פוליסות ביטוח רכב נרכשות לתקופה של שנה בלבד, אך ישנם מצבים בהם נרצה להוסיף נהגים נוספים תחת שמנו לפרקי זמן קצרים יותר, לפעמים אף לימים בודדים בלבד. למשל, הורים אשר מעוניינים לרכוש עבור בנם החייל ביטוח רכב לסופי שבוע או בעל רכב שרוצה לאפשר לאורח מחו"ל לנהוג במכוניתו. ביטוח רכב לזמן קצוב הוא אפוא פתרון פשוט ונהדר לסיטואציות אלה.

כיסוי המקנה ביטוח רכב לזמן קצוב יכול לנוע על פרק זמן של ימים ספורים עד שבוע ימים. מדובר למעשה בכיסוי ביטוחי שניתן להוסיף במסגרת פוליסת ביטוח חובהביטוח מקיף לרכב או צד ג'.

מתי יש לרכוש ביטוח רכב לתקופה קצרה?

כידוע, אחד הפרמטרים המרכזיים מאחורי עלות ביטוח רכב הוא זהות הנהג המבוטח, לכן ביטוח רכב לתקופה קצרה נפוץ בדרך כלל בקרב הורים שילדיהם הינם נהגים צעירים וחדשים. כאשר הרכב נמצא בשימוש ההורים בלבד, ושניהם נהגים וותיקים ובעלי ניסיון, פוליסת הביטוח נרכשת בעלות אטרקטיבית במיוחד. אולם, במידה וההורים מעוניינים להרחיב את הפוליסה גם עבור ילדיהם - עלות הביטוח עלולה לצמוח משמעותית. פעמים רבות, מדובר בעשרות אחוזים. היות ולא תמיד הילדים משתמשים ברכב באופן שוטף (למשל כאשר הנהג הצעיר הוא חייל אשר מגיע הביתה לביקורים בסופי שבוע בלבד) פוליסת ביטוח רכב זמנית היא פתרון מצוין שמאזן היטב בין הצרכים הביטוחיים מחד, ושמירה על תקציב אטרקטיבי מאידך.

אבל פוליסת ביטוח רכב לתקופה קצרה איננה מאפיינת רק נהגים צעירים וחדשים. יש לא מעט מקרים בהם רכישת הכיסוי הזמני כתוספת לפוליסה הקיימת יכולה להיות אטרקטיבית.

המקרים בהם כדאי לרכוש כיסוי ביטוחי לזמן קצר

  • שימוש עובד ברכב מעביד 
  • ביקור אורח אשר מעוניין לנהוג ברכב לתקופה מוגבלת בזמן
  • רכב אשר איננו בשימוש וצריך לעבור טסט, בדיקות או שינוע
  • שימוש ברכבים מיוחדים כגון ג'יפים או טרקטורונים
  • נסיעה לחו"ל של אחד מבני הזוג ושינוי מהותי בתנאי הפוליסה כפועל יוצא מכך
  • הרחבת הפוליסה לנהג נוסף אשר איננו עושה שימוש תדיר ברכב.

חיסכון בעלויות? תלוי במקרה הספציפי

למרות שלמדנו כי ביטוח רכב לתקופות קצרות הוא פתרון נהדר לחיסכון בעלויות, חשוב להכיר היטב את הצרכים שלכם טרם הרכישה ובמידה ותצטרכו להשתמש בכיסוי זה מספר פעמים רב במהלך שנה נתונה, כדאי לשקול לרכוש כיסוי שנתי. הסיבה לכך היא שפוליסות הביטוח השנתיות מוצעות בדרך כלל בעלויות אטרקטיביות, לעומת ביטוח רכב לזמן קצוב הנחשב כהרחבה יקרה יחסית אשר איננה תמיד משתלמת בטווח הארוך.

לסיכום, ביטוח רכב לזמן קצר הוא פתרון נהדר עבור מקרים ספציפיים בהם היא מובילה להוזלת הביטוח השנתי. אולם חשוב להשתמש במוצר זה בתבונה ולא בכל מחיר.

עד ₪2,020 הנחה בביטוח מקיף לרכב

קבלו הצעה ללא התחייבות: