הגיע הזמן הזה בשנה שאתם צריכים לחדש את הביטוח המקיף? קניתם מכונית חדשה ואתם רוצים לדאוג לכיסוי ביטוחי עבורה? השוואת ביטוח מקיף אונליין היא הדרך הטובה ביותר למציאת הביטוח המתאים לצרכים ולתקציב שלכם. הכתבה שלפניכם תעשה לכם סדר במושגים כך שתוכלו להשוות ביעילות.

מה זה ביטוח מקיף?

חברות הביטוח בישראל מציעות שני סוגי ביטוחי רכב: הסוג הראשון הוא ביטוח חובה והסוג השני הוא ביטוחי  רכוש הידועים יותר כביטוח מקיף וביטוח צד ג׳ כל בעל רכב חייב להחזיק בביטוח רכב חובה, אשר מכסה מפני נזקי גוף של נפגעים בתאונת דרכים, אך אינו כולל כיסוי לנזקי רכוש. ביטוחי הרכוש לעומת זאת, מוגדרים כביטוחי רשות. ביטוח צד ג׳ מכסה מפני נזקים שנגרמים בעקבות תאונה לרכוש של צד ג׳, אך אינו מכסה מפני נזקים שנגרמים לרכב הפוגע עצמו. הביטוח המקיף לעומתו, כולל בתוכו גם ביטוח צד ג', כמו גם כיסוי לנזקים שנגרמים לרכב המבוטח בעקבות מעורבות בתאונה, שריפה, גניבה ועוד.

מה מכסה הביטוח המקיף לרכב?

לפוליסת ביטוח מקיף יש כמה מאפיינים בסיסיים קבועים המפורטים ב״תקנות הפיקוח על עסקי ביטוח״ של משרד האוצר. בגדול – ביטוח מקיף מספק כיסוי לרכב המבוטח, כמו גם לאביזרים המותקנים בו ומצוינים במפרט היבואן, במקרה של אובדן או נזק שנגרם בעקבות:

  • אש, ברק, התפוצצות, התלקחות.
  • התנגשות מקרית, התהפכות ותאונה מכל סוג שהוא.
  • גניבה.
  • נזק שנגרם בעקבות גניבה, תוך כדי ובעת ניסיון גניבה.
  • נזקי מזג אוויר: שטפון, סערה, שלג, ברד.
  • מעשה זדון.

השוואת ביטוח מקיף אונליין: המדריך המלא לביטוח מקיף –ביטוח 9

מהסמארטפון, הטאבלט או המחשב: איך מבצעים השוואת ביטוח מקיף אונליין?

השוואת תנאים ומחירים לביטוח מקיף עושים באינטרנט – סקר שוק מקוון הוא משימה פשוטה ומהירה שתחסוך לכם זמן וכסף, כל עוד אתם יודעים מראש מה לחפש. השוואת ביטוח מקיף אונליין היא הדרך הנוחה, המהירה והמדויקת ביותר, ובמקרים רבים תופתעו לגלות שאם גם תשלימו את הרכישה אונליין בעצמכם תיהנו ממחיר משתלם במיוחד.

השוואת ביטוח מקיף במשרד האוצר

את סקר השוק לביטוח מקיף אנחנו ממליצים להתחיל דווקא במחשבון משרד האוצר שמשווה בין מחירי ביטוח החובה. מזינים את פרטי הנהג הצעיר ביותר ואת נתוני הרכב אותו תרצו לבטח במחשבון המקוון, ומקבלים רשימת תוצאות הכוללת מחירים וקישורים לרכישת הביטוח או מידע נוסף באתרי חברות הביטוח.

שימו לב, אינכם מחויבים לרכוש ביטוח חובה וביטוח מקיף לרכב באותה החברה, אבל גם אם אתם מתעניינים ברכישת ביטוח מקיף בלבד, עדיין מומלץ להתחיל במחשבון זה מכיוון שהוא מציג גם את מדד השירות, מכיוון שהוא מדרג את רמת שביעות הרצון של לקוחות חברות הביטוח: שיעור התביעות שהוגשו ואושרו, זמני המתנה לקבלת מענה, מידת שביעות הרצון הכללית, תלונות הציבור והכלים הדיגיטליים שמעמידה החברה לרשות לקוחותיה.

הנחות בביטוח הרכב רבותיי, הנחות בביטוח הרכב

חשוב לדעת שהביטוח המקיף מתומחר על פי המאפיינים האישיים שלכם ושל הנהגים הנוספים הרכב ויש לא מעט פרמטרים שיכולים להיות מתורגמים לכדי הנחה בעלות השנתית. אצלנו בביטוח 9 למשל תקבלו את המחיר הטוב ביותר שלנו כבר בתהליך האונליין שלנו, אבל הוא עלול להיות נמוך עוד יותר ככל שתספקו לנו מידע: בין אם מדובר בכמות הקילומטראז' השנתית שאתם נוסעים, או בכך שאתם נהגתם בזהירות בשש השנים האחרונות ולא הייתם מעורבים בתאונת דרכים בשש השנים האחרונות, בעובדה שאתם עובדים מהבית או שהביטוח הנוכחי מיועד עבור רכב שני במשפחה והראשון הוא רכב חברה. רשמו לפניכם את הנושאים הללו ודאגו לדווח על כך בתהליך הרכישה – כך תוכלו לקבל הנחות רלוונטיות ומותאמות אישית.

השתתפות עצמית

סעיף זה מגדיר את הסכום שאתם כמבוטחים מחויבים לשלם במקרה של נזק שנגרם לרכב שלכם או לצד ג׳. כשאתם מבצעים השוואת ביטוח רכב, בדקו האם ישנה אפשרות להגדלת סכום ההשתתפות העצמית בתמורה להפחתה בעלות הפרמיה (העלות השנתית).

כיסויים קבועים בביטוח המקיף

לביטוח מקיף כאמור יש כיסויים בסיסיים קבועים, ולחברות הביטוח אסור לגרוע מהפוליסה הבסיסית. עם זאת, כל חברת ביטוח מציעה כיסויים משלימים ושירותים נוספים: שירותי דרך וגרירה, רכב חלופי במקרה גניבה או טוטאל לוס, כיסוי החלפת שמשות ועוד. בדקו את העלויות והתנאים של הכיסויים שרלוונטיים עבורכם בעת השוואת ביטוח מקיף אונליין.

כיסויים זמניים לביטוח המקיף

סטטיסטיקות מראות כי נהגים צעירים מעורבים יותר בתאונות דרכים, לכן הוספת נהג צעיר לפוליסה כרוכה בתשלום גבוה יותר. יחד עם זאת, אם הנהג הצעיר שלכם אינו משתמש ברכב המשפחתי באופן קבוע, תוכלו להוסיף לביטוח הרכב כיסוי לזמן קצר בעת הצורך.

סקר שוק מקוון הוא משימה פשוטה ומהירה שתחסוך לכם זמן וכסף, כל עוד אתם יודעים מראש מה לחפש

איך נקבע מחירו של ביטוח מקיף?

עלות הביטוח המקיף משקפת את הסיכון שהמבוטח יהיה מעורב בתאונה ואת עלות הפיצוי במקרה ביטוחי.

בעת חישוב התמחור של ביטוח מקיף משקללים שני גורמים: הגורם הראשון הוא סיכונים הקשורים למבוטח ולנהגים אחרים המצוינים בפוליסה, והוא כולל  פרמטרים כמו גיל ומספר שנות הרישיון, עבירות תנועה קודמות ורצף ביטוחי; הגורם השני הוא  רמת הסיכון הקשורה למכונית: דגם ושנת יצור, עלות החלפים והפופולריות של הרכב בקרב גנבים.

הביטוח הכי נכון במחיר הכי טוב

קבלו הצעה On-Line ללא התחייבות:

כתבות ביטוח רכב פופולאריות

ביטוח רכב לנהג צעיר קישור
ביטוח רכב לנהג צעיר

יש לכם רישיון נהיגה ואתם מתחת לגיל 24? אם כן, אתם נחשבים על פי החוק לנהגים צעירים. קראו מדוע ביטוח לנהג צעיר שונה מביטוח רכב רגיל וכיצד בוחרים ביטוח רכב משתלם.

להתמודד עם האובדן - מה זה טוטאל לוס?

מה זה טוטאל לוס? איך מחשבים אותו? מי בוחר את השמאי ומתי מדווחים לחברת הביטוח? מגזין ביטוח הרכב של 9 במדריך טוטאלי.

השוואת מחירי ביטוח לרכב קישור
מה כולל ביטוח מקיף לרכב?

ביטוח רכב פרטי הוא מוצר הביטוח הנמכר בישראל. איך רוכשים ביטוח רכב פרטי ומהו הפתרון המשתלם ביותר? כנסו לקרוא את כל המידע!

השוואת ביטוח מקיף, חובה וצד ג' קישור
מה זה ביטוח מקיף ואיך בוחרים אחד?

כ-80 אחוז מהמבוטחים בביטוח רכב מחזיקים בביטוח מקיף. הדרך למציאת הביטוח שמתאים לכם, מתחילה בלהבין מה זה ביטוח מקיף, מהי ההשתתפות העצמית ואילו כיסויים כלולים בביטוח? מגזין הרכב של 9 מסביר.

מחשבון ביטוח רכב: על מה ולמה? קישור
כמה עולה ביטוח רכב?

חברות הביטוח מחשבות הרבה פרמטרים כדי לדעת מהי גובה הפרמיה שאתם אמורים לשלם. קבלו את ההסבר מה נכלל בתהליך החישוב, ומה ניתן לעשות כדי להוזיל את העלות.

אז מה זה בעצם ביטוח חובה, ולמה הוא חשוב?

יש לכם רישיון נהיגה? צוות המומחים של 9 מסביר מה זה ביטוח חובה, איזה כיסוי ביטוחי הוא מעניק ומדוע הוא כל כך חשוב?