על מה נדבר בכתבה?

בכדי לקבוע את גובה הפרמיה שתגבה חברת הביטוח בפוליסת ביטוח רכב, חברות הביטוח אוספות נתונים סטטיסטיים ויוצרות נוסחאות, שמנסות לנבא את הסיכון בביטוח של כל רכב. מחירי ביטוח רכב – יושפעו מרמת הסיכון אליה נחשפת החברה המבטחת.

הנתונים לחישוב עלות הביטוח

כל נתון שקשור ברכב יכול להעלות או להוריד את רמת הסיכון של הרכב וכמובן לייקר או להוזיל את הביטוח, את רמת המיגון הנדרשת ההשתתפות העצמית וכו'. הנתונים שנבדקים הם: סוג הרכב, מקום המגורים, ההיסטורית התאונות של הנהג, ותק הנהג, העדר תביעות, גיל הנהג וכו'.

לסוג הנהג יש השפעה חשובה מבחינת חברות הביטוח וגם מבחינה חוקית יש לו משמעות

המאפיינים של הנהג

כאמור, בעת רכישת פוליסה, מחירים עשויים להשתנות ולהיות מושפעים ממגוון גורמים. במאמר זה נתייחס למאפייניו של הנהג. לסוג הנהג יש השפעה חשובה מבחינת חברות הביטוח וגם מבחינה חוקית יש לו משמעות.

הנהגים מתחלקים להרבה קבוצות. לדוגמא:

נהג וותיק – הנהג הנפוץ ביותר. מוגדר כנהג בעל סיכון ביטוחי רגיל. אם מתעלמים מכל הנתונים האחרים מלבד סוג הנהג, הנהג הוותיק משלם את המחיר הממוצע בביטוח רכב. נהג וותיק הוא נהג מעל גיל 24 שמחזיק ברישיון נהיגה מעל 12 חודשים.

נהג חדש – נהג חדש הוא כל נהג (בלי קשר לגיל) שיש לו רישיון פחות מ 12 חודשים. מבחינה ביטוחית הנהג הזה מוגדר כמסוכן יותר ולכן חברות ביטוח גובות מנהג כזה יותר כסף וסכום השתתפות עצמית גבוה יותר. מבחינת החוק נהג חדש הוא נהג שמחזיק ברישיון מתחת ל 24 חודשים. הוא חייב לנהוג עם שלט "נהג חדש". בשלושת החודשים הראשונים הוא חייב לנהוג עם נהג מלווה. אם הנהג גם מתחת לגיל 21 הוא יכול להסיע במכונית רק שני נוסעים נוספים בלבד. נהגים חדשים גם נענשים בצורה חמורה יותר על עבירות תנועה.

נהג צעיר – נהג מתחת לגיל 24 מוגדר על ידי חברות הביטוח כנהג צעיר. נהגים אלו מוגדרים כמסוכנים יותר ולכן, אצלם מחירי ביטוח חובה, מקיף או צד ג' יהיו גבוהים יותר וכך גם גובה ההשתתפות העצמית גבוהים יותר.

הביטוח הכי נכון במחיר הכי טוב

קבלו הצעה On-Line ללא התחייבות:

כתבות ביטוח רכב פופולאריות

ביטוח רכב לנהג צעיר קישור
ביטוח רכב לנהג צעיר

יש לכם רישיון נהיגה ואתם מתחת לגיל 24? אם כן, אתם נחשבים על פי החוק לנהגים צעירים. קראו מדוע ביטוח לנהג צעיר שונה מביטוח רכב רגיל וכיצד בוחרים ביטוח רכב משתלם.

להתמודד עם האובדן - מה זה טוטאל לוס?

מה זה טוטאל לוס? איך מחשבים אותו? מי בוחר את השמאי ומתי מדווחים לחברת הביטוח? מגזין ביטוח הרכב של 9 במדריך טוטאלי.

השוואת מחירי ביטוח לרכב קישור
מה כולל ביטוח מקיף לרכב?

ביטוח רכב פרטי הוא מוצר הביטוח הנמכר בישראל. איך רוכשים ביטוח רכב פרטי ומהו הפתרון המשתלם ביותר? כנסו לקרוא את כל המידע!

השוואת ביטוח מקיף, חובה וצד ג' קישור
מה זה ביטוח מקיף ואיך בוחרים אחד?

כ-80 אחוז מהמבוטחים בביטוח רכב מחזיקים בביטוח מקיף. הדרך למציאת הביטוח שמתאים לכם, מתחילה בלהבין מה זה ביטוח מקיף, מהי ההשתתפות העצמית ואילו כיסויים כלולים בביטוח? מגזין הרכב של 9 מסביר.

מחשבון ביטוח רכב: על מה ולמה? קישור
כמה עולה ביטוח רכב?

חברות הביטוח מחשבות הרבה פרמטרים כדי לדעת מהי גובה הפרמיה שאתם אמורים לשלם. קבלו את ההסבר מה נכלל בתהליך החישוב, ומה ניתן לעשות כדי להוזיל את העלות.

אז מה זה בעצם ביטוח חובה, ולמה הוא חשוב?

יש לכם רישיון נהיגה? צוות המומחים של 9 מסביר מה זה ביטוח חובה, איזה כיסוי ביטוחי הוא מעניק ומדוע הוא כל כך חשוב?