על מה נדבר בכתבה?

מתכוונים לרכוש רכב חדש? בשעה טובה! חשוב שתקחו בחשבון שלצד המחיר שתשלמו עבור רכישתו בפועל, קיימות לא מעט הוצאות אחזקה שוטפות שנובעות מהשימוש בו, הרישוי שלו והרצון לשמור עליו ועל ערכו. הכתבה הנוכחית תיתן לכם מספר טיפים לחיסכון.

השוואה נכונה של מחירי ותנאי הפוליסות שמציעות החברות השונות יכולה לחסוך לכם מאות שקלים.

סביב הרכב שתקנו קיימות שתי סוגי הוצאות – משתנות וקבועות. ההוצאות המשתנות הן בעיקר דלק וטיפולים, כשעלות הדלק תלויה בשינויים במחירי הדלק ובכמות הנסיעות שמבצעים ברכב. כאן מומלץ להתרגל למלא דלק בשירות עצמי ובכך ליהנות ממחיר זול יותר לכל ליטר. עלות הטיפולים תלויה בכמות השימוש ברכב, בגיל הרכב ובאופן השימוש ברכב – ככל שהרכב חדש יותר, נוסע פחות ונוהגים בו בזהירות רבה יותר, עלויות הטיפולים במוסך תהיינה נמוכות יותר.

ההוצאות הקבועות הן אגרת הרישוי השנתית וביטוח הרכב. אגרת הרישוי השנתית נקבעת על ידי המדינה לפי סוג הרכב ועליה לא תוכלו להשפיע, אולם על עלות הביטוח המורכבת מביטוח חובה ולרוב גם מביטוח מקיף או צד ג' תוכלו בהחלט להשפיע. במעמד רכישת הביטוח, השוואה נכונה של מחירי ותנאי הפוליסות שמציעות החברות השונות יכולה לחסוך לכם מאות שקלים.

השוואת ביטוח מקיף, חובה וצד ג' – ביטוח 9

מה זה ביטוח חובה ומה הוא כולל?

החוק בישראל מחייב כל רכב שנוסע בכבישים בביטוח חובה. ביטוח זה נועד אך ורק כדי לכסות עלויות של נזקי גוף – נזקים שנגרמים בתאונות דרכים לבני אדם ברכב או מחוץ לו, להבדיל מפגיעות ברכוש - בין אם מדובר ברכב עצמו או בכל חפץ אחר המצוי בדרך. מחיר ביטוח החובה נקבע לפי פרמטרים שונים כגון גיל הנהג, עברו הביטוחי, נפח המנוע של הרכב ועוד, ומכאן נובעים גם ההבדלים במחירים בין חברות הביטוח השונות.

מה ההבדל בין ביטוח מקיף לביטוח צד ג'?

למרות שהחוק בישראל לא מחייב בעלי רכבים לעשות ביטוח מקיף או ביטוח צד ג' לרכב, ביטוחים אלו חשובים בגלל שהם עוזרים להגן על בעל הרכב מהוצאות כספיות גדולות במצב שבו הוא פוגע ברכוש אחר (צד ג') או מאבד את כל שווי הרכב כמו במקרה של טוטאל לוס או חלק ממנו כמו במקרה של תאונה (מקיף). במקרה של גניבה, לדוגמא, חברת הביטוח תפצה את בעל הרכב לפי הערך שלו לפני הגניבה. במקרה של תאונה הרכב ייבדק על ידי שמאי וחברת הביטוח תפצה את בעל הרכב בעלות התיקונים. 

ביטוח מקיף לרכב הוא למעשה הכיסוי הביטוחי הטוב ביותר עבור הרכב שלכם ולכן הינו המוצר הביטוחי היקר יותר מבין השלושה. ביטוח זה יעניק לכם שקט נפשי כמעט מכל מצב שעלול לקרות לכם בדרך, בין אם מדובר בתאונה, גניבה, שריפה, צורך בגרירה, תיקון שמשות ועוד. הכיסויים השונים של הביטוח משתנים לפי תנאי הפוליסה ומשפיעים על המחיר שלה.

השוואת מחירי ביטוח רכב וקנייה חכמה

לבדיקת עלויות הפוליסה והתנאים שמציעות החברות השונות יש חשיבות רבה וכדאי לבצע השוואת מחירים לביטוח רכב לפני הרכישה. על עלות הביטוח המקיף יכולים להשפיע הרבה מאוד פרמטרים כגון סוג הרכב, המיגון שיש בו, מקום מגורים, גיל הנהג, ותק הנהג ועוד, והחשיבות של כל פרמטר משתנה בין חברת ביטוח אחת לשנייה ומכאן גם ההבדלים במחירים. לדוגמא, במידה ותבחרו לרכוש את הביטוח שלכם באמצעות חברת ביטוח ישירה, כבר תוכלו לחסוך בעמלת הסוכן הקיימת בעת רכישה בחברת ביטוח מסורתית – וזו רק ההתחלה.

אנחנו ב-9 מבינים שהיום יותר מתמיד זמן שווה כסף. לאחר שתמסרו פרטים עליכם ועל הרכב שלכם תצברו הנחות, כך שהמחיר שתקבלו כבר באתר יהיה הכי טוב שאפשר.

בנוסף, חשוב שתבדקו את גובה הפיצוי שתקבלו בכל סעיף ביטוחי שנקרא בשם "גבול אחריות" ואת סכום הכסף שאתם תצטרכו לשלם במקרה של כל תביעה לפיצוי, משמע "ההשתתפות העצמית" שלכם. יש חשיבות רבה גם לבדיקת הכיסויים הביטוחייים הנוספים שניתן לרכוש סביב הביטוח על מנת להתאים אותו לצרכים שלכם באופן אופטימלי.

הביטוח הכי נכון במחיר הכי טוב

קבלו הצעה On-Line ללא התחייבות: