בשונה מביטוח חובה לרכב, המכסה נזקי גוף בשעת תאונה, הביטוח המקיף אינו מוגדר כחובה אך מהווה ביטוח משלים לו. למרות שהוא לא מחויב בחוק, עומד שיעור בעלי הרכב המחזיקים בביטוח מקיף על כ-80% (נכון למאי 2014) והסיבה לכך פשוטה: במקרה של תאונה המחייבת גרירה, תיקונים, עבודות פחחות ועד לרכישת רכב חדש במקרה של טוטאלוס, משמש הביטוח המקיף כרשת ביטחון מפני נזקים פיננסים כבדים. אז מה כולל ביטוח מקיף לרכב ומה חשוב לדעת? הנה תשובות לשמונה שאלות נפוצות.

מה נכלל בכיסוי של הביטוח המקיף?

ביטוח מקיף מכסה מפני נזק שנגרם למכונית שלכם או שגרמתם לרכב/ רכוש אחר. פוליסה תקנית, כפי שהוגדרה במשרד האוצר, כוללת כיסוי במקרים של אבדן/ נזק שנגרמו בגלל אש, ברק או התפוצצות; שטפון, ברד ונזקי מזג אוויר; חבלות שנגרמו בזדון ו/או בעת ניסיון גניבה – כל עוד לא נגרמו על ידי המבוטח או מישהו מטעמו; התנגשות מקרית, תאונה והתהפכות; וכמובן – גניבת הרכב. ביטוח מקיף אינו מכסה מפני תקלות ויש להקפיד לתחזק את הרכב באופן שוטף.

ומה בנוגע לשירותי דרך וגרירה?

כיסוי שירותים אלו אינו קיים בפוליסה התקנית, אך ניתן לרכוש אותו בנפרד. כדאי לבדוק שהכיסוי המשלים מגן עליכם במקרים שמתחילים בתיקוני דרך קלים ועד השבתה במקרה של תאונה ותקלה ושהשירות מוענק 24 שעות ביממה בכל חלקי הארץ.

אם זה לא ביטוח חובה אז למה בעצם כולם לוקחים אותו?

אנחנו יכולים להיות הנהגים הכי זהירים בעולם, תמיד לשמור מרחק, לתת זכות קדימה – ובכל זאת תאונות קורות. במקרה של תאונה או גניבה, הביטוח המקיף הוא זה שיעזור לנו להיות רגועים יותר ולעבור את התקופה ללא פגע גם מבחינה כלכלית.

מה ההבדל בין ביטוח מקיף לביטוח צד ג׳?

תאונות דרכים בין שני כלי רכב מערבות במרבית המקרים גם צד שלישי (ג׳) רכב או רכוש אחר. ביטוח צד ג׳ מכסה מפני נזקים שנגרמו עקב פגיעה מהתאונה לרכוש מצד שלישי. במקרים כאלו מכסה הפוליסה את ההוצאות המשפטיות, כמו גם מימון תיקון הנזק שנגרם לצד ג'. ביטוח מקיף, לעומת זאת, מכסה נזקי רכוש שנגרמו לבעל הפוליסה ובנוסף הוא כולל בתוכו גם ביטוח צד ג׳.

מהי השתתפות עצמית?

בכל פוליסת ביטוח מופיע סעיף השתתפות עצמית והוא אחד הסעיפים החשובים ביותר אליהם צריך לשים לב. בשורה התחתונה – ההשתתפות העצמית היא הסכום שאתם כמבוטחים מחויבים לשלם במקרה בו חברת הביטוח תשלם תגמולים למבוטח או לצד ג׳. ככל שתהיו מוכנים באופן עקרוני לשלם יותר, סכום הפרמיה שלכם יהיה נמוך יותר ולהיפך.

מה כולל ביטוח מקיף לרכב - ביטוח 9.000.000

איך מחושב הביטוח המקיף?

גובה ההשתתפות העצמית הוא אחד הפרמטרים לחישוב הפוליסה, אליו מצטרפים גם הנתונים האישיים של הנהג, עבר ביטוחי, דגם ושנת ייצור, עלות החלפים, קיומן של מערכות התראה ברכב, היסטוריה של תביעות ביטוח ופרמטרים נוספים המפורטים בפוליסה.

מה עוד אפשר להוסיף לפוליסת הביטוח?

לבד מכיסוי לשירותי דרך וגרירה, אתם יכולים לשדרג את ביטוח הרכב שלכם בכיסויים שונים: כיסוי לרכב חלופי במקרה של גניבה וטוטאלוס; כיסוי תיקון שמשות; כיסוי פנסים ומראות צד וכיסויים זמניים לנהגים וותיקים וצעירים.

האם פוליסת המקיף חייבת להיות באותה חברה בה עשיתי ביטוח רכב?

התשובה היא לא, ועל פי משרד האוצר אתם גם אינכם מחויבים לרכוש את הכיסויים השונים בביטוח המקיף כמקשה אחת.

בשורה התחתונה, חשוב לדעת על מה אתם חותמים וחשוב לדעת מה כוללת כל פוליסה הנושאת את שמכם. מחירי ותנאי הפוליסה אינם קבועים, וודאו כי אתם מכירים את הפרמטרים השונים ויודעים איך להפעיל אותם במקרה של תאונה.

עד ₪2,000 הנחה בביטוח מקיף לרכב

קבלו הצעה ללא התחייבות: