ביטוח צד ג' לדירה נכלל באופן אוטומטי רק במסגרת ביטוח תכולה. לחילופין, ניתן לרכוש ביטוח זה ככיסוי נוסף לביטוח מבנה הדירה תמורת תוספת פרמיה (למעט ביטוח מבנה כאשר לוקחים משכנתא באמצעות בנק). הרחבה זו נועדה לכסות את המבוטחים במקרים בהם יוגשו נגדם תביעות בגין נזק לגוף או לרכוש אשר נגרם לצד שלישי בדירתם.

שימו לב למספר דוגמאות נפוצות: אורח שבא לבקר אתכם בדירה, החליק ונפצע, ועקב כך הוא עלול לתבוע את הנזקים שנגרמו לו כתוצאה מהנפילה. במקרים רבים, הנזקים הנגרמים יכולים להוביל להוצאות כספיות רבות, במיוחד אם מדובר בנזק חמור אשר עלול להשבית את הנפגע לפרקי זמן ארוכים.

עקב רשלנות, פרצה שריפה בדירתכם, והתפשטה לדירות השכנות, אשר בדרכה השביתה את מערכות החשמל של הבניין וגרמה נזק רב לרכוש השכנים. גם במקרה זה, כמו במקרה הראשון, אתם עלולים למצוא עצמכם חשופים בפני הוצאות אסטרונומיות לכיסוי הנזקים הרבים שנגרמו - החל מנזקי צבע לקירות, ועד לפיצויים בגין מכשירי חשמל או ריהוט שנהרסו וחלילה גם נזקי גוף. גם נזקי מים נחשבים לשכיחים בבתים משותפים ולרוב מדובר בנזקי צנרת אשר התפוצצה או נזלה וגרמה לנזק בדירות הסמוכות לכם.

באיזה סכום מבטחים את הדירה? יש מינימום?

לשאלה זו אין תשובה חד משמעית. כאשר מבטחים את הרכוש בדירה, יודעים פחות או יותר מהו הנזק המקסימלי שעלול להיגרם, או במילים אחרות, כמה יעלה לשקם מחדש את הדירה במקרה של נזק מוחלט. אך כשמדובר בביטוח צד ג', לא ניתן לדעת מהו הגובה המקסימלי הפוטנציאלי שעלול להיגרם, שכן מדובר על נזקי גוף ו/או רכוש לאנשים אחרים. לכן, התשובה המוסכמת היא כמה שיותר.

הסכומים המוסכמים ברוב המקרים במסגרת ביטוח צד ג' בפוליסות ביטוח הדירה עומדים לרוב על בין חצי מיליון למיליון שקלים. ניתן גם לבטח בסכום גבוה יותר, אך כמובן שהפרמיה תהיה בהתאם ולא תמיד הדבר מומלץ. בכל מקרה, אין זה מומלץ לבטח בפחות מחצי מיליון שקלים.

הדרך האופטימלית לרכישת ביטוח דירה

המהפכה הדיגיטלית המתרחשת ב-20 השנה האחרונות הובילה לכך שענף הביטוח ניער מעליו את אבק השמרנות. חברות הביטוח הישירות מנצלות את יתרונות הדיגיטל לטובת הלקוח כאשר הקדמה מאפשרת להן לוותר על הסוכן שמייקר את הפוליסה ולהציע ללקוחותיהן ביטוח יעיל ומותאם אישית במחיר  אטרקטיבי.

חברות אלה מציעות ללקוח שירות רב-ערוצי אשר מקל פלאים את ההתנהלות מולן. כל המידע אודות הביטוחים וביניהם גם ביטוח דירה מפורט בשפה פשוטה וברורה באתר האינטרנט הידידותי של החברה ואף ניתן באמצעותו לבצע רכישה של פוליסות מותאמות בלחיצת כפתור. הסתבכתם? רוצים לשאול שאלות נוספות? פנו אל נציגי השירות האדיבים בצ'ט הווירטואלי או במוקד הטלפוני הזמין בכל שעות היום.

היתרון בהתנהלות דרך חברות אלו ממשיך גם ביום שאחרי הרכישה - באפשרות ניהול הפוליסה און-ליין באזור האישי של המבוטח באתר, בהוספת הרחבות וכיסויים לפוליסה שנרכשה או בהתעדכנות סטטוס הטיפול בתביעה שהוגשה

עד 30% הנחה בביטוח דירה (מבנה ותכולה)

קבלו הצעה ללא התחייבות: