימים משפחה פתאום לחיים שלנו יש משמעות חדשה - לשמור על ילדינו מכל רע ולהגן עליהם בכל מחיר. אם יקרה לנו משהו, המשפחה היקרה שלנו עלולה להתמודד עם מצוקה כלכלית גדולה, מעבר להתמודדות עם האובדן שמן הסתם קשה בפני עצמה – ביטוחי החיים מאפשרים לנו לישון בשקט בידיעה שגם אם יקרה הגרוע מכל, יהיה מי שידאג למשפחה שלנו מבחינה כלכלית.  

מה זה בדיוק ביטוח חיים ואיך זה עובד?

ביטוח חיים (ריסק) הוא ביטוח פשוט מאוד. אנחנו משלמים לחברת הביטוח סכום קטן מדי חודש, על מנת שאם חס וחלילה יקרה לנו הגרוע מכול, היא תפצה את בני המשפחה שלנו בסכום חד-פעמי שנקבע מראש. בדרך כלל נהוג לרכוש ביטוח חיים בסכום השווה ל-200 משכורות נטו, סכום שווה ערך לכמעט 17 שנה של פיצוי לילדים ולבני הזוג שלכם. אך כל אחד יכול להחליט מהו סכום הביטוח שירצה לקנות כדי לאפשר למשפחה שלו ביטחון כלכלי בכל מצב ולסייע להם לשמור על רמת החיים שהתרגלו אליה.

כמה יעלה לנו לרכוש הגנה של ביטוח חיים למשפחה שלנו?

חברות הביטוח המסורתיות נעזרות בסוכני ביטוח כדי למכור לכם את ביטוח החיים ומרכיב זה משוקלל אצלם במחיר הביטוח. בחברות הביטוח הישירות לעומת זאת, אין עלות כזו ובשיחת טלפון אחת תוכלו לשלם רק על מה שאתם שתקבלו - קל ופשוט. אחרי הכול, כפי שהסברנו, מדובר בביטוח פשוט מאוד שכל אחד יכול להבין.

כאשר אתם רוכשים ביטוח חיים, חברת הביטוח מחשבת את הסיכון הסטטיסטי שלכם, בהתאם לגיל ולהיסטוריה הרפואית ולפי זה קובעת את מחיר הביטוח. ככל שעולים בגיל, הסיכון שלנו למות עולה ולכן מחיר הביטוח יהיה גבוה יותר בגיל מבוגר יותר.

הוזלה בביטוחי חיים - ביטוח 9.000.000

מהי המהפכה הצרכנית בביטוחי החיים וכיצד היא מוזילה עבורכם את הביטוח?

איכות הרפואה בישראל משתפרת משנה לשנה ולצד המודעות העולה וגוברת לשמירה על אורח חיים בריא, גם תוחלת החיים עולה בהתמדה. בדיוק בגלל זה רשות שוק ההון החליטה לחייב את חברות הביטוח לעדכן את תעריפי ביטוח החיים שלהם ומכאן שעלות ביטוח זה יוזל באופן משמעותי, הוזלה שצפויה לחסוך למבוטחים עשרות שקלים בחודש ומאות שקלים בשנה, שמצטברים לעשרות אלפי שקלים לאורך כל תקופת הביטוח. חברות הביטוח הישירות דאגו תמיד להציע למבוטחים ביטוחים במחירים אטרקטיביים, וכעת יותר מתמיד. כך שאם חשבתם בעבר שיהיה לכם קשה לעמוד במחיר ביטוח החיים, כעת לאחר העדכון, סביר להניח שתוכלו להרשות גם לעצמכם לדאוג למשפחה שלכם.

אם כבר יש לי ביטוח חיים, האם עדכון התעריפים משפיע גם עליי?

אם קניתם בעבר ביטוח חיים דרך סוכן, כדאי לבדוק עוד היום אם בעקבות עדכון התעריפים תוכלו לשלם פחות על הביטוח, כדי שתוכלו לחסוך אלפי שקלים בהמשך. אם קניתם ביטוח חיים בחברות הביטוח הישירות, כנראה שאתם משלמים מחיר אטרקטיבי כבר עכשיו, אך אף פעם לא מזיק לבדוק האם ניתן לשפר את מחיר הביטוח עוד יותר.

 

כתבות ביטוח חיים פופולאריות

ביטוח נסיעות לחו"ל עם ילדים קישור
ביטוח חיים: מושגים בסיסיים

תכירו את הביטוח שיבטיח את העתיד הכלכלי של האנשים היקרים לכם. 

השוואת ביטוח מקיף, חובה וצד ג' קישור
הוזלה בביטוחי החיים

בואו לקרוא על המהפכה הצרכנית גורמת להוזלה משמעותית במחיר של ביטוחי החיים והופכת אותם לנגישים יותר מאי פעם.

ההבדלים בין צוואה לביטוח חיים

למרות שיש קווי דמיון בין השניים, ההבדלים בין צוואה וביטוח חיים לא יכולים להיות גדולים יותר. כל המידע בכתבה.