על מה נדבר בכתבה?

רכישת דירה היא ללא צל של ספק, העסקה הפיננסית הגדולה והמשמעותית ביותר שרובנו נחווה במהלך חיינו. עבור רובנו תהיה זו גם הפגישה הראשונה עם ההלוואה האימתנית והגדולה ביותר, זו שתלווה אותנו לאורך עשרים או עשרים וחמש השנים הבאות, המשכנתא.

לקיחת משכנתא, בהנחה שאתם עוברים את כל מסלול הניירת, האישורים והבירוקרטיה של הבנק, אינה כרוכה רק בקבלת ההלוואה תמורת שעבוד הזכויות על הדירה עד לסיום החזרי ההלוואה, אלא כרוכה גם ברכישת ביטוח משכנתא בעוד שלל ביטוחים, ערבויות וביטחונות שעליכם כלווים לספק לגורם הפיננסי המלווה, לרוב יהיה זה אחד מהבנקים הגדולים והממוסדים המאושרים להנפיק הלוואות מסוג משכנתא.

מחזור משכנתא הוא החזר של ההלוואה הראשונית ולקיחת הלוואה חדשה בתנאים משופרים

מהו מחזור משכנתא?

אולם, לקיחת המשכנתא אינה חייבת להיות גזירת גורל שאין איך להתעסק איתה ואין דרך למתן אותה או להוזיל את עלויות ההחזרים שלה וניתן, באם מתנהלים איתה בצורה נכונה, גם להפוך אותה לסוג של הלוואה שניתן, בהחלט, לחיות איתה בשלום לאורך שנים. אחת מהדרכים הללו מתאפשרת באמצעות אלמנט של מחזור משכנתא שהוא החזר של ההלוואה הראשונית ולקיחת הלוואה חדשה בתנאים משופרים, כאלו שייטיבו אתכם ועם מצבכם הפיננסי. להחזר הלוואת משכנתא לבנק יש משמעויות רבות והרות גורל, בעיקר מהפן הכלכלי.

ראשית, הבנקים לא ששים לבצע את האופרציה הזו מפני שאז הם, כגופים בעלי אינטרס עסקי ברור ומובן, פשוט מפסידים מהעניין. הדרך של הבנק לצמצם קצת את האטרקטיביות של פעולת מחזור משכנתא היא באמצעות עמלת פירעון מוקדם וחשוב מאוד, על מנת לוודא כי אכן משתלם למחזר משכנתא, לחשב את עלויות העמלות ואת עלויות פתיחת תיק משכנתא חדש בבנק שלכם או בבנק מתחרה. לעיתים, במיוחד כאשר מדובר כבר על שנים ספורות או חודשים ספורים לסיום תשלומי ההחזרים, לא רק שהדבר כבר לא יהיה כדאי, גם הבנק לא יאפשר לכם לעשות זאת.

אז מתי משתלם למחזר משכנתא?

משתלם לעשות זאת כאשר מגיעה לידיכם סכום כסף משמעותי, כזה שיכול לאפשר לכם להגדיל את התשלומים החודשיים למשכנתא או, למצער, כאשר חלה התדרדרות במצב הפיננסי ויש לכם צורך להקטין תשלומים חודשיים. כאשר הריבית משתנה ויכולה להיווצר סיטואציה שבה כדאי להקטין החזרים ולחסוך יותר כספים בתוכניות שונות בבנק, ובכל מקרה, כדאי להיוועץ עם מומחים למשכנתאות ולשמוע את דעתם, כמו גם לבצע מחקר שוק מעמיק וחריש עמוק בקרב כל הבנקים השונים, כולל הבנק שלכם, זה שבו לקחתם את המשכנתא הראשונית, המציעים אפשרויות מעין אלו, מפני שמדובר, לאורך זמן ההלוואה, על מאות אלפי שקלים שיכולים להיחסך ולהפוך להיות חלק מתהליך הפיתוח והשדרוג של חייכם האישיים.

תהליך של מחזור משכנתא, כמו של לקיחת משכנתא בכלל, הוא תהליך פרוצדוראלי, מייגע, מתיש ובעיקר מהווה פתח להמון דילמות עתידיות, כלכליות ופיננסיות במהותן. ביצוע נקי, מושכל, ללא לחץ מידיי וביצוע הנעשה בסיועם של אנשי מקצוע מהימנים עליכם, הוא האפשרות היעילה והאפקטיבית ביותר למטרה זו.

כתבות ביטוח משכנתא פופולאריות

מדריך לרכישת דירה קישור
מדריך משכנתא מקוצר

כיצד לוקחים משכנתא? מה ההבדלים בין המסלולים ועם מי צריך להתייעץ? כל הפרטים במדריך המשכנתא של מגזין 9

השוואת ביטוח מקיף, חובה וצד ג' קישור
מתי משתלם למחזר משכנתא?

מיחזור משכנתא יכול לחסוך לכם עשרות אלפי שקלים, מגזין 9 מסביר לכם כיצד

השוואת ביטוח מקיף, חובה וצד ג' קישור
כמה עולה ביטוח משכנתא?

כמה עולה לעשות היום ביטוח משכנתא? הכתבה שתגלה לכם את כל המידע שאתם צריכים.