על מה נדבר בכתבה?

בשונה מביטוח חובה לרכב המכסה נזקי גוף בשעת תאונה, הביטוח המקיף אינו מוגדר כחובה אך מהווה ביטוח משלים ופופולרי – למרות שהוא לא מחויב בחוק, עומד שיעור בעלי הרכב המחזיקים בביטוח מקיף על כ-80% והסיבה לכך פשוטה: במקרה של תאונה המחייבת גרירה, תיקונים, עבודות פחחות או אפילו רכישת רכב חדש במקרה של טוטאלוס, משמש הביטוח המקיף כרשת ביטחון כלכלית המגינה עלינו מפני נזקים פיננסים כבדים. 

מה נכלל בכיסוי של הביטוח המקיף?

ביטוח מקיף מכסה מפני נזק הנגרם למכונית שלכם או נזק שנגרם לרכב או רכוש אחר. פוליסה תקנית, כפי שהוגדרה במשרד האוצר, כוללת כיסוי במקרים של אבדן/ נזק בגלל אש, ברק או התפוצצות; שטפון, ברד ונזקי מזג אוויר; חבלות שנגרמו בזדון ו/או בעת ניסיון גניבה – כל עוד לא נגרמו על ידי המבוטח או מישהו מטעמו; התנגשות מקרית, תאונה והתהפכות וכמובן – גניבת הרכב. ביטוח מקיף אינו מכסה מפני תקלות ויש להקפיד לתחזק את הרכב באופן שוטף.

מה בנוגע לשירותי דרך וגרירה במסגרת הביטוח המקיף?

כיסוי שירותי דרך וגרירה אינו קיים בפוליסה הבסיסית והוא נרכש כשירות נפרד. בדקו שהכיסוי המשלים מגן עליכם במקרים שמתחילים בתיקוני דרך קלים, ועד השבתה במקרה של תאונה ותקלה. כמו כן חשוב לוודא שהשירות מוענק 24 שעות ביממה בכל חלקי הארץ. זכרו כי גם הזמן שלכם שווה כסף, ולכן בדקו שאתם יכולים ליצור קשר בקלות ובמהירות עם החברה המבטחת בזמן אמת. 

הרכב שלכם יושב במוסך ומחכה לטיפול? זה לא אומר שגם אתם חייבים להיות. ב-9 אנחנו מאפשרים לכם לקבל הצעת מחיר אטרקטיבית לביטוח מקיף ישירות באתר, בלי שטיקים ובלי טריקים. יש אפשרות גם לעדכן ולבצע פעולות כמו פתיחת דיווח על אירוע ביטוחי, או מעקב באפליקציה אחר טיפול בתביעתכם, בצורה דיגיטלית פשוטה ומהירה. 

אם הוא לא חובה, למה הרוב המוחלט בוחר לרכוש ביטוח מקיף?

אנחנו יכולים להיות הנהגים הכי זהירים בעולם, תמיד לשמור מרחק, לתת זכות קדימה ולמרות זאת להיות מעורבים בתאונת דרכים. במקרה של תאונה או גניבה, הביטוח המקיף הוא זה שיעזור לנו להיות רגועים יותר ולעבור את התקופה ללא פגיעה כלכלית.

מה ההבדל בין ביטוח מקיף לביטוח צד ג׳?

תאונות דרכים בין שני כלי רכב מערבות במרבית המקרים גם צד שלישי (ג׳) רכב או רכוש אחר. ביטוח צד ג׳ מכסה מפני נזקים שנגרמו עקב פגיעה מהתאונה לרכוש מצד שלישי. במקרים כאלו מכסה ביטוח הרכב את ההוצאות המשפטיות כמו גם מימון תיקון הנזק שנגרם לצד ג'. ביטוח מקיף, לעומת זאת, מכסה נזקי רכוש שנגרמו לבעל הפוליסה ובנוסף הוא כולל בתוכו גם ביטוח צד ג׳.

מהי השתתפות עצמית?

בכל ביטוח מופיע סעיף השתתפות עצמית והוא אחד הסעיפים החשובים ביותר אליהם צריך לשים לב. בשורה התחתונה – ההשתתפות העצמית היא הסכום שאתם כמבוטחים מחויבים לשלם במקרה בו חברת הביטוח תשלם תגמולים למבוטח או לצד ג׳. ככל שתהיו מוכנים באופן עקרוני לשלם יותר, סכום הפרמיה שלכם יהיה נמוך יותר ולהיפך.
 

מה כולל ביטוח מקיף לרכב? – ביטוח 9


איך מחושב הביטוח המקיף?

גובה ההשתתפות העצמית הוא אחד הפרמטרים לחישוב הפוליסה. לנתון זה מתוספים נתוני הנהג, העבר הביטוחי שלו, דגם ושנת ייצור הרכב, עלות החלפים, קיומן של מערכות התראה ברכב, היסטוריית תביעות הביטוח ופרמטרים נוספים המפורטים בפוליסה.

מה עוד אפשר להוסיף לביטוח המקיף?

לבד מכיסוי לשירותי דרך וגרירה, אתם יכולים לשדרג את ביטוח הרכב שלכם בכיסויים שונים: כיסוי לרכב חלופי במקרה של גניבה וטוטאלוס; כיסוי תיקון שמשות; כיסוי פנסים ומראות צד וכיסויים זמניים לנהגים וותיקים וצעירים.

האם פוליסת המקיף חייבת להיות באותה חברה בה עשיתי ביטוח רכב?

התשובה היא לא. על פי משרד האוצר אינכם מחויבים לרכוש את הכיסויים השונים בביטוח המקיף כמקשה אחת.

הביטוח הכי נכון במחיר הכי טוב

קבלו הצעה On-Line ללא התחייבות:

כתבות ביטוח רכב פופולאריות

ביטוח רכב לנהג צעיר קישור
ביטוח רכב לנהג צעיר

יש לכם רישיון נהיגה ואתם מתחת לגיל 24? אם כן, אתם נחשבים על פי החוק לנהגים צעירים. קראו מדוע ביטוח לנהג צעיר שונה מביטוח רכב רגיל וכיצד בוחרים ביטוח רכב משתלם.

להתמודד עם האובדן - מה זה טוטאל לוס?

מה זה טוטאל לוס? איך מחשבים אותו? מי בוחר את השמאי ומתי מדווחים לחברת הביטוח? מגזין ביטוח הרכב של 9 במדריך טוטאלי.

השוואת מחירי ביטוח לרכב קישור
מה כולל ביטוח מקיף לרכב?

ביטוח רכב פרטי הוא מוצר הביטוח הנמכר בישראל. איך רוכשים ביטוח רכב פרטי ומהו הפתרון המשתלם ביותר? כנסו לקרוא את כל המידע!

השוואת ביטוח מקיף, חובה וצד ג' קישור
מה זה ביטוח מקיף ואיך בוחרים אחד?

כ-80 אחוז מהמבוטחים בביטוח רכב מחזיקים בביטוח מקיף. הדרך למציאת הביטוח שמתאים לכם, מתחילה בלהבין מה זה ביטוח מקיף, מהי ההשתתפות העצמית ואילו כיסויים כלולים בביטוח? מגזין הרכב של 9 מסביר.

מחשבון ביטוח רכב: על מה ולמה? קישור
כמה עולה ביטוח רכב?

חברות הביטוח מחשבות הרבה פרמטרים כדי לדעת מהי גובה הפרמיה שאתם אמורים לשלם. קבלו את ההסבר מה נכלל בתהליך החישוב, ומה ניתן לעשות כדי להוזיל את העלות.

אז מה זה בעצם ביטוח חובה, ולמה הוא חשוב?

יש לכם רישיון נהיגה? צוות המומחים של 9 מסביר מה זה ביטוח חובה, איזה כיסוי ביטוחי הוא מעניק ומדוע הוא כל כך חשוב?