על מה נדבר בכתבה?

עולם העסקים המודרני הוא עולם סבוך, מורכב ורב שכבתי המורכב ממיזוגים, שותפויות, רכישות וקשרים כלכליים בין אנשים רבים. מעטים מאוד הם העסקים הגדולים המנוהלים בידי אדם אחד או אפילו בידי משפחה אחת גרעינית ולכן כל עניין השותפות הוא קריטי ומהותי לקיום החברה והתאגיד וכמובן לעתיד שלהם. הקריטיות הזו והרצון לשמור היטב על האינטרסים של כלל השותפים, לא כל שכן על האינטרסים של העסק ושל המשקיעים בו, הביאו לידי התפתחות ענף ביטוחי חדש ומודרני בשם ביטוח שותפים או ביטוח שותפות. חשוב לזכור כי העולם של היום מאפשר להרבה יותר שכירים למצוא הזדמנויות למתווים פרטיים וליותר חברות ועסקים קטנים ליצור אינטראקציות משותפות שבהן יכולת ההנבה ומקסום התוצאות יהיו משמעותיות יותר מאשר בלכתן כל אחת בנפרד מה שמחזק את הרצון להתאחד ולהתאגד, אך גם מעלה את רמות הסיכון האישי של כל שותף באיגוד הזה.

הקשר בין ביטוח שותפים לביטוח חיים, הוא בכך שחלק מהותי ביצירת מסמך של ביטוח שותפות הוא רכישת פוליסת ביטוח חיים לכל אחד משותפי העסק

מהו ביטוח שותפים?

ביטוח שותפים הינו ביטוח הכולל בחובו סעד ופתרונות מעשיים למקרה של איבוד אחד השותפים, אם בדרך כל בשר ואם בדרך של פשיטת רגל או היקלעות למצב משפטי סבוך המונעים ממנו אפשרות מעשית להמשיך ולקיים את מחויבויותיו כלפי השותפות. הקשר בין ביטוח שותפים לביטוח חיים הוא בכך שחלק מהותי ביצירת מסמך של ביטוח שותפות הוא רכישת פוליסת ביטוח חיים לכל אחד משותפי העסק, ביטוח שבעזרתו יוכלו שאר השותפים להיות רגועים ושקטים גם אם אחד מהם יעזוב אותם בדרך טבעית ופיזית.

הכלים שביטוח שותפים מאפשר

במדינת ישראל קיים חוק בשם חוק השותפויות משנת 1975, הקובע בסעיף 42 שלוכי במקרה של חוסר יכולת של אחד השותפים להמשיך ולקיים את התחייבויותיו כלפי שאר השותפים, תפורק השותפות לאלתר אלא אם ישנו מסמך אחר המספק פתרון אחר לשותפות. פתרון שיכול לנוע מכניסת יורשי המנוח לניהול העסק, הכנסת שותף חדש או פירוק השותפות וחלוקת הרווח בין השותפים ליורשי השותף שנפטר. אפשרות נוספת, ובעצם הטובה ביותר האפשרית היא מתן האופציה לשותפים הנותרים לרכוש משארי המנוח את חלקו וביטוח שותפים הוא כלי נהדר לאפשרות זו.


הקשר בין ביטוח שותפים לביטוח חיים

הקשר בין ביטוח שותפים לביטוח חיים הוא, כאמור, ביטוח כל אחד משותפיו של התאגיד למקרי קיצון אפשריים כגון מוות, נכות מוחלטת או פרישה כאשר המבוטח יהיה השותף, המוטבים יורשיו ובעלי הפוליסה יכולים להיות או השותף או השותפות עצמה. ביטוח שותפים אינו ביטוח מוכר כהוצאה פטורה ממס ולכן אין משמעות למי הם בעלי הפוליסה. באם לא מדובר על שותפות שווה, סכום הביטוח ישקף את חלקו היחסי של המבוטח בשותפות. 

 

כתבות ביטוח חיים פופולאריות

ביטוח נסיעות לחו"ל עם ילדים קישור
ביטוח חיים: מושגים בסיסיים

תכירו את הביטוח שיבטיח את העתיד הכלכלי של האנשים היקרים לכם. 

השוואת ביטוח מקיף, חובה וצד ג' קישור
הוזלה בביטוחי החיים

בואו לקרוא על המהפכה הצרכנית גורמת להוזלה משמעותית במחיר של ביטוחי החיים והופכת אותם לנגישים יותר מאי פעם.

ההבדלים בין צוואה לביטוח חיים

למרות שיש קווי דמיון בין השניים, ההבדלים בין צוואה וביטוח חיים לא יכולים להיות גדולים יותר. כל המידע בכתבה.