רכישת דירה נחשבת עבור רבים לאחת ההוצאות החשובות והמשמעותיות ביותר, לכן כל כך חשוב גם לשמור עליה היטב ולהגן עליה בפני הסיכונים המגוונים והפתרון הטוב ביותר לכך הוא באמצעות ביטוח דירה. במדריך שלפניכם תמצאו מידע על סוגי ביטוח הדירה, מה הם מכסים וממה הם מורכבים.

ביטוח דירה מורכב משני חלקים: ביטוח מבנה וביטוח תכולה

חשוב להכיר - ביטוח דירה הוא שם כולל לשני סוגים של ביטוחים: ביטוח מבנה וביטוח תכולה. ביטוח מבנה מכסה את קירות הבית, המשקופים, הדלתות, החלונות וכל דבר שמחובר למבנה הבית (כמו מרפסות, מחסנים, מתקני טלפון וחשמל וכו'). אם לקחתם משכנתא מהבנק, ודאי יש לכם ביטוח מבנה, מכיוון שהבנק מחייב ביטוח כזה בעת חתימה על משכנתא. לעומת זאת, ביטוח תכולה כולל את כל הדברים שבתוך הבית, ובכלל זה מכשירי חשמל, דברי ערך, ריהוט ועוד. ניתן לרכוש את ביטוח התכולה בנפרד או יחד עם ביטוח המבנה.

מקרים המכוסים בביטוח דירה: ביטוח דירה (מבנה ותכולה) מכסה מגוון רכב של נזקים, בהם:

פריצה לבית וגניבה של רכוש.

נזקים בעקבות תופעות טבע כמו סערה, שריפה, שיטפון או רעידת אדמה.

נזקים שנגרמו כתוצאה מתקלות טכניות כמו פיצוץ בצנרת, קצר חשמלי ועוד.

פגיעה שנגרמה לצד שלישי בתוך הבית.

קביעת שווי הדירה ותכולתה

שווי הדירה והתכולה שבה משפיעות על עלות הביטוח, בנוסף למאפיינים נוספים כמו: מיקום הדירה, שטחה, סוג המבנה (האם מדובר בבית פרטי או בניין קומות), הקומה שבה נמצאת הדירה ועוד. חברת הביטוח יכולה לקבוע את שווי הדירה ותכולתה במספר דרכים: על ידי שליחת סוקר מטעמה שיעריך את שווי הדירה, על ידי קבלת רשימת תכולה מהמבוטח וטפסים המכילים את כל המידע וכן בכלים סטטיסטים שונים שנמצאים בידיה.

עד 30% הנחה בביטוח דירה (מבנה ותכולה)

קבלו הצעה ללא התחייבות: