על מה נדבר בכתבה?

הלוואת משכנתא שקולה לחתונה קתולית, זוהי הלוואה שהולכת איתנו שנים ומזכירה לנו שהנכס הפרטי שלנו שייך למעשה לבנק המלווה. נוטלי המשכנתאות הצעירים יהפכו למבוגרים ולבעלי משפחות לפני שיוכלו להתנתק מכבלי ההלוואה ומהצורך לרכוש ביטוח משכנתא, ולומר סוף סוף שהבית הוא שלהם ושלהם בלבד.

מהי גרירת משכנתא?

ישנם מצבים בחיים שבהם עולה צורך להעתיק את המגורים מעיר אחת לאחרת. במידה ואנחנו לא מעוניינים לשלם שכירות, הדבר מצריך רכישה של דירה נוספת או בית נוסף על זה שכבר רכשנו ושעליו קיבלנו את הלוואת המשכנתא. בסיטואציה כזו אנו עלולים לחשוב שאין לנו יכולת למכור או להיפטר מהנכס בגלל היותו משועבד לבנק.

במקרים כאלו ניתן להעביר את השעבוד מנכס אחד לאחר באמצעות פרוצדורה הנקראת גרירת משכנתא ואז ולמכור את הנכס הישן ללא חשש. כמובן שחובה ליידע את הבנק במהלך ולהתייעץ עם פקיד המשכנתא לגבי העלויות, הדרישות והסיבוכים שעלולים לצוץ במהלך הדרך. כמו בכל מהלך עסקי, חובה לוודא כי כל השותפים מודעים למהלכים שאנו מבצעים, ובמקרה של גרירת משכנתא, הבנק הוא שותף לכל דבר ועניין.

מתי מומלץ להשתמש בגרירת משכנתא?

תהליך גרירת משכנתא מומלץ במקרים בהם אין דרך אחרת לעמוד בתשלומי רכישת הנכס החדש ללא קבלת סיוע כלכלי משמעותי מגורם פיננסי. האופציה לקחת משכנתא או הלוואה גדולה נוספת היא בעייתית יותר, ולכן העברת השעבוד מנכס אחד למשנהו היא האופציה האטרקטיבית והפשוטה יותר. אלטרנטיבה נוספת שבגללה כדאי לגרור משכנתא, היא הצורך בפריסה ארוכה יותר של ההלוואה ובהקטנת ההחזרים החודשיים. גרירה משמעותה קבלת פתרון במקרים שבהם לא מצליחים לעמוד בהוצאות המימון באופן עצמאי, ונזקקים לסיוע של גורם חיצוני כמו בנק.

האם גרירת משכנתא היא תמיד האופציה הנכונה?

למרות שנראה כי גרירת משכנתא היא רק חיובית ומועילה, הרי שעלולות להיות בתהליך גם בעיות נוספות כמו צורך בהלוואה נוספת או סירוב של הבנק לגרור את המשכנתא במקרה של שינויים בתנאיי הזכאות. לכן כדאי להיוועץ עם יועצי משכנתאות לפני שנוקטים פעולה כלשהי הנוגעת למשכנתא, כמו גם לגבי כל עניין אחר הנוגע להתנהלות הפיננסית הקשורה לנכס ואשר עלולה להשפיע על יכולת ההחזרים והעמידה בתנאי ההלוואה. לעיתים גרירת משכנתא תהווה את האופציה הנכונה ביותר לרגע נתון, ולעיתים יהיה מדובר באופציה חסרת היגיון מלבד כניסה למעגל נוסף של הוצאות ותשלומים.

כתבות ביטוח משכנתא פופולאריות

מדריך לרכישת דירה קישור
מדריך משכנתא מקוצר

כיצד לוקחים משכנתא? מה ההבדלים בין המסלולים ועם מי צריך להתייעץ? כל הפרטים במדריך המשכנתא של מגזין 9

השוואת ביטוח מקיף, חובה וצד ג' קישור
מתי משתלם למחזר משכנתא?

מיחזור משכנתא יכול לחסוך לכם עשרות אלפי שקלים, מגזין 9 מסביר לכם כיצד

השוואת ביטוח מקיף, חובה וצד ג' קישור
כמה עולה ביטוח משכנתא?

כמה עולה לעשות היום ביטוח משכנתא? הכתבה שתגלה לכם את כל המידע שאתם צריכים.