על מה נדבר בכתבה?

כל אחד מ-3.5 מיליון בעל רכב בישראל אמור לדעת שחובה עליו להחזיק ביטוח חובה, כ-2.9 מיליון מתוכם גם מחזיקים בביטוח מקיף. הגעתם לזמן הזה בשנה שצריך לחדש את ביטוח הרכב?  מזל שריכזנו עבורכם את כל מה שצריך לדעת לפני הרכישה.

מה נשתנה בפוליסה הזו

מבקשים לחדש את הביטוח עבור אותה מכונית באותה חברת ביטוח? חשוב שתעברו ותבדקו שכלל הפרטים המצויינים בה – משם המבוטח ושמות הנהגים ועד כתובת מגורים ופרטי הרכב – עדיין עדכניים. גם מי שמבטח את רכבו כל שנה באותה חברת הביטוח או דרך אותו הסוכן צריך לבדוק אם נעשו שינויים בפוליסה בשנה שחלפה. כמובן שבטרם החידוש עצמו ובמהלך תקופת הביטוח, חשוב לעדכן את חברת הביטוח בנוגע לכל שינוי בפרטים או צורך בכיסויים הנדרשים.

נהגים זהירים נהנים מהנחות

היסטוריית הנהיגה של הנהגים הצפויים להשתמש ברכב הם בין הגורמים המשפיעים על מחיר ביטוח הרכב. נהגים שלא תבעו בשלוש השנים האחרונות את הביטוח מוזמנים לבדוק מול חברות הביטוח האם הן מציעות להם הנחת נהג זהיר, כשבמעבר בין חברות תתבקשו להמציא מסמך היעדר תביעות.

בתום כל תקופת ביטוח מנפיקה חברת הביטוח מסמך היעדר תביעות המאשר שהמבוטח לא תבע את הפוליסה. מי ששמר על רצף ביטוחי בחברה אחת בתקופה של שלוש שנים ומעלה, ימצא שהמסמך כולל תיעוד תביעות – או היעדר תביעות – של שלוש השנים האחרונות.

אינכם מוצאים או שלא קיבלתם מסמך היעדר תביעות בתום תקופת הביטוח האחרונה? באפשרותכם לפנות אל חברת הביטוח שלכם ולבקש שישלחו אותו.

חידוש ביטוח רכב – 9.000.000

לחדש ביטוח קיים או להחליף ביטוח רכב?

בפני כל מחדש ביטוח רכב חובה, מקיף או צד ג' עומדות שתי אפשרויות: לחדש את הביטוח אצל אותה חברה מבטחת, לרוב בתנאים דומים או לרכוש אותה בחברת ביטוח חדשה.

התשובה לשאלה שבכותרת אינה חד משמעית, כשכל מקרה נבחן לגופו. את התשובה שנכונה עבורכם תוכלו לקבל בהתחשב בשני גורמים עיקריים – הראשון הוא רמת שביעות הרצון שלכם מחברת הביטוח הנוכחית שלכם, והשנייה היא המחיר כמובן.

יש שיעדיפו לספוג פער מסוים במחיר, במידה והם מרוצים מהשירות שקיבלו בחברה הנוכחית שהרי ביטוח נשען רבות על איכות השירות כפי שהיא משתקפת במדד איכות השירות שמפרסמת מדי שנה רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון. אחרים, יבצעו השוואת מחירים ותנאים בין החברה בה הם מבוטחים למבטחות אחרות בשוק כדי לעמוד על מגוון האפשרויות העומדות בפניהם, ואלו יכולות גם לשמש כ"קלף מיקוח" מול חברת הביטוח שלהם.

עם זאת, על מנת למצוא את ההצעה המשתלמת והנכונה ביותר עבורכם, אתם צריכים להגדיר הצרכים ואת רמת הכיסוי הביטוחי הדרושה שלכם

השוואת מחירי ביטוח רכב

אם אתם מחדשים ביטוח רכב, כנראה שאתם כבר יודעים שבעידן הדיגיטלי אין דבר פשוט יותר מלבצע סקר שוק, להשוות מחירים ותנאים ואפילו לרכוש ביטוח רכב אונליין.

עם זאת, על מנת למצוא את ההצעה המשתלמת והנכונה ביותר עבורכם, אתם צריכים להגדיר הצרכים ואת רמת הכיסוי הביטוחי הדרושה שלכם. הכינו לכם רשימה הכוללת את מודל ושנתון הרכב, אמצעי המיגון וההתרעה המותקנים בו, פרטי כלל הנהגים שאתם רוצים שיהיו רשומים בפוליסה, ובמקרה של ביטוח רכוש גם את הכיסויים הנחוצים: החל מתיקון שמשות, רכב חלופי ועד כיסוי למערכת הסטריאו  החדשה.

מחשבון ביטוח רכב

המקום להתחיל בו סקר שוק לביטוח רכב הוא מחשבון ביטוח תעריפי ביטוח רכב של משרד האוצר, כלי מקוון ידידותי למשתמש שיציג בפניכם את עלות ביטוח החובה הרלוונטי לנתונים שהזנתם, כמו גם את הציון שקיבלה חברת הביטוח במדד שירות הביטוח של משרד האוצר.

בחרתם 2-3 אפשרויות למחקר שוק מעמיק יותר? בקרו באתרי החברות, עיינו בפוליסות הבסיסיות ובתנאי הכיסויים הרצויים לכם.

יש לכם שאלות? משהו לא ברור?

צרו קשר עם חברת הביטוח במטרה להבהיר את כל מה שדורש הבהרה, ועל הדרך בחנו את הכלים הדיגיטליים ואמצעי יצירת הקשר העומדים לרשותכם.

מצאתם את הביטוח המתאים לכם?

מומלץ להקדיש עוד כמה דקות לקרוא אותה מראשיתה ועד סופה, בכל זאת מדובר בחוזה משפטי שאתם מתחייבים אליו.

הביטוח הכי נכון במחיר הכי טוב

קבלו הצעה On-Line ללא התחייבות:

כתבות ביטוח רכב פופולאריות

ביטוח רכב לנהג צעיר קישור
ביטוח רכב לנהג צעיר

יש לכם רישיון נהיגה ואתם מתחת לגיל 24? אם כן, אתם נחשבים על פי החוק לנהגים צעירים. קראו מדוע ביטוח לנהג צעיר שונה מביטוח רכב רגיל וכיצד בוחרים ביטוח רכב משתלם.

להתמודד עם האובדן - מה זה טוטאל לוס?

מה זה טוטאל לוס? איך מחשבים אותו? מי בוחר את השמאי ומתי מדווחים לחברת הביטוח? מגזין ביטוח הרכב של 9 במדריך טוטאלי.

השוואת מחירי ביטוח לרכב קישור
מה כולל ביטוח מקיף לרכב?

ביטוח רכב פרטי הוא מוצר הביטוח הנמכר בישראל. איך רוכשים ביטוח רכב פרטי ומהו הפתרון המשתלם ביותר? כנסו לקרוא את כל המידע!

השוואת ביטוח מקיף, חובה וצד ג' קישור
מה זה ביטוח מקיף ואיך בוחרים אחד?

כ-80 אחוז מהמבוטחים בביטוח רכב מחזיקים בביטוח מקיף. הדרך למציאת הביטוח שמתאים לכם, מתחילה בלהבין מה זה ביטוח מקיף, מהי ההשתתפות העצמית ואילו כיסויים כלולים בביטוח? מגזין הרכב של 9 מסביר.

מחשבון ביטוח רכב: על מה ולמה? קישור
כמה עולה ביטוח רכב?

חברות הביטוח מחשבות הרבה פרמטרים כדי לדעת מהי גובה הפרמיה שאתם אמורים לשלם. קבלו את ההסבר מה נכלל בתהליך החישוב, ומה ניתן לעשות כדי להוזיל את העלות.

אז מה זה בעצם ביטוח חובה, ולמה הוא חשוב?

יש לכם רישיון נהיגה? צוות המומחים של 9 מסביר מה זה ביטוח חובה, איזה כיסוי ביטוחי הוא מעניק ומדוע הוא כל כך חשוב?